آخرین اخبار :
کد خبر : 10390 پنج شنبه 11 بهمن 1397 دولت و ادارات
در ايام الله دهه مبارك فجر در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی صورت مي گيرد :

بهره برداري از 35 پروژه راه و شهرسازي با اعتباري بالغ بر 1176 ميليارد ریال

مديركل راه و شهرسازي استان مازندران از بهره برداري 35 پروژه عمراني اين اداره كل با اعتباري بالغ بر 1176 ميليارد ریال در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی خبر داد.

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره كل راه و شهرسازي استان مازندران مهندس سید محمد نظری ضمن اعلام اين خبر افزود: پيروزي انقلاب اسلامي ، ايران را در مسيري نوين قرارداد مسيري كه حيات اجتماعي و اقتصادي را در فضايي معنوي و روحاني به حركت واداشت. وي ادامه داد : در چهار دهه پس از پيروزي انقلاب اسلامي بسياري از استعدادهاي نهفته بخش حمل و نقل مجال بروز پيدا نموده و فعاليتهاي بيشماري در بخش حمل و نقل جاده اي در استان بويژه در دولت يازدهم امكانات گسترده اي را براي توسعه ساير بخشها در استان بوجود آورده است.

مهندس نظری به بهره برداري از پروژه هاي عمراني اين اداره كل در ايام دهه فجر اشاره و اظهار داشت : از اين رو اين اداره كل در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی كه فرصت مغتمي است جهت تجديد بيعت و ميثاق با خون شهدا و ايثارگران انقلاب و مقام معظم رهبري توانست بيش از 1355 واحد مسكن مهر و 35 پروژه در حوزه ساخت و توسعه راهها ، فنی و اجرایی و ساختمانهای دولتی با اعتباري بالغ بر 1176 ميليارد ریال به بهره برداري برساند.

مديركل راه و شهرسازي مازندران در خصوص پروژه هاي راهسازي اين اداره كل عنوان نمود : تكميل شبكه راهها در شتاب بخشيدن به توسعه موثر بوده و سرمايه گذاري در اين زمينه از جمله سرمايه گذاري زيربنايي محسوب مي شود. از اين رو اين اداره كل در اين ايام  4 پروژه در حوزه ساخت و توسعه راهها از جمله احداث پل پنبه چوله ساری – تعریض و بهسازی حسین آباد – طوسکلا – بهسازی و تعریض راه روستایی به شهرک گهرباران – میاندرود و بهسازی و تعریض راه دسترسی به شهرک صنعتی بابلسر  را با اعتباری بالغ بر 87 میلیارد ریال به بهره برداري برساند .

 

مديركل راه و شهرسازي استان در خصوص پروژه هاي افتتاحي در بخش راه روستايي ياد آور شد : مازندران با توجه به نوع اقليم و شرايط توپوگرافي وبه طبع تنوع فراورده هاي كشاورزي ، مسئله راههاي مناسب روستايي به منظور حمل ونقل هرچه سريعتر ، آسانتر و در عين حال ارزانترين فرآورده ها به بازار مصرف يكي از اصلي ترين دغدغه هاي ذهني مسئولين محترم استان بوده ، لذا اين اداره كل از سال گذشته با مشاركت خوب روستاييان توانست عمليات بهسازي و آسفالت راههاي روستايي اين استان را به طور گسترده در دستور كار خود قرار دهد ، تاجايي كه بر اساس ارزيابي صورت گرفته جزو  استانهای برتر در سطح كشور گرديد.

وي اضافه نمود : از اين رو در ايام الله دهه مبارك فجر امسال بيش از نيمي از پروژه هاي افتتاحي اين اداره كل در حوزه راه روستايي با همدلي ، حمايت و مشاركت عظيم روستاييان همراه بوده كه اين مهم نشان از اعتماد و اطمينان اين عزيزان به خدمتگزارانشان در مجموعه راه و شهرسازي دارد.

مهندس نظری خاطر نشان ساخت : 28 پروژه در قالب احداث یک دستگاه پل ( بسنده عباس آباد ) و بهسازي و آسفالت راه هاي روستايي به طول 38 كيلومتر و با صرف اعتباری بالغ بر 109 میلیارد ریال از جمله پروژه هاي افتتاحي اين اداره كل در حوزه راه روستايي است.

 

وی بهسازی و آسفالت راه روستایی كريكلا - ازارسي (بابل )، آسفالت راه روستايي انگوران(چالوس) ، آسفالت راه روستايي لوط (آمل)، آسفالت راه روستايي سعيد آباد-عقيه خيل(ساری) ، آسفالت راه روستايي كنت (بهشهر)، آسفالت راه روستایی دوراب شوراب(نکا) ، آسفالت راه روستایی فولاد کلا (بابل) ، آسفالت راه روستایی الیت(چالوس) ، آسفالت راه روستایی حمزه ده سفلی شهرستان نوشهر از جمله پروژه های شاخص در حوزه راه روستایی می باشد که انشااله در ایام الله دهه فجر بهره برداری و مورد استفاده روستاییان قرار خواهد گرفت .

مدیرکل راه و شهرسازی استان خاطرنشان ساخت : در حوزه مديريت فني و اجرايي نيز دو پروژه  را با اعتباري بالغ بر  508 ميليارد ریال به بهره برداري مي رسد که احداث بیمارستان 220 تختخوابی خاتم الانبیاء بهشهر و ساختمان بخشداری لاله آباد واقع در شهرستان ساری از جمله این پروژه ها می باشد .

مديركل راه و شهرسازي مازندران به پروژه هاي افتتاحي در بخش مسكن اشاره و اظهار داشت : يکي از نيازهاي مهم براي کشورهاي توسعه يافته و در حال توسعه ايجاد يک سيستم کارآمد شهري در تمامي ابعاد بوده که در اين ميان نقش مسکن به عنوان سرپناه براي هر انساني در اين جوامع مي تواند نقش تعيين کننده اي داشته باشد. وي يادآور شد : انشا الله در اين ايام بيش از 1355 واحد مسكن مهر در مازندران با اعتباری بالغ بر 471 میلیارد ریال در شهرستانهای  آمل ، بابل ، بهشهر ، تنکابن ، قائم شهر ، نور و بابلسر به بهره برداري مي رسد.

افزودن دیدگاه

دیدگاه ها