آخرین اخبار :
کد خبر : 11385 سه شنبه 14 اسفند 1397 دولت و ادارات
معاون املاک و حقوقی راه و شهرسازی مازندران خبر داد :

رفع تصرف اراضی دولتی در شهرستان تنکابن

معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان از رفع تصرف و خلع ید یک قطعه زمین ساحلی با ارزش حدود 250 میلیارد ریال در راستای حفظ حقوق بیت المال در شهرستان تنکابن خبر داد .

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی مازندران علی قاسمی با اشاره به این خبر افزود: این کار در راستای حفظ حقوق بیت المال با خلع ید و قلع قمع یک قطعه زمین ساحلی به ارزش حدود 250 میلیارد ریال با همکاری یگان حفاظت مازندران انجام شده است .

وی با اشاره به اینکه تاکنون 8169 متر مربع از اراضی دولتی در شهرستان تنکابن رفع تصرف شده اند افزود :  

عمده تصرفات در سال جاری بصورت ساخت بنا و دیوارکشی انجام شده است که با پیگیری حقوقی موضوع منجر به صدور حکم رفع تصرف خلع ید گردید.

معاون املاک حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران با عنوان این موضوع که اراضی آزاد شده که بیت المال محسوب می شود حسب دستور مقام قضایی  تحویل امین اموال واحد حقوقی اداره راه و شهرسازی شهرستان تنکابن گردیده است.

وی همچنین تصریح کرد :   

 خلع ید و تخریب محدثات و قطعه زمین مزبور موجبات خرسندی اهالی و همسایگان منطقه مذکور را فراهم نموده است.

وی افزود : براساس قانون هرگونه ساخت و ساز بدون مجوز ، دخل و تصرف، تعرض و تجاوز بر اراضی دولتی جرم است و ماموران یگان حفاظت این اداره کل در صورت مشاهده چنین مواردی اقدام قانونی لازم معمول نمایند. 

وی همچنین در پایان یادآور شد: یگان حفاظت از اراضی اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران به صورت 24 ساعته گشت زنی داشته و از اراضی دولتی محافظت و با افراد فرصت طلب و زیاده خواه برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

وی در پایان از هم استانی های عزیز درخواست کرد در صورت مشاهده هر گونه تجاوز به حریم راه و اراضی دولتی و ساخت و ساز غیرقانونی مراتب را به شماره تلفن 33375191-011 اطلاع دهند .   

افزودن دیدگاه

دیدگاه ها