آخرین اخبار :
کد خبر : 11413 شنبه 17 فروردين 1398 دولت و ادارات
راه و شهرسازی

مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران

تردد در تمامی محورهای شریانی استان جریان دارد

مدیر کل راه و شهرسازی استان مازندران گفت : با تلاش شبانه روزی همکاران راه و شهرسازی و عوامل راهداری تمامی محورهای شریانی استان باز و تردد در آن جریان دارد .

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه شهرسازی مازندران سید محمد نظری با اشاره به اینکه  کلیه  محورهای اصلی و فرعی در استان مازندران باز و رفت و آمد در آن  جریان دارد خاطرنشان کرد : عملیات بازسازی در تمامی  محورهای مواصلاتی استان اعم از اصلی و فرعی در کوتاه ترین زمان ممکن پس از سیلاب اخیر اجرایی  و عملی شده است.

وی افزود : سیل در شهر زیرآب (سوادکوه) به تعدادی  از منازل مسکونی خسارت وارد کرده است و برخی از واحدهای مسکونی را  در معرض خطر قرار داده است. که با ارائه  تسهیلات کم بهره و مساعدت های بلاعوض درصدد می باشیم کمک های لازم را به خانواده های خسارت دیده جهت جبران حوادث اخیر معمول نماییم.

نظری همچنین خاطرنشان کرد: جلوگیری  از تخریب واحدهای تهدید شده و ساختمان‌هایی که احتمال ریزش وجود دارد از جمله اقداماتی می باشد که طی چند روز اخیر صورت گرفته است و در تلاش می باشیم طی روزهای آینده  عملیات بهسازی و بازسازی را به بهترین نحو ممکن اجرایی نماییم.و گزارش کامل از وضعیت واحدهای مسکونی به وزارت متبوع ارسال گردید .

مدیرکل راه و شهرسازی تصریح کرد: بازگشایی راه دسترسی روستای  اتو در منطقه کسلیان  زیرآب و همچنین  سه روستای لفور در سوادکوه شمالی از جمله اقداماتی بوده است که طی 48 ساعت الی 72 ساعت گذشته صورت گرفته است . وی همچنین با عنوان این نکته که از ساعت 2 بامداد  سیزده فروردین 6 دستگاه بیل مکانیکی و سه عدد بلدوزر و یک جرثقیل و دو دستگاه کمپرسی در مناطق سیل زده سوادکوه جهت هدایت آب به مسیر و پایداری رودخانه ها مشغول فعالیت می باشند یادآور شد : در این راستا تعداد حداقل 250  عدد نیوجرسی جهت تثبیت در محدوده سیل در اختیار مدیریت بحران استان قرار گرفت .

مهندس سید محمد نظری تثبیت پل جمشید آباد – کرداب و همچنین هدایت آب و تثبیت دیوارهای ضامن محدوده سرخکلا و کارسالار را از جمله اقداماتی دانست که با همکاری شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور و دستگاههای ذیربط در حال انجام می باشد .

وی یادآور شد : با استقرار ماشین آلات و حضور تلاش شبانه روزی بنده و همکارانمان در مناطق سیل زده سوادکوه درصدد بودیم  به اقدامات صورت گرفته در حیطه ی وظایف راه و شهرسازی بوده است سرعت بیشتری ببخشیم تا بتوانیم شرایط بحرانی را به حالت عادی برگردانیم.

مهندس نظری در خاتمه از حضور مستمر و تاثیر گذار استاندار مازندران و معاونت عمرانی استانداری در مناطق سیل زده جهت تسریع در انجام فعالیت های عمرانی و کمک رسانی به مردم آسیب دیده تشکر و قدر دانی نمود.

افزودن دیدگاه

دیدگاه ها