آخرین اخبار :
کد خبر : 11415 یکشنبه 18 فروردين 1398 اجتماعی
مديركل راه و شهرسازي مازندران خبرداد :

كاهش 26 درصدي تلفات حوادث رانندگي در محورهاي مازندران در ابتدای سال 98

مديركل راه و شهرسازي استان مازندران از كاهش 26 درصدي تلفات حوادث رانندگي در سطح محورهاي اين استان (درون و برون شهری) در فروردین سال 98 و تعطیلات عید نوروز نسبت به مشابه سال قبل خبر داد و افزود: با توجه به آمار موجود و با بررسي تصادفات و ارائه راهكارهاي لازم براي پيشگيري از تصادفات و تلفات جاده اي قدم هاي مثبت در راه ارتقاي سطح ايمني در حمل و نقل جاده اي برداشته شده است.

مديركل راه و شهرسازي استان مازندران از كاهش 26 درصدي تلفات حوادث رانندگي در شهرهای مازندران در نوروز 98 خبر داد:

مديركل راه و شهرسازي استان مازندران از كاهش 26 درصدي تلفات حوادث رانندگي در سطح محورهاي اين استان (درون و برون شهری) در  فروردین  سال 98 و تعطیلات عید نوروز نسبت به مشابه سال قبل خبر داد و افزود: با توجه به آمار موجود و با بررسي تصادفات و ارائه راهكارهاي لازم براي پيشگيري از تصادفات و تلفات جاده اي قدم هاي مثبت در راه ارتقاي سطح ايمني در حمل و نقل جاده اي برداشته شده است.

به گزارش  اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازي استان مازندران مهندس سيد محمد نظری مدير كل راه و شهرسازي استان ضمن اعلام اين مطلب افزود : دركشور ما حمل و نقل زميني به عنوان وجه غالب ارتباط تمامي نقاط جمعيتي ، بنادر و مبادي ورودي و خروجي كشور را با يكديگر برقرار ساخته است. از طرفي تعداد خودروها ، حجم تردد و جابجايي بار و مسافر طي دو دهه اخير افزايش چشمگيري داشته است. به همين لحاظ توسعه _ تعريض _ بهسازي و نگهداري خطوط حمل و نقل زميني كه قريب به 90 درصد بار و مسافر از طريق آن صورت مي پذيرد امري اجتناب ناپذير بوده و به عنوان فعاليتهاي رايج در سطح راههاي استان بصورت مستمر جريان دارند.

مديركل راه و شهرسازي استان با اشاره به كاهش 26 درصدي تلفات حوادث رانندگي در سطح محورهاي اين استان (درون و برون شهری) نسبت به  سال گذشته خاطر نشان كرد :

در حوزه ی درونشهری با کاهش 22 درصدی و در حوزه برونشهری روستایی با کاهش4 درصدی در تلفات ناشی از تصادفات رانندگی مواجه بودیم.

وی تصریح کرد :  مي توان با بكار گيري تمهيدات مهندسي كنترل و نظارت _ تبليغات كافي _ اطلاع رساني عمومي _ آموزش فراگير _ راهنمايي و ارشاد و بعضا تاديب خاطيان گامي به سوي ارتقاء‌ و اعتلاي فرهنگ ايمني و به تبع آن كاهش سوانح رانندگي برداريم.

مهندس نظری  در ادامه یادآوری كرد: : تعداد و شدت تصادفات _ آمار مرگ و مير و جراحات ناشي از سوانح جاده اي در كشور وضعيت مطلوبي را نشان نمي دهد. اين موضوع با توجه به خسارات جاني و مالي هنگفتي كه از اين ناحيه به پيكره جامعه تحميل مي گردد ايجاد عزمي ملي توسط تمامي عوامل دست اندركار را طلب مي نمايد

مديركل راه و شهرسازي استان با اشاره به اینکه تعداد کشته شدگان بر اثر تصادفات رانندگی  در سال جدید به 30 تن رسیده است خاطرنشان کرد : با افزایش تجهیزات پلیس دوربین های کنترل سرعت و حضور گسترده و به هنگام در سطح راه ها و همچنین حذف بریدگی های غیراستاندارد و ایجاد دوربرگردان های استاندارد و بهره گیری از توان همه دستگاه های مرتبط  در جهت  افزایش ایمنی و کاهش سوانح جاده ای گام های مثبتی برداشت.

افزودن دیدگاه

دیدگاه ها