آخرین اخبار :
کد خبر : 12530 یکشنبه 2 تير 1398 دولت و ادارات
به منظور بررسي از وضعيت محورهاي ارتباطي صورت پذيرفت :

بازديد نماینده مردم بهشهر و نکاء در مجلس شورای اسلامی از راههاي ارتباطي شرق استان

دکتر شاعری نماینده مردم بهشهر و نکاء در مجلس شورای اسلامی به منظور بررسي از وضعيت محورهاي ارتباطي شرق استان از فعالیت های راهسازی و پروژه های در دست انجام حوزه راه و شهرسازی با هدف بررسی از وضعیت موجود آنها بازدید نمودند .

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره ‌کل راه و شهرسازی مازندران ، دکتر شاعری نماینده مردم بهشهر و نکاء در مجلس شورای اسلامی به اتفاق مهندس طور معاونت مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان در بازدید خود از محورهای ارتباطی شرق استان ضمن تاکید بر نقش و جایگاه خاص حمل و نقل و ضرورت توسعه و ارتقای ایمنی در راههای شرق استان به جهت قرارگیری در مسیر زائرین حرم مطهر امام رضا(ع) و منطقه ی ویژه اقتصادی بندر امیرآباد از نزدیک از فعالیت ها و پروژه های اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران در بخش های مختلف راهسازی بازدید و در جریان پیشرفت پروژه ها قرار گرفتند .

 دکتر شاعری در این بازدید ضمن اعلام رضایت نسبی از عملیات اجرایی پروژه های در دست اقدام در حوزه راه و شهرسازی در شرق استان عنوان کرد : یکی از راهکارهای برون رفت از محرومیت و حرکت به سوی توسعه پایدار ایجاد زیرساخت های مناسب در بخش حمل و نقل می باشد .

نماینده مردم بهشهر و نکاء در مجلس شورای اسلامی از حمل و نقل جاده ای بعنوان حمل و نقل غالب در استان یاد کرد و افزود : از آنجا که بیش از 90 درصد حمل و نقل در کشور و استان ما از طریق حمل و نقل جاده ای صورت می گیرد ، می بایست نگاه ویژه ای به این بخش شود . وی تصریح نمود : خوشبختانه اقدامات موثر و در خور توجهی در جهت توسعه و ارتقاء بخش حمل و نقل در استان انجام و یا در دست اقدام می باشد .

مهندس سهراب طور سرپرست معاونت مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی ضمن اشاره به پروژه های درحال انجام در شرق استان یادآور شد وجود منطقه ویژه ی اقتصادی بندر امیرآباد در منطقه قابلیت های فراوانی ایجاد نموده است که با برنامه ریزی و هدایت درست منابع می توان از این فرصت ها برای توسعه اقتصادی استان بهره برد .

مهندس طور به پروژه بهشهر ، زاغمرز ، بندر امیرآباد اشاره و تصریح نمود : این پروژه به طول 34 کیلومتر میباشد که تاکنون بیش از 26 کیلومتر آن در باند شرقی آسفالت و حدود 8 کیلومتر آن در باند شرقی در حال انجام می باشد همچنین دو پل روگذر در این پروژه در دست مطالعه می باشد.

مهندس طور ودکتر شاعری همچنین از آغازبکار و تجهیز کارگاه پروژ پل روگذر محور بندرامیرآباد به رستمکلا محدوده روستای حسین آباد بازدید و مهندس طور اظهار امیدواری کرد انشاء اله با تلاش شبانه روزی و پیگیری های بی وقفه دکتر شاعری شاهد پیشرفت پروژه باشیم .

وی افزود : محور حسین آباد طوسکلا تعریض یک سمت محور به اتمام رسیده و تعریض ضلع مقابل در دست اجرا می باشد . محور نکاء - نیروگاه به سمت انتهای مسیر قطعه 2و3 انجام و قطعه 4 در مرحله ساب بیس بوده و 4/5 کیلومتر از مسیر باقیمانده که انشاءالله بزودی انجام خواهد شد .

مهندس طور خاطر نشان ساخت انشاءالله با تکمیل محورهای یاد شده کریدور شمال به جنوب یعنی گلوگاه به سمت دامغان تکمیل و شاهد آن باشیم که بخش اعظمی از بار بندر از این کریدور هدایت شود . وی اظهار امیدواری کرد انشاءالله با اقدامات انجام یافته و بهره برداری از پروژه های در حال انجام و همچنین اقدامات ایمن سازی که در این مسیر انجام شده شاهد کاهش تصادفات و تلفات ناشی از آن باشیم .

افزودن دیدگاه

دیدگاه ها