آخرین اخبار :
کد خبر : 14599 سه شنبه 22 مرداد 1398 سیاست
مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران خبر داد :

روکش آسفالت محلات هدف حاشیه نشینی شهرهای آمل و بابل

روکش آسفالت محلات هدف حاشیه نشینی شهرهای آمل و بابل

مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران از اجرای روکش آسفالت محلات هدف حاشیه نشینی امت آباد ، اسپیاری و کتی غربی در  شهرستان های  آمل و  بابل خبر داد .

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی مهندس نظری مدیر کل راه و شهرسازی ضمن اعلام این خبر افزود : طبق مطالعات صورت گرفته و با توجه به گسترش بافت‌های ناکارآمد شهری در استان، این مسئله پدیده‌ای گذرا و ناپدید شدنی نیست و در سطح شهرهای استان در حال گسترش است. از آنجا که این سکونتگاه‌ها با مسائل پیچیده‌ای روبه‌رو هستند اين مشكلات قابليت سرايت به باقی شهر را دارند و عدم رفع آنها، قشر فقير شهری را در چرخه‌ای از فقر و عدم ارتقاء اجتماعی گرفتار خواهد كرد.

با اشاره به اینکه  بازآفرینی شهری سیاست توسعه جامع و یکپارچه در عرصه های مختلف شهر به منظور افزایش
بهره وری اقتصادی و اجتماعی با هدف ارتقای کیفیت زندگی شهروندان است.

وی افزود : توجه به ابعاد اقتصادی ، فرهنگی ، اجتماعی – زیست محیطی و کالبدی شهر در یک ساختار هم پیوند  و یکپارچه ازاصول  بازآفرینی شهری بشمار میرود .  

وی یادآور شد : طبق مطالعات انجام شده سهم شهر آمل از بافت های تعریف شده در محدوده بازآفرینی در حدود 15% (417 هکتار) از مساحت آن است که شامل بافت تاریخی، سکونت گاه های غیررسمی و بافت فرسوده می گردد. امت آباد و اسپیاری از سکونت گاه های غیررسمی شناسایی شده در آمل می باشند که در اولویت برنامه ریزی قرار گرفته اند.

گفتنی است :  کل اعتبار هزینه شده پروژه روکش آسفالت امت آباد و اسپیاری آمل و کتی غربی بابل 22000 میلیون ریال می باشد.

 

افزودن دیدگاه

دیدگاه ها