آخرین اخبار :
کد خبر : 17599 یکشنبه 10 شهريور 1398 سیاست
راه و شهرسازی

آغاز عملیات اجرائی ساخت فرهنگسرا ی قائمشهردر هفته دولت

نخستین فرهنگسرای قائمشهر در محله آسیب پذیر حاشیه رودخانه با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مدیر کل راه و شهرسازی استان فرماندارو سایرمسئولین شهری در هفته دولت عملیات اجرائی آن آغاز شد.

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی مازندران ، مهندس نظری مدیر کل راه و شهرسازی استان مازندران هدف ازاحداث فرهنگسرا در محلات هدف بازآفرینی شهری پایدار را بهبود شرایط به خصوص ارتقاءفرهنگی و اجتماعی ساکنان به منظور رفع تبعیض، خدمات رسانی متوازن به محلات شهری عنوان نمود.

مدیر کل راه و شهرسازی استان مازندران هماهنگی و نگاه توامان دستگاه های مختلف استانی و شهرستانی را به سکونتگاه های غیر رسمی وسایر محلات هدف در راستای اجرایی شدن سیاست های ابلاغی دولت را مهم دانست.

مهندس نظری ابراز امیدواری کرد : طبق برنامه ریزی های بعمل آمده شاهد تغییرات و تحولات خوبی در زمینه های مختلف کالبدی، فرهنگی و اجتماعی در محلات هدف شهرهای استان به خصوص قائمشهر باشیم.

 مهندس نظری یادآور شد : به دنبال اجرای سیاست ها و برنامه ملی بازآفرینی شهری در استانها و ارتقای توانمندی های اجتماعی و کالبدی در متن و زمینه جامعه احداث زیر ساخت هایی نظیر فرهنگسرا ،خانه محله و سرای محله با توجه به بعد مقیاس جامعه هدف به عنوان بستری برای گسترش مشارکت شهروندان و واسطه بین مدیریت کلان شهری و شهروندان عمل می کند و مدیریت شهری را به شیوه نگاه از پایین به بالا و صرف هزینه کمتر و بازدهی بیشتر امکان پذیر می کند.

وی افزود  :لذا تاثیر احداث چنین بناهای با خاصیت اجتماعی و کالبدی که اساس نگاه به محدوده های ناکارآمد میباشد میتواند جهت افزایش آگاهی شهروندان با برگزاری کلاس هایی با ابعاد آموزش و ترویج با موضوعات اجتماعی،فرهنگی،اقتصادی،تفریحی،محیط زیست ،سلامت و مدیدیت بحران شود و جهت حرکت به سمت اهداف ذکر شده میتوان با افزایش علاقه و همبستگی اجتماعی از طریق مشارکت مردم و تشویق آنها به این دنبال زمینه را برای مداخله مستقیم مردم و غیر مستقیم مسولین را درمحدوده های ناکارآمد ایجاد کرد تا بستری مناسب و سالم جهت دستیابی به اهداف والای این راهبردها شود.

گفتنی است احداث مذکور با مساحت 1200مترمربع  در3  طبقه با اعتباری بالغ بر 49  میلیارد ریال  در مدت 24ماه  ساخته
می شود.

افزودن دیدگاه

دیدگاه ها