آخرین اخبار :
کد خبر : 19672 پنج شنبه 25 مهر 1398 اجتماعی
راه و شهرسازی

برگزاری جلسه پدافند غیرعامل در شهرستان نور

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان نور از برگزاری جلسه پدافند غیرعامل با حضور شهرداری ، شورای اسلامی شهر ، آموزش و پرورش با محوریت خدمات شهری پدافند غیرعامل در سالن اجتماعات شهرداری این شهرستان خبر داد .

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره كل راه و شهرسازي استان مازندران مهندس یوسفی رئیس اداره راه و شهرسازی نور در جلسه دبیران كارگروه پدافند غیرعامل ، ضمن قدرداني از همه مديران و اعضاء كارگروه ،  موضوع پدافند غیر عامل را از محورهای اساسی برنامه ریزی ها در راستای دستیابی به امنیت و ارتقای پایداری برشمرد .

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان نور  به بیان تعاریف ، ضرورت و اهداف کارگروه در حوزه پدافند غیرعامل پرداختند و با اشاره به اهمیت  لحاظ نمودن اصول پدافند غیرعامل در سطوح مختلف طراحی مجموعه های شهری و ساختمانی ، لزوم هماهنگی و همکاری بین دستگاههای اجرایی جهت رعایت بهتر اصول پدافند غیر عامل را مهم دانستند.   

مهندس یوسفی  اظهار داشت : با اشاره به قرارگیری استان مازندران در پهنه خطر نسبی زیاد زلزله به اختصاص تعدادی دستگاه شتاب نگار جدید به استان مازندران از سوی مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی به منظور توسعه شبکه شتابنگاری زلزله کشور اعلام داشتند که شهرهای نور و بلده از جمله شهرهای مورد نظر جهت راه اندازی این دستگاهها جانمایی شده است.

درادامه این نشست مقرر گردید باتوجه به اختصاص دستگاه شتابنگار به شهرهای نور و بلده شهرداری های این شهرستان نسبت به معرفی چند نقطه که امکان نصب دستگاه شتابنگار با مشخصات فنی ارسالی از اداره کل راه و شهرسازی را دارد ، ظرف مدت 2 هفته اقدام تا با هماهنگی این اداره کل محل نصب دستگاه مشخص گردد .

همچنین مقرر گردید  جلسات کارگروه به طور منظم و ماهانه برگزار گردد.  

گفتنی است : کلیه دستگاههای عضو کارگروه نسبت به معرفی  تاسیسات ، ساختمان ها ، بناها و محوطه های در اختیار خود واقع در سطح شهرستان جهت بررسی و پایش امکان اسکان اظهطراری در مواقع بحران به دبیرخانه کارگروه اقدام نمایند .

افزودن دیدگاه

دیدگاه ها