آخرین اخبار :
کد خبر : 2219 دوشنبه 11 تير 1397 سیاست
استاندار مازندران در جمع مدیران بانکهای استان

برای محصولات استراتژیک مازندران باید نقشه راه طراحی شود / با تخلفات اقتصادی به شدت برخورد می شود / سهم خزر در اقتصاد کشور باید ارتقاء یابد

استاندار مازندران در جمع مدیران بانکهای مازندران خواستار ارتقاء سهم خزر در اقتصاد کشور شد و گفت : تحقق صادرات 3 میلیارد دلاری مازندران تا پایان برنامه ششم به صورت سالانه یک برنامه مهم و راهبردی است

به گزارش روابط عمومی استانداری، محمد اسلامی در جلسه کمیسیون شورای هماهنگی بانک های استان با اشاره به این که روان سازی و ساده سازی کارها برای تقویت تولید و رونق اشتغال از برنامه های اساسی دولت است، عنوان کرد: منابع بانک ها نباید به تله بیفتد و چرخ تولید هم باید بچرخد و تحقق همزمان این دو هدف بزرگ در گرو برنامه ریزی و مدیریت خردمندانه است.
استاندار با بیان این که نظام بانکی مقتدر منجر به اقتصاد مقتدر می شود، افزود: تشکل ها و نظام صنفی استان باید به کمک بانک ها بیایند.
اسلامی با اشاره به این که رونق ساخت و ساز مسکن و احیا بافت های فرسوده از تاکیدات رییس جمهور است، اظهار داشت: بانک های خصوصی و دولتی باید در یک مسیر برای رونق اقتصاد، تولید و اشتغال استان گام بردارند.
استاندار با تاکید بر این که باید همه منابع را در مسیر اهداف جمهوری اسلامی به صورت مولد بکار بگیریم و با همگرایی و هم افزایی، وعده های دولت را محقق کنیم، گفت: قانونگذار؛ منابع قابل توجهی را برای رونق اقتصادی، تولیدی و اشتغال پیش بینی نموده است و باید با تعامل و هماهنگی و همراهی بانک ها، کل این منابع در راستای توسعه جذب شود. 
مقام عالی دولت در مازندران، با اشاره به این که امروز در زمان و شرایط جنگ قرار داریم و جریان مخرب به دنبال تخریب ذهن و روان مردم است، گفت: این جریانات می خواهند اقتصاد ما را از نفس بیندازند و ارزش پول ملی ما را پایین بیاورند، لیکن نمی گذاریم این جریانات نفس بکشند. استاندار با بیان این که جنگی به شدت متفاوت و قوی برای ساقط کردن نظام اقتصادی کشور از سوی دشمنان آغاز شده است و باید نسبت به گذشته هشیارتر و محکم تر عمل کنیم، افزود: دشمن دیگر در لباس و تجهیزات نظامی نیست و برای تخریب اقتصاد کشور صحنه سازی می کند و سعی دارد با فریب اذهان، جریان سازی کند و به اتفاقاتی که موجب نارضایتی مردم می شود، دامن زند. 
وی با تاکید بر این که نباید در هیچ موردی غفلت کنیم و با آگاهی، بصیرت و هشیاری کامل متوجه وضعیت پیش رو باشیم، ابراز داشت: باید انقلابی و جهادی کار کنیم و پاسخ گویی به مردم را به صورت صد در صدی محقق نماییم. 
استاندار مازندران تحقق صادرات 3 میلیارد دلاری مازندران تا پایان برنامه ششم به صورت سالانه را یک برنامه مهم و راهبردی دانست و یاد آور شد: صادرات محصولات مازندران به کشورهای حوزه خزر باید توسعه یابد. باید هرگونه هماهنگی برای توسعه صادرات و بازار به حداکثر برسد و سبد محصولات برای صادرات گسترش یابد. 
نماینده عالی دولت در مازندران، با بیان این که امروز وقت غفلت، تنش و ناهماهنگی نیست، گفت: امروز، روز برادری، هماهنگی و معاضدت برای رونق اقتصاد، تولید و اشتغال است.
اسلامی با تاکید بر این که بانک ها، موتور توسعه هستند و باید با بهره گیری از ظرفیت بانک ها چند پروژه مهم ملی و استانی را به انجام برسانیم، یادآور شد: پروژه برقی کردن راه آهن اینچه برون به گرمسار که فردا کلید خواهد خورد، دو خطه کردن راه آهن قائم شهر - ساری که بزودی آغاز خواهد شد، پروژه اتوبان کنارگذر، آزاد راه قائم شهر به آمل تا رامسر و از این سو تا گلوگاه، توسعه بندر امیرآباد و نوشهر به عنوان منطقه ویژه، واحدهای صنعتی در حوزه دریا و سرزمینی و پروژه های زیرساختی که هم منابع جذب کند و هم تحرک اقتصادی ایجاد نماید، از جمله این طرح هاست.
استاندار با اشاره به این که در بودجه سال ۹۷ بالغ بر ۷۴ هزار میلیارد تومان برای گشایش اقتصادی پیش بینی شده است، افزود: منابع بانکی استان را باید به ۵۰ هزار میلیارد تومان برسانیم.
استاندار در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که هیچ کس حق ندارد به بهانه این که ارز گران شده، کالایش را گران بفروشد، گفت: باید جلوی جوسازی های دشمن که هدفش ساقط کردن پول ملی ماست، ایستاد و با آن برخورد جدی نمود.
در آغاز این جلسه اسلامیان، مدیر امور شعب بانک ملی و دبیر شورای هماهنگی بانک های استان به ارایه گزارش از وضعیت تسهیلات اعطایی بانک های عامل مازندران برای رونق تولید و اشتغال پرداخت.

افزودن دیدگاه

دیدگاه ها