آخرین اخبار :
کد خبر : 22824 چهارشنبه 2 بهمن 1398 دولت و ادارات
معاون استاندار مازندران :

توسعه شهر را سرمایه گذار رقم می زند ، بازآفرینی شهری، بازوان شهرداری هاست

معاون استاندار مازندران : توسعه شهر را سرمایه گذار رقم می زند ، بازآفرینی شهری، بازوان شهرداری هاست

به گزارش خبرمازندران و به نقل روابط عمومی استانداری مازندران مهدی رازجویان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران در جلسه بازآفرینی شهری که بصورت ویدئو کنفرانس با شهرداران استان برگزار گردید با اشاره به اینکه بازآفرینی شهری یکی از مواردی است که  بازوان شهرداران محسوب می گردد که  می تواند موجب تحول و توسعه شهری شود خاطر نشان کرد :


شهرداری که باید شهر را مدیریت کند منتظر باشد چه کسی به شهرداری مراجعه می کند و در چه محله ای و در چه عرصه ای می خواهد سرمایه گذاری کند، یقینا نقشی در هدایت سرمایه گذار نخواهد داشت.


رازجویان  با اشاره به اینکه بازآفرینی شهری می تواند به عنوان بازوان شهردار عمل کند، گفت؛ توسعه شهر را سرمایه گذار رقم می زند و شهرداری  نیز مکلف به ارائه خدمات به آنهاست.

معاون عمرانی استاندار مازندران اظهار کرد :


بازآفرینی شهری نگاهی متفاوت است از این جهت یک سری امکانات در محله های هدف لحاظ شود به همین خاطر شهرداران در بازآفرینی شهری باید تصمیم بگیرد که برای پوست اندازی و توسعه شهر  می خواهداقدام کند و برای اینکار نقطه هدفش در کدام نقطه شهر است.

رازجویان تصریح کرد: 

همه دستگاهای اجرایی همکاری کنند  امکانات وتسهیلات ارائه می شود تا
مدیریت شهری بتواند نظر خود را بر ساخت و سازگرها اعمال کند  درنتیجه بازآفرینی شهری ابزاری دست شهردار است تا در شهر توسعه متوازن صورت گیرد.

وی گفت:

دولت بر همین اساس تمام دستگاه های امور زیربنایی را مکلف کرد تا تمام پروژه هایی که درهر شهر انجام شود در مرحله نخست در محله هایی که باز آفرینی لحاظ می شود انجام گیرد.

معاون استاندار عنوان کرد :

اگر شبکه توزیع برق و دستگاه های خدمات رسان  درشهر اعتباری دریافت می کنند ابتدا این پروژه ها بازآفرینی شهری  باید دریافت کنند اگر اعتبار مازاد بود در نقاط دیگر هزینه کنند.

وی افزود : 

شهرداران به افرادی که مجوز دریافت می کنند در محله های هدف درصدور پروانه تخفیف دهند همچنین بانک مسکن تسهیلاتی به آنان اعطا می کنند تا سرمایه گذاری  به این سمت تشویق و توسعه شهری رقم بخورد

افزودن دیدگاه

دیدگاه ها