آخرین اخبار :
کد خبر : 3185 سه شنبه 19 تير 1397 علم و فناوري

دانشگاه پیام نور استان به شبکه نوآوری و فناوری مازندران پیوست

در راستای فعال سازی ظرفیت های موجود در سطح استان جهت اجرایی شدن تفاهم نامه فی ما بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، استانداری مازندران و #پارک_علم_و_فناوری_مازندران، تفاهم نامه تاسیس مرکز رشد واحدهای فناور میان #پارک_علم_و_فناوری_مازندران و دانشگاه پیام نور استان مازندران به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی #پارک_علم_و_فناوری_مازندران، دکتر  علی معتمدزادگان رئیس پارک علم و فناوری استان مازندران همزمان با انعقاد قرارداد مرکز رشد در دانشگاه پیام نور افزود: این مرکز در راستای حمایت از صاحبان ایده و فناوری با هدف توسعه شبکه نوآوری و فناوری مازندران  فعالیت خود را آغاز می کند.

وی همچنین اشاره کرد: استفاده مرکز رشد از خدمات #پارک_علم_و_فناوری_مازندران، جذب و توانمند سازی منتورهای کارآفرینی، همگرایی و هم افزایی تیم های نوآور و فناور، شناسایی فرصت های کسب و کار از جمله اولویت های کاری مرکز رشد در دانشگاه پیام نور می باشد.

دکتر معتمدزادگان اظهار داشت :پارک متعهد می شود که از توان علمی و فنی اعضای هیات علمی دانشگاه، واحدها و شرکت های متقاضی ورود در جهت بهبود وضعیت پژوهشی و فناوری دانشگاه استفاده نماید و انتظار میرود دانشگاه پیام نور نیز کارآفرینی و حمایت از شرکت ها و واحدهای فناور معرفی شده از سوی #پارک_علم_و_فناوری را در اولویت قرار دهد.

در همین رابطه، دکتر نازک تبار سرپرست دانشگاه پیام نور استان مازندران اظهار داشت؛ #پارک_علم_و_فناوری در عمل مرکز شبکه فناوری در دانشگاه های استان بوده و باید باور داشت که تعامل دانشگاه با #پارک_علم_و_فناوری، مراکز رشد و بخش ارتباط با صنعت دانشگاه ها را بهبود بخشیده و تقویت می نماید.


وی بیان داشت: دانشگاه پیام نور اعضای هیات علمی خود را به همکاری مستمر با #پارک_علم_و_فناوری به منظور توانمند سازی و ایجاد جریان کارآفرینی در بین دانشجویان ترغیب و تشویق خواهد نمود و امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی موجود را در جهت حمایت از طرح های نوآورانه و‌فناورانه بکار خواهد بست.

 لازم به توضیح است در این تفاهم نامه، دانشگاه پیام نور استان فضای فیزیکی و نیروی انسانی جهت فعال شدن مرکز و زمینه های لازم برای فعالیت های دانش بنیانی واحدهای فناور را به مدت پنج سال فراهم خواهد کرد.

افزودن دیدگاه

دیدگاه ها