آخرین اخبار :
کد خبر : 4309 شنبه 17 شهريور 1397 اجتماعی
مهندس ثباتی در دومین جلسه ستاد شهرستانی بازآفرینی شهری پایدار شهرستان نور عنوان نمود.

مردم نقش محوری در فرایند بازآفرینی شهری دارند.

دومین جلسه ستاد شهرستانی بازآفرینی شهری پایدار شهرستان نور با حضور فرماندار، معاونت بازافرینی شهری و مسکن اداره کل راه و شهرسازی مازندران، رییس اداره راه و شهرسازی شهرستان نور، شهرداران و دیگر مدیران عضو ستاد شهرستانی برگزار گردید.

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی مازندران، مهندس ثباتی معاونت بازافرینی شهری و مسکن اداره کل راه و شهرسازی ، ضمن اعلام این خبر در ارتباط با سیاست های دولت در بافت های فرسوده و ناکارآمد شهریو همچنین درخصوص مشکلات و معضلات موجود در  در بافت فرسوده مطالبی را عنوان نمودند.

وی در ادامه به تشریح میانگین شاخص های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی در سطح شهر و تاکید بر رساندن میانگین شاخص های اشاره شده در محلات هدف به سطح میانگین شهر پرداخته و تشکیل کارگروه ها و هماهنگی دستگاهها را برای تحقق این امر لازم و ضروری دانستند.

 مهندس ثباتی ضمن اشاره به دستورالعمل برنامه اقدام مشترک دستگاه های اجرایی در محلات هدف، جهت تسریع در پیشبرد اهداف بر ضرورت تدوین برنامه مذکور در اولویت دستور کار ستاد شهرستانی  و تصویب نهایی در ستاد استانی تاکید داشتند.

معاونت بازافرینی شهری و مسکن اداره کل راه و شهرسازی مازندران با اشاره به ظرفیت های موجود در  قانون حمایت از احیا، بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده در خصوص حل و فصل اختلافات و مشکلات مربوط به املاک و تشکیل هیئت رسیدگی، استفاده از این ظرفیت در جلسات ستاد و اطلاع رسانی مناسب به شهروندان را در پیشبرد برنامه بازافرینی مهم دانستند.

در پایان ضمن تاکید بر نقش محوری مردم در فرایند بازافرینی  بر اطلاع رسانی به مردم جهت بهره مندی از تسهیلات، و نیز برنامه ریزی با مردم تاکید نمودند.

در ادامه مهندس یوسفی رئیس اداره راه و شهرسازی نور تشکیل ستادهای بازآفرینی و کارگروه های ذیل ستاد مذکور را در راستای تعامل و هم سویی دستگاه ها جهت رسیدن به اهداف پیش رو ضروری دانستند.

افزودن دیدگاه

دیدگاه ها