آخرین اخبار :
کد خبر : 7267 سه شنبه 17 مهر 1397 اجتماعی
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در بازدید از مناطق سیل زده در غرب مازندران؛

کمک دولت بابت خسارت بلایای طبیعی امسال چهار برابر شد

محمد باقر نوبخت، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور پس از بازدید از مناطق سیل زده غرب استان در گفتگو با خبرنگاران در نوشهر، افزود: دولت در نیمه اول امسال یکهزار و 48 میلیارد تومان بابت خسارت بلایای طبیعی هزینه کرد که چهار برابر سال گذشته است. ‎

محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در بازدید از مناطق سیل زده غرب مازندران در گفت و گو با خبرنگاران در نوشهر، یادآور شد : پارسال 240 میلیارد تومان منابع اعتباری دولت بابت جبران خسارت حوادث طبیعی هزینه شده بود.

معاون رییس جمهوری که صبح امروز برای بازدید از مناطق زلزله زده مازندران به این استان سفر کرد، همچنین خاطرنشان کرد: دولت برای رفع خرابی های ناشی از سیل اخیر در مازندران کمک می کند و بزودی این خرابی ها برطرف می شود.

وی افزود: سیل اخیر خسارت زیادی در حوزه زیرساخت ها و ابنیه و نیز واحدهای مسکونی مردم وارد کرد که باید جبران شود.

نوبخت، افزود: چهارشنبه هفته جاری در اولین نشست هیات دولت برای جبران خسارت های سیل تصمیم گیری و برنامه ریزی می شود تا علاوه بر کمک های بلاعوض، تسهیلات ارزان قیمت هم برای بازسازی خرابی ها اختصاص یابد.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با اعلام این که بر اساس نظر کارشناسان بارندگی شدید چند روز اخیر در استان های شمالی بویژه مازندران در نیم قرن گذشته بی سابقه بوده است، گفت: باید برای پیشگیری از سیل از آبخیزداری در مناطق بالادست مراقبت کرد و همچنین رودخانه ها را هم به موقع لایروبی نمود و زیرساخت ها نیز به شکل پیوسته باید مورد بازدید قرار گیرد .

وی با اشاره به اهمیت مسیر کمربندی نوشهر به چالوس و نیز تخریب پل در مسیر این راه ارتباطی شرق به غرب مازندران خواستار تسریع در اصلاح و بازسازی این پل در این مسیر ارتباطی شد . 

افزودن دیدگاه

دیدگاه ها