آخرین اخبار :
کد خبر : 7278 شنبه 21 مهر 1397 اجتماعی

مدیرکل ثبت اسناد و املاک: کاهش 50 درصدی وصول مطالبات بانکها در استان مازندران

مدیر کل ثبت اسناد واملاک ازکاهش 49/4 درصدی وصول معوقات بانکی در دوایر اجرای اسنادرسمی استان در نیمه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال 96 خبر داد

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک " محمدحسن بهادر " درششمین جلسه تخصصی اسناد با محوریت اجرای اسناد رسمی که صبح روز چهارشنبه 18 مهرماه در سالن جلسات این اداره کل با حضور اعضاء برگزار شد با اعلام این خبر گفت در این 6 ماه مبلغ 117 میلیارد و 552 میلیون و 791هزار و 320 تومان مطالبات بانکها وصول شده است که سهم معوقات بانکها و مؤسسات مالی و اعتباری خصوصی با رقم بیش از 68 میلیارد تومان بیش از وصول معوقات بانکهای دولتی بوده است.

مدیرکل ثبت اسناد واملاک افزود به ترتیب در حوزه های ثبتی ساری ، تنکابن ، آمل و عباس آباد و نوشهر بیشترین وصولی برای مطالبات بانکها انجام گرفته و با وجود رقم بالای پرونده های تشکیل شده در شهرستان بابل ، متأسفانه رقم وصول معوقات بانکها در این شهرستان از کاهش چشمگیری برخوردار بوده است.
" بهادر " تلویحا وجود تعارض قوانین و بخشنامه های صادره ، شرایط اقتصادی فعلی و نداشتن متولی واحد و موازی کاری را از علت عمده این کاهش بیان و خاطرنشان کرد ، به نظر می رسد دلیل این کاهش ، به حداقل رسیدن معوقات بانکی و پرونده های ورودی به دوایر اجرای اسناد رسمی استان نباشد.
این مسئول تصریح کردچنانچه شورای هماهنگی بانکها و مدیران بانکهای دولتی عزم و اراده جدی برای وصولی این معوقات داشته باشند، دوایر اجرای اسناد رسمی استان همانند سالهای قبل که این وصولیها رشد صعودی داشته ، آمادگی کامل دارد.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک در ادامه یادآور شد رقم وصولی مطالبات بانکها در 6 ماهه ابتدائی امسال نسبت به 6 ماهه پایانی پارسال نیز 26/92 درصد کاهش داشته و این در حالیست که استان مازندران در سالهای 94 الی 96 رتبه دوم کشور را در این خصوص به خود اختصاص داده بود.
وی در پایان از رشد 2 برابری پرونده های اجرائی در هیأت نظارت ابراز نگرانی کرد و افزایش ورودی اینگونه پرونده ها و کاهش وصول معوقات بانکی را بی ارتباط با موضوع ندانست.

افزودن دیدگاه

دیدگاه ها