پنج شنبه، 06 اردیبهشت 97 ساعت 08:33 ق.ظ / Thu, 2018 April 26
به افق ساری
اذان صبح: 03:38
طلوع خورشید: 05:10
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:41
اذان مغرب: 19:01

- شرکت‌ها - برگزاری جشن میلاد ام­ ابیها(س) ، روز زن و گرامیداشت روز ملی فناوری هسته­ ای در نیروگاه نکا

تبلیغات
میلاد حضرت فاطمه و روز فناوری هسته ای

برگزاری جشن میلاد ام­ ابیها(س) ، روز زن و گرامیداشت روز ملی فناوری هسته­ ای در نیروگاه نکا

تاریخ 23 فروردین 1394 ساعت 12:57:40
کد خبر: 012704
برگزاری جشن میلاد ام­ابیها(س) ، روز زن و گرامیداشت روز ملی فناوری هسته­ای در نیروگاه نکا
      برگزاری جشن میلاد ام­ ابیها(س) ، روز زن و گرامیداشت روز ملی فناوری هسته­ ای در نیروگاه نکا

 

  به میمنت سالروز ولادت با سعادت ریحانه پیامبراکرم(ص) و گرامیداشت روز ملی فناوری هسته­ای، آئین جشن با شکوهی در شرکت مدیریت تولید برق نکا برگزار شد.

      در این مراسم ابتدا اباذر رخفروز یکی از ذاکران اهلبیت عصمت­وطهارت(ع) پیرامون فضائل و مناقب ملکوتی ام‌الفضائل، حضرت فاطمه زهرا(س) به مدیحه‌سرایی و مولودی‌خوانی پرداخت.

      سپس سرهنگ محمدرضا مؤیدی از سپاه مازندران طی سخنانی ضمن تبریک ولادت حضرت صدیقه طاهره(س) و سلاله پاکش حضرت امام خمینی(ره) و گرامیداشت روز هنر انقلاب اسلامی، پیرامون مناسبت­های فوق و روز ملی فناوری هسته­ای مطالبی ایراد کرد.

      وی ابتدا به استناد احادیث و روایات به تبیین جایگاه زن در تعالیم اسلام پرداخت و اظهار داشت: در منابع روایی ما در مورد زنان و دختران تعابیر ظریف و لطیفی مثل گل و بلور در لطافت، زلالی و ظرافت بکار رفته و در تکریم شخصیت آنها در لسان مبارک و سیرة معصومین(سلام­ا... علیهم)، به تعبیر حسنات برمی­خوریم و یا پیامبر اکرم(ص) دختران را بهترین فرزندان دانسته­اند و گرامی دارندگان آنان را همسایگان بسیار نزدیک به خود در بهشت معرفی فرمودند و یا در عصری که وجود دختران را شوم می­دانستند، به دستان دختر بزرگوارش بوسه می­زد.

      مؤیدی سپس با اشاره­ای گذرا به زندگینامه امام خمینی(ره)، گفت: حضرت امام(ره) در همه ابعاد شخصیتی یک انسان کامل و نمونه دوران بود، او عالمی برجسته، فقیهی متأله، عارفی وارسته، فیلسوفی دانشمند و سیاستمداری بسیار شجاع و زیرک بود، همچنین در زهد و تقوا، عبادت و معرفت، در نظم و انضباط، در اخلاص، در رعایت حقوق دیگران، در ساده­زیستی و رعایت­بیت­المال، در عشق و علاقه به ساحت اهلبیت(ع) و در استواری در برابر مشکلات، ولی بدلیل برجستگی بعد سیاسی، ابعاد دیگر شخصیت این مرد بزرگ مکتوم ماند.

      وی در ادامه با تقسیم دوران زندگی با برکت امام(ره) به سه دوره، افزود: امام در سنین جوانی به سیر سلوک عرفانی و تهذیب نفس خود اهتمام تام داشت، در میان سالی به اوج درجات فقهی رسید و در کهنسالی با تحلیل دقیق اوضاع داخلی و خارجی در دنیای سیاست درخشید.

      سرهنگ مؤیدی در بخش پایانی سخنان خود، از کامل­شدن چرخه کامل سوخت هسته­ای بدست توانمند دانشمندان جوان کشور، به عنوان افتخاری بزرگ یاد کرد و گفت: ملت ما با انقلاب­اسلامی خواست روی پای خود بایستد و به توان خود متکی باشد ولی دشمنان استقلال خواهی ما را برنتافتند و با اتخاذ موضع خصمانه، انقلاب ما را به چالش کشیدند، در سال 81 در برابر حق مسلم ملت ایران برای استفاده از انرژی هسته­ای در مقاصد صلح ­آمیز، ایستادند و فعالیت­های هسته­ ای ما بالاجبار تعلیق شد، اما در سال 85 دانشمندان و متخصصان کشور ما در شرایط اعمال فشار و تحریم ظالمانه دشمنان با ملاحظه همه مقررات بین­المللی، با کار و تلاش فراوان به موفقیتی بزرگ دست یافتند و چرخه کامل سوخت را تکمیل کردند تا اینکه بتوانیم نیاز صنایع خود را در داخل کشور تأمین کنیم.

      وی همچنین به روند دشوار مذاکرات هسته­ای و مطالبات نابجای با کشورهای 1+ 5 اشاره کرد و افزود: هیئت مذاکره کننده ما در حال تلاش است تا حقی از این ملت تضییع نشود و ما هم باید حق­شناس و قدردان تلاش همه کسانی باشیم که برای اعتلای کشور زحمت می­کشند و ....

      

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.