چهار شنبه، 05 اردیبهشت 97 ساعت 10:53 ب.ظ / Wed, 2018 April 25
به افق ساری
اذان صبح: 03:39
طلوع خورشید: 05:12
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:40
اذان مغرب: 19:00

- شرکت‌ها - طراحی و ساخت تابلو الکترونیکی رفع عیب تصفیه خانه فاضلاب به روش لجن فعال

تبلیغات
کارشناس بهره برداری آبفاشهری مازندران خبر داد:

طراحی و ساخت تابلو الکترونیکی رفع عیب تصفیه خانه فاضلاب به روش لجن فعال

تاریخ 04 آبان 1394 ساعت 08:15:35
منبع: روابط عمومی آبفای شهری مازندران
کد خبر: 019645
کارشناس بهره برداری آبفاشهری مازندران از طراحی و ساخت تابلو الکترونیکی رفع عیب تصفیه خانه فاضلاب به روش لجن فعال خبر داد.
طراحی و ساخت تابلو الکترونیکی رفع عیب تصفیه خانه فاضلاب به روش لجن فعال

به گزارش خبر مازندران به نقل از شرکت آبفاشهری مازندران، مهندس رضا هومن با اعلام خبر بالا، افزود: یکی از کتابهای مرجع که در دانشکده بهداشت و شرکتهای آب و فاضلاب در خصوص تصفیه خانه های فاضلاب لجن فعال، مورد توجه قرار می گیرد، کتاب فرآیند لجن فعال – اصول اداره و بهره برداری است که با توجه به کاربردی بودن کتاب تصمیم گرفته شد ، مسائلی که در یک تصفیه خانه فاضلاب بوجود می آید به همراه دلایل و راه حل آن در یک تابلو الکترونیکی به صورت یکجا به نمایش گذاشته شود .

وی ادامه داد: بر همین اساس اقدام به طراحی تابلوئی در سه ستون نمودیم که ستون اول مربوط به مشکلات موجود در تصفیه خانه فاضلاب، ستون دوم دلایل آن و ستون سوم مربوط به راه حل آن می باشد.

مهندس هومن به تشریح  بخشها و ستونهای این تابلو پرداخت و گفت: در ستون اول مشکلات اصلی درنوزده سطر حکاکی و در کنار آن از یک LED وکلید استفاده شده است .

کارشناس بهره برداری آبفاشهری مازندران با بیان اینکه در ستون دوم دلایلی که سبب ایجاد مشکل می شوند در سی سطر به نمایش درمی آید، تصریح کرد: در این قسمت سعی شده دلایلی که بیشترین مورد را داشته اند به صورت فراوانی استفاده از LED به صورت صعودی به نمایش گذاشته شود، به این معنی که در سطر سی با استفاده از بیشترین LED اهمیت این علت به صورت ساختاری نشان داده شده است. در هر سطر نیز از یک کلید استفاده می شود.

وی، بیان داشت: در ستون سوم طریقه اصلاح در هفده سطر بر روی صفحه نئون حکاکی شده است ، در این بخش نیز تلاش شده راه حلهائی که بیشترین سهم را دارند به صورت فراوانی استفاده از LED به صورت صعودی به نمایش گذاشته شود.

مهندس هومن، درخصوص نحوه کارکرد این تابلو گفت: هنگامی که یک عیب مد نظر باشد، با فعا ل نمودن کلید آن، چراغ LED به صورت چشمک زن  روشن می شود و سپس دلایلی که موجب این عیب شده  با روشن شدن منظم  LEDها، مشخص می شوند.

این کارشناس ادامه داد: درصورتی که کاربر بخواهد راه حل را متوجه شود ،کافی است کلید مربوط به هر دلیل را  فعال نموده تا با روشن شدن منظم LED ها، آنها را مورد بررسی قرار دهد.

وی با بیان اینکه این تابلو کاربرد عملی نیز دارد، افزود: در این روش می توان خروجی های سنسور موجود در تصفیه خانه ها را به تابلو وصل نموده تا در اثر نقصان عملیاتی ، چراغ مربوطه و سپس راه حل آن برای اپراتور معین شود.

گفتنی است طراحی و ساخت این تابلو حدود سه ماه به طول انجامید.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.