چهار شنبه، 04 بهمن 96 ساعت 01:22 ق.ظ / Wed, 2018 January 24
به افق ساری
اذان صبح: 05:37
طلوع خورشید: 07:05
اذان ظهر: 12:10
غروب خورشید: 17:15
اذان مغرب: 17:34

- شرکت‌ها - طرحهای فاضلاب به حفظ محیط زیست و سالم ماندن سفره های آب زیرزمینی کمک می کند

تبلیغات
مدیر دفتر اجرایی طرحهای جمع آوری و تصفیه فاضلاب آبفاشهری مازندران:

طرحهای فاضلاب به حفظ محیط زیست و سالم ماندن سفره های آب زیرزمینی کمک می کند

تاریخ 18 آذر 1394 ساعت 09:04:58
منبع: روابط عمومی آبفای شهری مازندران
کد خبر: 020740
مدیر دفتر اجرایی طرحهای جمع آوری و تصفیه فاضلاب آبفاشهری مازندران با بیان اینکه طرحهای فاضلاب در این استان به حفظ محیط زیست و سالم ماندن سفره های آب زیرزمینی کمک می کند، گفت: مرحله اول طرحهای فاضلاب در شهرهای ساری، بابل، بابلسر، جویبار و نوشهر و چالوس به اتمام و مدول اول تصفیه خانه های این شهر ها نیز به بهره برداری رسیده است.
طرحهای فاضلاب به حفظ محیط زیست و سالم ماندن سفره های آب زیرزمینی  کمک می کند

به گزارش شرکت آبفاشهری مازندران ، مهندس افشین عبادی با اشاره به اینکه مدول اول تصفیه خانه ساری با ظرفیت جمع آوری 23هزار و 240 متر مکعب فاضلاب در شبانه روز با جمعیت تحت پوشش 105 هزار نفر در حال فعالیت می باشد، ادامه داد:  در حال حاضر 15 هزار و 400 فقره انشعاب در این شهر نصب شد.

مدیر دفتر اجرایی طرحهای جمع آوری و تصفیه فاضلاب مازندران ، اعتبار صرف شده برای اجرای مرحله اول و احداث مدول اول تصفیه خانه فاضلاب  در شهر ساری را 81 میلیارد تومان عنوان کرد.

وی، با بیان اینکه مرحله اول طرح فاضلاب شهر بابل با ظرفیت مدول اول تصفیه خانه فاضلاب 24 هزار و 500 متر مکعب شبانه روز  و صرف 68 میلیارد تومان هزینه درحال فعالیت است، گفت: تا کنون 184 کیلومتر لوله گذاری در این شهر انجام پذیرفته است .

مهندس عبادی، جمعیت مبنا و مقصد این طرح را 250 و 450 هزار نفر بیان نمودند  و تصریح کردند: درحال حاضر 13هزار فقره انشعاب در این شهر نصب گردیده است .

مدیر دفتر اجرایی طرحهای جمع آوری و تصفیه فاضلاب مازندران، در ادامه سخنانش طول شبکه اصلی  و فرعی فاضلاب شهر بابلسر را 150 کیلومتر عنوان کرد و گفت: تا کنون 102 کیلومتر لوله گذاری  و نصب 4500 فقره انشعاب در این شهر انجام شد.

وی، ادامه داد: تصفیه خانه این شهر در دو مدول تعریف شده که در مجموع ظرفیت جمع آوری 18هزار و700 متر مکعب در شبانه روز را داراست.

مهندس عبادی، با بیان اینکه مدول اول این تصفیه خانه با  ظرفیت 4105 متر مکعب در شبانه روز جمعیت 20 هزار نفر را تحت پوشش قرار میدهد ، افزود: مدول دوم طرح تصفیه خانه فاضلاب در مرحله مطالعه قرار دارد.

مدیر دفتر اجرایی طرحهای جمع آوری و تصفیه فاضلاب مازندران، ضمن اشاره به اینکه تصفیه خانه شهر جویبار با ظرفیت 5هزار و 250 مترمکعب شبانه روز جمع آوری و تصفیه فاضلاب برای جمعیت20هزار نفر  در حال فعالیت است، اظهار داشت: از 82 کیلومتر طول شبکه تا کنون 57 کیلومتر آن لوله گذاری  و 3هزار و 300 فقره انشعاب واگذار شد.

وی، با بیان اینکه تصفیه خانه جویبار در دو مدول طراحی شد، گفت: در افق طرح 76هزار نفر تحت پوشش این طرح قرار خواهند گرفت .

مهندس عبادی، در ادامه سخنانش اجرای طرحهای فاضلاب در شهرهای ساحلی را ضروری دانست و گفت: در شهر نوشهر و چالوس 95 کیلومتر لوله گذای فاضلاب انجام شد که در همین راستا 5هزار و 600 انشعاب خانگی به شبکه فاضلاب شهری متصل گردیدند .

مدیر دفتر اجرایی طرحهای جمع آوری و تصفیه فاضلاب مازندران، ظرفیت جمع آوری فاضلاب مدول اول این تصفیه خانه را 10 هزار متر مکعب در شبانه روز دانست و افزود: در حال حاضر 7 تا 8 هزار متر مکعب فاضلاب در شبانه روز  وارد  این تصفیه خانه می شود.

وی، با تاکید بر اینکه در شهرهای عنوان شده مدول اول طرح جمع آوری و تصفیه فاضلاب درحال فعالیت است، گفت: از مشترکین انتظار می رود نسبت به نصب و فعال سازی انشعابات خانگی خود اقدام نمایند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.