سه شنبه، 04 اردیبهشت 97 ساعت 03:40 ق.ظ / Tue, 2018 April 24
به افق ساری
اذان صبح: 03:41
طلوع خورشید: 05:13
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:40
اذان مغرب: 18:59

- شرکت‌ها - طرحهای فاضلاب درپنج شهر استان در حال اجراست

تبلیغات
مدیر دفتر اجرایی طرحهای جمع آوری و تصفیه فاضلاب آبفاشهری مازندران اعلام کرد:

طرحهای فاضلاب درپنج شهر استان در حال اجراست

تاریخ 05 دی 1394 ساعت 10:22:02
منبع: روابط عمومی آبفای شهری مازندران
کد خبر: 021127
مدیر دفتر اجرایی طرحهای جمع آوری و تصفیه فاضلاب آبفاشهری مازندران با اشاره به اینکه در شهرهای قائمشهر، آمل، محمودآباد، تنکابن و رامسر طرحهای فاضلاب در حال اجراست، ادامه داد: در سایر شهرها از جمله فریدونکنار ، کلاردشت ،  نور، رویان، بهشهر ، سرخرود ، زیراب ، پل سفید ، شیر گاه ، بهنمیر ، نکا ، گلوگاه ، نشتارود و عباس آباد و سلمانشهر و کلار اباد طرحهای فاضلاب درمرحله مطالعات قرار دارد.
طرحهای فاضلاب درپنج شهر استان در حال اجراست

به گزارش شرکت آبفاشهری مازندران، مهندس افشین عبادی با بیان اینکه عملیات اجرایی طرح فاضلاب شهر  قائمشهر از سال 92 آغاز گردیده ، گفت: تصفیه خانه فاضلاب این شهر از مدرن ترین نوع تصفیه خانه با سیستم SBR و در دو مدول با ظرفیت جمع آوری 73 هزار متر مکعب در هر مدول طی شبانه روز می باشد.

وی با اشاره به نیاز ایجاد 618 کیلومتر شبکه فاضلاب در این شهر افزود: تا کنون 5/10 کیلومتر لوله گذاری انجام شد.

مهندس عبادی ، جمعیت تحت پوشش افق این طرح را 365هزار نفر عنوان و تصریح کرد: تا کنون برای اجرای این طرح 6میلیارد و 500 میلیون تومان هزینه شد. و امید واریم که با همکاری ادارات  و مسئولین شهری عملیات اجرائی در این شهر نیز مانند سایر شهر ها با سرعت روز افزون انجام گیرد.

مدیر دفتر اجرایی طرحهای جمع آوری و تصفیه فاضلاب آبفاشهری مازندران، با بیان اینکه عملیات اجرایی طرح فاضلاب در شهر آمل از سال 92 آغاز شد، گفت: در این شهر 512 کیلومتر شبکه فاضلاب نیاز است که تا کنون 13 کیلومتر لوله گذاری فاضلاب صورت گرفت.

وی، ظرفیت این تصفیه خانه را 74 هزار متر مکعب در شبانه روز دانست و افزود: تصفیه خانه این شهر در دو مدول با جمعیت افق 354 هزار نفر پیش بینی شده است.  

مهندس عبادی، مجموع ظرفیت تصفیه خانه شهر آمل را 74 هزار متر مکعب در شبانه روز عنوان کرد.

وی، با بیان اینکه در شهر محمودآباد نیز تصفیه خانه ای به ظرفیت 15 هزار متر مکعب در دو مدول طراحی شده، اظهار داشت: درحال حاضر از 100 کیلومتر طول شبکه جمع آوری فاضلاب در این شهر، 9 کیلومتر آن انجام شد.

مدیر دفتر اجرایی طرحهای جمع آوری و تصفیه فاضلاب آبفاشهری مازندران، جمعیت مقصد این طرح را 70 هزار نفر عنوان و تصریح کرد: تا کنون 6میلیارد و 900 میلیون تومان برای اجرای این طرح هزینه شد.

مهندس عبادی، با بیان اینکه طرح جمع آوری فاضلاب در شهر تنکابن از سال 88 آغاز شد، گفت: از مجموع 120 کیلومتر شبکه مورد نیاز، 13 کیلومتر لوله گذاری انجام شد.

وی، ظرفیت تصفیه خانه این شهر در پایان طرح  را 22 هزار متر مکعب در شبانه روز عنوان کرد و افزود: این تصفیه خانه جمعیت76هزار و 500 نفر را پوشش می دهد.

مهندس عبادی، با اشاره به اینکه تصفیه خانه تنکابن در دو مدول طراحی  شده، اظهار داشت: تا کنون 10 میلیارد تومان برای این طرح هزینه شد.

مدیر دفتر اجرایی طرحهای جمع آوری و تصفیه فاضلاب آبفاشهری مازندران، در خصوص روند اجرایی طرح جمع آوری فاضلاب در شهر رامسر بیان داشت: در حال حاضر طرح مطالعاتی عملیات اجرایی در این شهر به اتمام رسیده است.

وی، ادامه داد: در صورت تخصیص اعتبار مورد نیاز ، عملیات اجرایی طرح جمع آوری و تصفیه فاضلاب  در دو مدول با ظرفیت جمع آوری و تصفیه 24 هزار متر مکعب فاضلاب طی شبانه روز در شهر رامسر آغاز خواهد گردید .

مهندس عبادی با بیان اینکه مقرر شد اعتبارات مورد نیاز برای طرحهای فاضلاب در 5 شهر الویت دار مذکور از محل اعتبارات  منابع عمومی  و اعتبارات  بانک توسعه اسلامی تامین اعتبار خواهد گردید ، گفت: پیگیرهای لازم  برای دریافت این اعتبارات از سوی مسئولان و نمایندگان استانی درحال انجام است.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.