شنبه، 01 اردیبهشت 97 ساعت 01:53 ب.ظ / Sat, 2018 April 21
به افق ساری
اذان صبح: 03:45
طلوع خورشید: 05:17
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:37
اذان مغرب: 18:56

- شرکت‌ها - مانور بزرگ شهرستانی زلزله در نیروگاه نکا

تبلیغات
بمناسبت روز ایمنی در برابر زلزله برگزا ر شد:

مانور بزرگ شهرستانی زلزله در نیروگاه نکا

تاریخ 11 دی 1394 ساعت 11:34:35
منبع: نیروگاه نکا
کد خبر: 021284
بمناسبت روز ایمنی در برابر زلزله برگزا ر شد:  مانور بزرگ شهرستانی زلزله در نیروگاه نکا     
 مانور بزرگ شهرستانی زلزله در نیروگاه نکا

  کمیته پدافند غیرعامل شهرستان نکا بمناسبت هفته ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی مانور بزرگ شهرستانی زلزله را با حضور مسئولین استانی و شهرستانی در نیروگاه نکا برگزار نمود.

      از جمله اهداف این مانور که با مشارکت شرکت­ صدرا، اداره گاز، جمعیت هلال احمر، شهرداری، آب و فاضلاب روستایی، توزیع برق و نیروی انتظامی نکا با موضوع وقوع زلزله شدید و چگونگی مقابله با بحران در شرایط اضطراری برگزار شد، می­توان به ارتقاء توانمندی و آمادگی برای مدیریت بحران، انسجام بخشی اقدامات سازمان­ها و ادارات خدمات­رسان عضو ستاد حوادث و افزایش سرعت و دقت عمل گروه­های امدادرسان در مواجهه با شرایط واقعی اشاره نمود.

      در این مانور طبق سناریو و طراحی انجام شده، ابتدا کارکنان نیروگاه ترک محل کار و استقرار در جان­ پناه­ ها و اماکن امن را تمرین نمودند، در همین اثنا مسئول ایمنی شرکت گستردگی خسارات را به مدیرعامل گزارش داد و  سرگروه­ ها و نیروهای امدادی سازماندهی شده نیروگاه را جهت کمک به محل فراخواند.

      سپس مدیرعامل نیروگاه در تماسی شدت حادثه و اضطراری بودن شرایط را به اطلاع مهندس احمدی فرماندار و مدیر بحران شهرستان نکا رساند و جهت کنترل حادثه، کاهش میزان خسارات و تلفات احتمالی خواستار اعزام نیروهای امدادرسان سایر دستگاه­های اجرایی شهرستان به نیروگاه شد.

      در ادامه گروه­ های کمکی در کوتاه ترین زمان ممکن وارد نیروگاه شدند و با ملحق شدن به نیروهای عمل­ کننده نیروگاه اقداماتی از قبیل: اطفاء حریق، نصب چادر اضطراری، عملیات جستجو و نجات افراد محبوس شده و مصدومین، انتقال مجروحین به مراکز درمانی، قطع­ گاز، راه­اندازی برق اضطراری و اتصال مجدد برق بخش­های آسیب دیده، قطع آب و ترمیم لوله ­های شکسته، برقراری نظم و امنیت، جمع­ آوری موانع و پاک­ سازی محیط کار و … تحت فرمان مدیر بحران نیروگاه شبیه ­سازی و تمرین شد که بدلیل آمادگی بالای عوامل اجرایی در زمانی کمتر از حد نصاب پیش ­بینی شده با موفقیت به انجام رسید.

      در پایان مانور مدیرعامل نیروگاه ضمن گرامیداشت پنجم دی و تقدیر و تشکر از همه مسئولین و عوامل اجرایی مانور، به حادثه خیز بودن ایران از نظر بلایای­ طبیعی اشاره کرد و گفت: کشور ما در این رتبه ­بندی جایگاه چهارم آسیا و دهم دنیا را در اختیار دارد، لذا آمادگی دائمی در شرکت­ها، مؤسسات و مردم برای مقابله با حوادث طبیعی قبل، حین و پس از وقوع بحران لازم و ضروری است و می­تواند تأثیر بسزایی در کنترل بحران و کاهش خسارات داشته باشد.

      مهندس محسن نعمتی در ادامه عملکرد تیم­های عملیاتی را مثبت ارزیایی کرد و افزود: همه گروه­ها از آمادگی بالایی برخوردار بودند و واکنش سریع و مناسب مورد انتظار را به نمایش گذاشتند و با انسجام و هماهنگی خوبی که بین گروه­ها وجود داشت، مانور به نحو مطلوبی برگزار شد.

      سپس مهندس میریدا… نبوی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری مازندران، مهندس­ جعفر احمدی فرماندار و مدیر بحران شهرستان نکا و مهندس علی ­اکبر صفری دبیر کمیته پدافند غیرعامل برق منطقه ­ای مازندران نیز ضمن ابراز رضایت از عملکرد خوب تیم­های عملیاتی، بر اهمیت و ضرورت رعایت الزامات پدافند غیرعامل و آمادگی دائمی برای مقابله با حوادث و سوانح تأکید نمودند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.