یک شنبه، 29 بهمن 96 ساعت 10:12 ق.ظ / Sun, 2018 February 18
به افق ساری
اذان صبح: 05:18
طلوع خورشید: 06:43
اذان ظهر: 12:12
غروب خورشید: 17:41
اذان مغرب: 18:00

- شرکت‌ها - تسهیلات باسود بالا برای تولیدکنندگان ،وام نیست بلکه دام محسوب میشود

تبلیغات
رییس کل دادگستری مازندران:

تسهیلات باسود بالا برای تولیدکنندگان ،وام نیست بلکه دام محسوب میشود

تاریخ 21 فروردین 1395 ساعت 21:17:33
کد خبر: 023409
رییس کل دادگستری استان مازندران در دیدار اعضای هیات مدیره خانه صنعت، معدن وتجارت و روسای انجمنهای تخصصی وابسته گفت: برای دستگاه قضایی سال گذشته سال خوبی بود اما برای بخشهای تولیدی سال سختی بود که بیشتر بخاطر وام های بانکی دچار مشکل شدند و در بعضی مواقع متاسفانه بجای وام ، دام گسترده میشود.
تسهیلات باسود بالا برای تولیدکنندگان ،وام نیست بلکه دام محسوب میشود

صبح دیروز اعضای هیات مدیره خانه صنعت، معدن وتجارت و روسای انجمنهای تخصصی وابسته با حجت الاسلام والمسلمین تقوی فرد دیدار کردند. رییس کل دادگستری استان مازندران در  این دیدار گفت: برای دستگاه قضایی سال گذشته سال خوبی بود اما برای بخشهای تولیدی سال سختی بود که بیشتر بخاطر وام های بانکی دچار مشکل شدند و در بعضی مواقع متاسفانه بجای وام ، دام گسترده میشود.وی تصریح کرد؛ تولیدکنندگان بخاطرموضوع وام گرفتار نشدند بلکه در دام افتادند.

تقوی فرد افزود؛ باید برای تعالی و شکوفایی تولید همگان همت کنیم واین دامها را از جلوی پای تولید برداریم و دولت نیز بایستی تلاش نماید این دامهارا جمع کند تا صاحبان سرمایه و سرمایه گذاران به  آرامش و آسایش برسند.

رییس کل دادگستری استان اعلام داشت؛  تولید که افتخار ملی است باید حفظ شود وبدنبال آن پرچم ایران و اسلام همچنان برافراشته و دین اسلام  وانقلاب سربلند بماند چرا که معتقدم تولید واقتصاد هم بایستی، حرفی برای گفتن داشته باشد. بعضی قوانین تولید دست و پاگیر است که باید اصلاح شود وی در ادامه گفت: ما شورای تامین داریم اعتقاد بنده این است که اولین تامین باید برای تولید و اقتصاد باشد واقعاً مدیران و صاحبان صنعت در تامین و آرامش نیستند گرچه ما مدافع افراد متخلف نیستیم و باید افراد و تولیدکننده متقلب را از واقعی  تمیز داد.

تقوی فرد ابراز داشت؛ باید واحد ارزشیابی و نظارت در مجموعه خانه صنعت، معدن و تجارت تشکیل شود تا صنعتگران و معدنکاران واقعی و غیرواقعی را مشخص و معرفی کند.

مسوول دستگاه قضایی استان اضافه کرد؛ ما دو نوع قرض داریم یکی قرض الحسنه و دیگری قرض ربوی که در دین ما برای تولید قرض الحسنه داریم نه قرض ربوی . باید بپذیریم که تولید باسود بالا جواب نمی دهد در هیچ کجای دنیا چنین سودهایی مرسوم نیست بواقع این تسهیلات موجود در جهت تولید نیست .

رییس کل دادگستری استان خاطرنشان کرد؛ قاضی بر اساس قانون و مستندات و قرارداد فیمابین بانک و تولیدکننده حکم و قضاوت می کند قاضی مجری قانون است و اگر قانون ایراد و اشکال دارد دولت و مجلس باید اصلاح کنند البته ما هم نقایص و کمبودها را همواره  به مقامات ومدیران منعکس می کنیم.

رییس کل دادگستری مازندران از راه اندازی پنجره واحد تا آخر اردیبهشت ماه آینده خبر داد.

نصراله صدرزاده رییس خانه صنعت ،معدن وتجارت مازندران درادامه ضمن سپاسگزاری از حمایتها و توجهات ریاست دادگستری استان، مشکلات وموانع بر سر راه تولیدبویژه موارد مرتبط با دستگاه قضایی را برشمردوخواستار اجرای هر چه سریعتر پنجره واحد سرمایه گذاری در استان شد.

سپس سایراعضای هیات مدیره با مثبت وسازنده خواندن نظرات واندیشه های ایشان یاداور شدند: خیلی ازمدیران بخاطر سوءاستفاده وتخلفات برخی ازافراد تولیدگرنما  ،همه را با یک چوب میرانند ودچار ذهنیتهای منفی شدند.آنان اظهار داشتند متاسفانه قوانین موجود نیز بخوبی عملیاتی نمی شود اعضای حاضر همچنین خواستار اجرایی شدن بخشنامه ابلاغی از سوی استانداراستان در خصوص اقتصاد مقاومتی شدند.

علیرضا شعبان پور-مسوول روابط عمومی خانه صنعت،معدن وتجارت مازندران

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.