یک شنبه، 29 بهمن 96 ساعت 10:09 ق.ظ / Sun, 2018 February 18
به افق ساری
اذان صبح: 05:18
طلوع خورشید: 06:43
اذان ظهر: 12:12
غروب خورشید: 17:41
اذان مغرب: 18:00

- شرکت‌ها - همه باید تلاش کنیم تا مدیریت آب در استان ارتقاء یابد

تبلیغات
دکتر یخکشی :

همه باید تلاش کنیم تا مدیریت آب در استان ارتقاء یابد

تاریخ 29 مرداد 1393 ساعت 08:55:37
کد خبر: 002362
دکتر محمد ابراهیم یخکشی مدیرعامل آب منطقه ای مازندران در جلسه معارفه مدیر جدید امور آب بابل و بابلسر با بیان این مطلب گفت : ما در آب منطقه ای به دنبال ارتقاء سطح مدیریت آب که همان مدیریت مطلوب است هستیم، آنچه در مدیریت مطلوب و ارتقاء یافته مورد انتظار ماست اینکه منابع آب ما در استان باید توسعه و از سرمایه قبلی به نحو مناسب و خوب بهره برداری شود.
همه باید تلاش کنیم تا مدیریت آب در استان ارتقاء یابد

دکتر محمد ابراهیم یخکشی مدیرعامل آب منطقه ای مازندران در جلسه معارفه مدیر جدید امور آب بابل و بابلسر با بیان این مطلب گفت : ما در آب منطقه ای به دنبال ارتقاء سطح مدیریت آب که همان مدیریت مطلوب است هستیم، آنچه در مدیریت مطلوب و ارتقاء یافته مورد انتظار ماست اینکه منابع آب ما در استان باید توسعه و از سرمایه قبلی به نحو مناسب و خوب بهره برداری شود.

ایشان با اشاره به اینکه علاوه بر سرمایه گذاری که دولت از بخش منابع عمومی در بخش آب انجام داد ما سرمایه های بسیار بزرگی به نام رودخانه و آب زیرزمینی نیز داریم که باید برای حفاظت و صیانت از آنها تلاش کنیم افزود : برای حفظ و صیانت از این سرمایه های خدادادی و ملی باید از همه ظرفیت ها به ویژه نهادها و سازمانهایی که مستقیماً در امر توسعه و بهره برداری نقشی کلیدی و موثر دارند استفاده کرد.

وی با بیان این نکته که در بخش آب همه ما باید نگاه جامع و سیستمی داشته باشیم و این نگاه جز خواسته های دولت است که باید با کمک همه عوامل اجرا و پیاده شود تصریح کرد : امروز برای حصول به مدیریت ارتقاء یافته در بخش آب باید از مشارکت همه ذینفعان و ذی مدخلان کمک بجوییم و این مشی ما در این مسیر است.

مدیرعامل آب منطقه ای مازندران با تشریح ظرفیت های آبی شهرستان های بابل ، بابلسر و فریدونکنار گفت : گرچه در سال های گذشته کارهای زیادی جهت توسعه منابع آب در این شهرستان های سه گانه  انجام گرفت اما هنوز کار مانده زیادی داریم که امیدواریم با انبساطی که در بخش اعتبارات طرح های توسعه منابع آب صورت می گیرد بتوانیم تمام ظرفیت را به فعل برسانیم .

رئیس هیات مدیره آب منطقه ای مازندران با بر شمردن چالش های منابع آب در استان از جمله سه شهرستان مذکور در بخش رودخانه ، آب زیرزمینی و طرح های توسعه منابع آب از سد و شبکه آبیاری و زهکشی البرز ، طرح های آبرسانی به شهر های گروه الف و طرح های زودبازده واستانی و  سد مخزنی  سجاد رود به عنوان مهمترین طرح در دست اجرا و مطالعهدر این خوزه آبی  یاد کرد و اظهار امیدواری نمود:  با کمک مسئولین استان به ویژه نمایندگان و فرمانداران این مناطق طرح های مذکور هر جه سریعتر به بهره برداری کامل برسد.

ایشان در پایان ضمن قدردانی از زحمات آقای سید حسن هاشم ورزی در طی 2 سال گذشته ، ارائه خدمت صادقانه به مردم و تکریم آنها را از جمله دغدغه های مدیریت آب استان ذکر کرد .

 در ادامه این جلسه آقای مهندس مولایی فرماندار شهرستان بابل طی سخنانی در خصوص اهمیت آب در توسعه پایدار گفت : امروز در عرصه جهانی سه محور به عنوان محور اصلی توسعه یاد می شود که آب و مهار آن یکی ار این سه محور اصلی مهم است .

وی با اشاره به برخورداری شهرستان بابل از وجود 700 میلی متر بارندگی و رودخانه بابل رود به عنوان یکی از شاهرگ های حیاتی این استان گفت : متأسفانه در این شهرستان هم از لحاظ شرب و هم از لحاظ کشاورزی در بخش آب با کمبود مواجه هستیم و اگر نبود تلاش مجموعه آب منطقه ای در ابتدای سالجاری که توانستند  خط انتقال طرح آبرسانی از سد البرز را به منطقه طلوت وصل کنندو بخشی از کمبود آب را برف نمایند وگرنه  در تابستان سالجاری که یک فصل بسیار گرمی بود با مشکل جدی مواجه بودیم و همینطور در بخش کشاورزی که آب های رها سازی شده از سد البرز و بارش به موقع کشاورزی ما رااین شهرستان  نجات داد .

فرماندار بابل در پایان ضمن قدردانی از زحمات مدیر قبلی امور آب بابل خواستار تسریع در تکمیل طرح های توسعه منابع آب این شهرستان وآزاد سازی حریم و بستر مجاری آبی شد و اظهار امیدواری نمود با تلاش مجموعه آب استان انشاء ا... بتوانیم مشکلات مردم را در بخش آب مرتفع نمائیم.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.