دو شنبه، 30 بهمن 96 ساعت 03:39 ق.ظ / Mon, 2018 February 19
به افق ساری
اذان صبح: 05:17
طلوع خورشید: 06:41
اذان ظهر: 12:12
غروب خورشید: 17:42
اذان مغرب: 18:01

- شرکت‌ها - در حال حاضر تنها حدود 160 واحد صنایع غذایی و تبدیلی استان فعالند

تبلیغات
رئیس انجمن صنایع غذایی و دارویی مازندران؛

در حال حاضر تنها حدود 160 واحد صنایع غذایی و تبدیلی استان فعالند

تاریخ 05 تیر 1395 ساعت 11:27:58
منبع: روابط عمومی خانه صنعت، معدن وتجارت مازندران
کد خبر: 024953
 نشست مشترک هیئت مدیره انجمن صنایع غذایی خانه صنعت، معدن وتجارت مازندران با مدیران گروه فراورده های آردی عصر دیروز در محل انجمن برگزار شد.

رئیس انجمن صنایع غذایی و دارویی مازندران؛

در حال حاضر تنها حدود 160 واحد صنایع غذایی و تبدیلی استان فعالند

 نشست مشترک هیئت مدیره انجمن صنایع غذایی خانه صنعت، معدن وتجارت مازندران با مدیران گروه فراورده های آردی عصر دیروز در محل انجمن برگزار شد.

دکتراسماعیل خاتمی مقدم رئیس انجمن در آغاز نشست با بیان آماری از وضعیت صنعت غذای استان گفت : از ابتدای صدور مجوزها تاکنون حدود 516 واحد تولیدی – صنعتی غذایی و تبدیلی استان مجوز تولید دریافت داشتند اما هم اکنون تنها حدود 160 واحد آنهم با ظرفیت پایین به فعالیت مشغولند. دکتر خاتمی مقدم فعال کردن کمیته ها و کارگروه های تخصصی را از اولویت های کاری انجمن برشمرد.  وی دفاع از حقوق قانونی اعضاء و پیگیری وظایف قانونی و عرفی را از  اهداف انجمن اعلام داشت. رئیس انجمن صنایع غذایی مازندران از افزایش تعامل و هم افزایی این تشکل با دستگاهها و ادارات استان خبر داد وگفت: قدرت چانه زنی انجمن به میزان قابل توجهی افزایش یافته و به خاطر فعالیتهای گسترده جزو، فعالترین تشکل های تولیدی استان تبدیل شده ایم، با این اوصاف نیازمند توان و قدرتمندی بالاتری جهت تاثیر گذاری و نفوذ بیشتر هستیم که این امر مستلزم همکاری افزون تر و مصمم تر اعضاء می باشد . در ادامه اعضاء گروه تخصصی فراورده های آردی با اشاره به اشباع بازار فراورده های آردی از ادامه صدور مجوزها بویژه محصولات کیک و کلوچه گلایه کردند. این اعضاء ثابت بودن قیمت در چندین سال متوالی، عدم امکان رقابت صنایع کوچک با صنایع بزرگ، نبود حمایت کافی دولت، فقدان گردش کافی نقدینگی، باز پرداختها و نبود سیستم و شبکه توزیع سالم و در نتیجه سوء استفاده واسطه ها را از جمله مشکلات خود برشمردند. آنان همچنین تاسیس تعاونی بویژه برای خرید یکجا مواد اولیه، افزایش اطلاع رسانی انجمن به اعضاء و توجه بیشتر دانشگاه علوم پزشکی و حمایت صادراتی دولت از صنایع آردی را خواستار شدند.

علیرضا شعبان پور-  مسوول روابط عمومی خانه صنعت، معدن وتجارت مازندران

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.