یک شنبه، 27 اسفند 96 ساعت 01:11 ب.ظ / Sun, 2018 March 18
به افق ساری
اذان صبح: 04:40
طلوع خورشید: 06:05
اذان ظهر: 12:06
غروب خورشید: 18:07
اذان مغرب: 18:26

- شرکت‌ها - برای ارایه خدمات بهتر به مشترکین، ایجاد بستر مناسب برای سرمایه گذاری بخش خصوصی اجتناب ناپذیر است

تبلیغات
معاون مهندسی و توسعه آبفاشهری مازندران خبر داد:

برای ارایه خدمات بهتر به مشترکین، ایجاد بستر مناسب برای سرمایه گذاری بخش خصوصی اجتناب ناپذیر است

تاریخ 28 تیر 1395 ساعت 13:29:50
منبع: روابط عمومی آبفای شهری مازندران
کد خبر: 025299
معاون مهندسی و توسعه آبفاشهری مازندران گفت: برای ارایه خدمات بهتر به مشترکین و مشارکت بخش غیر دولتی در طرحهای آب و فاضلاب، ایجاد بستر مناسب برای سرمایه گذاری اجتناب ناپذیر است.
برای ارایه خدمات بهتر به مشترکین، ایجاد بستر مناسب برای سرمایه گذاری بخش خصوصی اجتناب ناپذیر است

به گزارش شرکت آبفاشهری مازندران، مهندس یزدان پناه،حمایت  و تقویت بخش خصوصی و گام‌ برداشتن در مسیر خصوصی‌سازی را یکی از راهبردهای دولت‌ برای افزایش کارآیی بخش‌های مختلف اقتصادی عنوان و تصریح کرد: با توجه به اینکه تخصیص بودجه‌های ملی و استانی در اجرای طرح‌های آب و فاضلاب بسیار محدود است مشارکت بخش خصوصی در این زمینه موثر خواهد بود.

وی، در ادامه سخنانش، بر استفاده از ظرفیتها و توانمندیهای بخش خصوصی در اجرای طرحهای شرکت آب و فاضلاب تاکید کرد وگفت: با توجه به تعدد پروژه ها و محدودیت منابع مالی دولت، استفاده از روشهای اجرایی جذب سرمایه گذاربه منظور کوتاه کردن زمان اجرایی پروژه ها تا مرحله بهره برداری اجتناب ناپذیر است .

معاون مهندسی و توسعه آبفاشهری مازندران، اوراق مشارکت ارزی و ریالی، فاینانسهای داخلی و خارجی و اجرای پروژه ها به روش BOOو BOT  را از جمله شیوه های جذب سرمایه گذار و بهره مندی از پتانسیلهای مالی و فنی و اجرایی بخش خصوصی عنوان کرد.

مهندس یزدان پناه ادامه داد: در راستای سیاستهای وزارت نیرو مبنی بر لزوم جلب سرمایه و مشارکت بخش خصوصی تکمیل شبکه و نصب انشعاب فاضلاب شهرهای استان بابل، بابلسر، نوشهر، چالوس و ساری در دستور کار قرار گرفت.

وی  گفت: قراردادهای اجرا شده فاینانس داخلی  تا کنون در شهرهای بابل و بابلسر به مبلغ 15 میلیارد ریال درقالب اجرای شبکه فاضلاب و نصب و فروش انشعاب فاضلاب به تعداد 1000 فقره به مرحله اجرا و بهره برداری رسیده است.

مهندس یزدان پناه، اظهار داشت: قراردادهای فاینانس در دست اجرا در شهرهای  ساری 5هزار فقره انشعاب فاضلاب به مبلغ 60 میلیارد ریال و نوشهرو  چالوس 400 فقره به مبلغ 11 میلیارد ریال می باشد.

معاون مهندسی و توسعه آبفاشهری مازندران،  ادامه داد: روش BOT مدول اول تصفیه خانه فاضلاب بابل  وبابلسر و نوشهرو  چالوس به ظرفیت 160 هزار نفر مبلغ 2000 میلیارد ریال درحال اجراست.

مهندس یزدان پناه، با بیان اینکه عملیات اجرایی نصب انشعاب آب از طریق فاینانس پیش بینی شده، اظهار داشت: نصب انشعاب آب در شهر نشتارود به پایان رسید و در شهر خوشرودپی نیز در دست اقدام است.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.