چهار شنبه، 05 اردیبهشت 97 ساعت 10:54 ب.ظ / Wed, 2018 April 25
به افق ساری
اذان صبح: 03:39
طلوع خورشید: 05:12
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:40
اذان مغرب: 19:00

- شرکت‌ها - طرح آبرسانی به شهر امامزاده عبدالله و فاز اول تصفیه خانه فاضلاب بیمارستان امام علی(ع) آمل به بهره برداری رسید

تبلیغات
همزمان با نهمین روز از ایام دهه مبارک فجر:

طرح آبرسانی به شهر امامزاده عبدالله و فاز اول تصفیه خانه فاضلاب بیمارستان امام علی(ع) آمل به بهره برداری رسید

تاریخ 20 بهمن 1395 ساعت 14:20:54
منبع: روابط عمومی آبفای شهری مازندران
کد خبر: 028610
همزمان با نهمین روز از ایام دهه مبارک فجر و با حضور دکتر یوسفیان ملا نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل و معاونان آبفاشهری مازندران، منفرد فرماندار ویژه آمل و مسئولان شهری و خانواده شهدا، طرح آبرسانی به شهر امامزاده عبدالله و فاز اول تصفیه خانه فاضلاب بیمارستان امام علی (ع) آمل به بهره برداری رسید.
طرح آبرسانی به شهر امامزاده عبدالله و فاز اول تصفیه خانه فاضلاب بیمارستان امام علی(ع) آمل به بهره برداری رسید

به گزارش شرکت آبفاشهری مازندران، دکتر یوسفیان ملا نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی در این مراسم ضمن قدردانی از تعامل و همدلی و تلاشهای صورت گرفته مدیرعامل و مجموعه شرکت آب و فاضلاب در  آبرسانی به شهرهای استان گفت: در ایام تعطیل و تابستان با افزایش مسافر به شهر امامزاده عبدالله آمل با افت فشار آب مواجه بودیم که با بهره برداری از طرح آبرسانی در این شهر مشکل کمبود و افت فشار برطرف شد.

وی، همدلی و همراهی مدیران استانی و شهرستانی را در کاهش و یا رفع مشکلات موثر دانست.

مدیرعامل آبفاشهری مازندران نیز در سخنانی، با اشاره به اهمیت مهار آبهای سطحی و برخورداری از این آبها ، گفت: به منظور بهره مندی از آبهای سطحی نقشه جامع آب در استان به مشارکت آب منطقه ای و آبفا روستایی تدوین شد.

وی، در ادامه سخنانش ضمن اشاره به اهمیت اجرای طرحهای فاضلاب در استانهای ساحلی تصریح کرد: درحال حاضر 10 درصد جمعیت مازندران از طرحهای فاضلاب برخوردار می باشند این درحالی است که میزان برخورداری از طرحهای فاضلاب در کشور 44 درصد است.

مدیرعامل آبفاشهری ادامه داد: طی 21 سال اخیر 320 میلیارد تومان برای طرحهای فاضلاب در استان هزینه شد.

مهندس ذاکری با اشاره به پیگیریهای صورت گرفته در اخذ تسهیلات بانک توسعه اسلامی برای اجرای طرحهای فاضلاب در 5 شهر استان اظهار داشت: پس از بازدید کارشناسان این بانک از طرحهای فاضلاب استان، پیشنهاد دریافت 265 میلیون دلار تسهیلات از این بانک ارایه شد.

مهندس ذاکری با بیان اینکه با اجرای طرحهای فاضلاب در این 5 شهر،  25 درصد جمعیت استان مازندران تحت پوشش قرار خواهند گرفت، از پیگیری و حمایتهای نمایندگان و مسئولان استانی قدردانی کرد.

مدیر امور آبفاشهری آمل نیز در سخنانی با اشاره به افتتاح طرح آبرسانی به مسکن مهر و شهر امامزاده عبدالله گفت: در این طرح یک حلقه چاه با آبدهی 60 لیتر در ثانیه حفر و تحهیز و 2هزار متر خط انتقال و 4200 متر شبکه توزیع  آب احداث شد.

مهندس زروکی ادامه داد:این طرح با هدف  برخورداری 420 خانوار و اعتبار 9500 میلیون ریال افتتاح شد.

وی با اشاره به بهره برداری از فاز یک تصفیه خانه فاضلاب بیمارستان امام علی( ع) آمل هدف از اجرای این طرح را بازچرخانی پساب و استفاده از آن در توسعه فضای سبز بیمارستان عنوان کرد.

مدیر امور آبفاشهری آمل ادامه داد: ظرفیت این تصفیه خانه 120 متر مکعب در شبانه روز پیش بینی می شود.

مهندس زروکی اعتبار هزینه شده برای اجرای مدول اول این تصفیه خانه را 2هزار میلیون ریال عنوان کرد.

معاون بهره برداری آبفاشهری مازندران نیز در مراسم افتتاح فاز اول تصفیه خانه فاضلاب بیمارستان امام علی(ع) آمل با بیان اینکه این مجموعه برای نخستین بار در سطح کشور به اجرا در آمده است، گفت: این تصفیه خانه دارای حوضچه های متعادل سازی، هوادهی، ته نشینی،هاضم لجن است.

مهندس محمودی ادامه داد: این تصفیه خانه به روش  هوادهی گسترده با لجن فعال به بهره برداری رسید

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.