پنج شنبه، 06 اردیبهشت 97 ساعت 10:15 ق.ظ / Thu, 2018 April 26
به افق ساری
اذان صبح: 03:38
طلوع خورشید: 05:10
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:41
اذان مغرب: 19:01

- شرکت‌ها - 3طرح پدافندی در شرکت آب وفاضلاب شهری مازندران افتتاح می شود

تبلیغات
به مناسبت هفته پدافند غیرعامل:

3طرح پدافندی در شرکت آب وفاضلاب شهری مازندران افتتاح می شود

تاریخ 06 آبان 1396 ساعت 11:44:12
منبع: روابط عمومی آبفای شهری مازندران
کد خبر: 031758
مدیر بحران و پدافند غیرعامل شرکت آبفاشهری مازندران با اشاره به اینکه 6 تا 12 آبان ماه هفته ملی پدافند غیرعامل نامگذاری شده، گفت:  در این هفته 3 طرح پدافندی در تاسیسات شهرهای ساری، قائمشهر و آمل افتتاح می شود.
3طرح پدافندی در شرکت آب وفاضلاب شهری مازندران افتتاح می شود

به گزارش شرکت آبفا مهندس حمیدرضا خدابخش پور،  با بیان اینکه امسال شعار هفته پدافند غیرعامل " پدافند غیرعامل، حصول اطمینان از مصونیت و آمادگی کشور"  است، افزود: پدافند غیرعامل نوعی اقدامات غیرنظامی است که با اجرای آن از وارد آمدن خسارت مالی به تجهیزات و تاسیسات حیاتی  و نیز تلفات انسانی در مواقع بروز حوادث طبیعی و غیر طبیعی جلوگیری می کند و یا میزان خسارت را به حداقل می رساند.

وی ادامه داد: پدافند غیرعامل در راستای تصمیم گیری برای اقدامات پدافندی در پروژه های توسعه ای و جدید و تاسیسات در حال بهره برداری  و یا در حال احداث آب وفاضلاب نقش راهبری و نظارتی دارد.

وی، یکی از وظایف کمیته بحران و پدافند غیرعامل شرکت آبفاشهری مازندران را مطالعه تامین آب اضطراری برای تمامی شهرهای استان دانست و تصریح کرد: در سال جاری 4شهر ساری، قائمشهر، بابل و آمل در قالب این طرح اجرایی می شود.

مدیر بحران و پدافند غیرعامل شرکت آبفاشهری مازندران، با اشاره به تشکیل تیم واکنش سریع در شرق با محوریت بهشهر، مرکز با محوریت بابل و غرب با محوریت نوشهر افزود: این تیم از بخشهای عملیاتی، پشتیبانی و نیروهای بسیج تشکیل شد.

مهندس خدابخش پور، با بیان اینکه تیم بحران آبفاشهری مازندران در زمان بحران معین استانهای قزوین، خراسان رضوی، مشهد، گیلان، سمنان، گلستان، تهران، البرز و خراسان شمالی است، افزود: استانهای گیلان، گلستان، تهران، سمنان و البرز نیز معین استان مازندران محسوب می شوند.

وی، به تصویب بکارگیری تمامی ظرفیت مولدهای برق اضطراری در جلسه کمیته بحران آبفاشهری استان اشاره و تصریح کرد: این مصوبه در راستای جلوگیری از خروج چاه های مجهز به دیزل ژنراتور از مدار بهره برداری در مواقع  بحران و اضطرار صورت گرفت.

مدیر بحران و پدافند غیرعامل شرکت آبفاشهری مازندران از انجام مطالعه پدافندی طرح فاضلاب شهرهای  نکا، بهشهر و گلوگاه برای اخذ ماده 23 و دریافت اعتبار خبر داد و افزود: مطالعه پدافندی طرح فاضلاب برای شهرهای فریدونکنار، نور و رویان، ایزدشهر نیز در حال اجراست.

وی،  ارتقای حفاظت فیزیکی و اجرای سیستم تله متری  وهوشمند سازی تاسیسات مجتمع آبرسانی نوشهر شامل چشمه های اسپی او و گردوک و  ایستگاه پمپاژ سنگ تجن  را از دیگر طرحهای پدافندی در حال اجرا عنوان و تصریح کرد: بر اساس پیش بینی های صورت گرفته این طرح طی یک ماه آینده به اتمام می رسد.

مهندس خدابخش پور، از پیگیری خرید دیزل ژنراتور جدید خبر داد و اظهار داشت: خرید 11 دستگاه دیزل ژنراتور در راستای افزایش تاب آوری تاسیسات در دستور کار قرار دارد.

وی، با بیان اینکه تهیه و به روز رسانی اطلاعات مکانی و توصیفی(GIS)  به منظور دسترسی آسان به اطلاعات تاسیسات در زمان بحران درحال انجام است،  ادامه داد:  به منظور تجهیز انبار مدیریت بحران  خرید تجهیزات لازم تا پایان سالجاری در کمیته بحران به تصویب رسید.

مدیر بحران و پدافند غیرعامل شرکت آبفاشهری مازندران، در ادامه سخنانش، با تاکید بر بومی سازی فعالیتهای پیش بینی شده در هفته پدافند غیرعامل گفت: به مناسبت این هفته، پروژه حذف سیستم های گندزدای پرخطر گاز کلر و تبدیل آن به سیستم ایمن آب ژاول در تاسیسات شهید داداشی ساری و قائمشهر و نیز  سیستم های هوشمند حفاظتی در تاسیسات شهر آمل افتتاح  و بهره برداری می شود.

مهندس خدابخش پور، از برگزاری مانور استانی پدافند غیرعامل شامل قطع برق تاسیسات و بالازدگی فاضلاب در تلمبه خانه فاضلاب ساری و نیز مانور رفع اتفاقات در دیگر شهرهای استان خبر داد.

حضور بسیجیان این شرکت در تصفیه خانه فاضلاب ساری و سخنرانی فرمانده پایگاه بسیج ، آموزش یک روزه مدیران، بهره برداران و کارشناسان مرتبط با پدافند غیرعامل و حضور در برنامه رادیویی شبکه تبرستان و نماز جمعه  را از دیگر برنامه های هفته پدافند غیرعامل عنوان کرد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.