دو شنبه، 03 اردیبهشت 97 ساعت 02:15 ب.ظ / Mon, 2018 April 23
به افق ساری
اذان صبح: 03:42
طلوع خورشید: 05:14
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:39
اذان مغرب: 18:58

- شرکت‌ها - روند احداث تصفیه خانه فاضلاب رامسر با جدیت پیگیری می شود

تبلیغات
مدیرعامل آبفاشهری مازندران:

روند احداث تصفیه خانه فاضلاب رامسر با جدیت پیگیری می شود

تاریخ 10 آبان 1396 ساعت 12:39:10
منبع: روابط عمومی آبفای شهری مازندران
کد خبر: 031831
مدیرعامل آبفاشهری مازندران ضمن تاکید بر اینکه رایزنی ها و پیگیری های این شرکت در راستای حل مشکلات مربوط به تصفیه خانه رامسر  با جدیت درحال انجام است، گفت: اجرای پروژه عمرانی زیرساختی در چنین مقیاس و ضرورت که تنها هدف آن تامین منافع عمومی از لحاظ حفظ سلامت، بهداشت و حفاظت از محیط زیست نسل حاضر و نسل های آینده است جز با مساعدت و همکاری تمامی ارگانها ، سازمانها و مراجع ذیصلاح و مردم شریف میسر نخواهد بود.
روند احداث تصفیه خانه فاضلاب رامسر با جدیت پیگیری می شود

به گزارش شرکت آبفاشهری مازندران، مهندس ذبیح الله ذاکری، با بیان اینکه حفظ سلامت جوامع انسانی، صیانت از محیط زیست و منابع آن ایجاب می کند تا فاضلاب حاصل از فعالیت های گوناگون شهری، صنعتی و کشاورزی؛ جمع آوری، تصفیه و با حداقل مخاطرات زیست محیطی دفع شوند، افزود:  توجه جدی و اهتمام ویژه به موضوع جمع آوری بهداشتی و تصفیه فاضلاب در استان به عنوان یکی از وظایف اصلی و بنیادین شرکت آب و فاضلاب منجر به شکل گیری نهضت ایجاد زیرساختها و جبران بخشی از عقب ماندگی های پیشین در این زمینه شد.

وی ادامه داد: گسترش شهرها، افزایش جمعیت ساکن و گردشگر و متعاقب آن افزایش مصرف آب و تولید فاضلاب، شرکت آب و فاضلاب استان را بر آن داشت تا اقدامات لازم برای ایجاد سیستم جمع آوری بهداشتی و تصفیه فاضلاب به ویژه در شهرهای ساحلی را آغاز نماید.

مدیرعامل آبفاشهری مازندران با اشاره به اینکه طرح فاضلاب شهرهای رامسر، کتالم و سادات شهر شامل طراحی  و اجرای خطوط اصلی و فرعی شبکه جمع آوری فاضلاب ، طراحی  و اجرای دو تصفیه خانه شرقی و غربی و ایستگاه های بالابر و پمپاژ می باشد تصریح کرد: مبانی، کلیات و طراحی های پایه این طرح انجام و از سوی دفتر مطالعات و بررسی های فنی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور تصویب شد.

مهندس ذاکری، ادامه داد: پس از آن مطالعات ژئوتکنیک و نقشه برداری از معابر شهری ، محل تصفیه خانه ها، تلمبه خانه ها و محل عبور شبکه از رودخانه ها انجام  و مطالعات مرحله دوم شامل طراحی های دقیق و تهیه برآوردها و نقشه های اجرایی طرح انجام شد.

وی، تصریح کرد: با توجه به وضعیت جغرافیایی شهر و به ویژه توسعه طولی شهرهای رامسر و کتالم‌- سادات‌شهر ،  احداث دو تصفیه خانه در غرب شهر رامسر و شرق کتالم پیش‌بینی شد.

مهندس ذاکری، ضمن اشاره به بررسی انجام شده در مطالعات مرحله اول و به دنبال آن بررسیهای تخصصی تر در مرحله دوم مطالعات در خصوص گزینه های مختلف تصفیه خانه در شهر رامسر گفت: موقعیت زمین تصفیه خانه فاضلاب در غرب شهر رامسر پیش بینی شده و مورد تصویب دفتر مطالعات و بررس های فنی شرکت آب و فاضلاب کشور قرار گرفت.

مدیرعامل آبفاشهری مازندران افزود: برای اخذ مجوزهای زیست محیطی لازم، موقعیت زمین پیش بینی شده مورد تصویب کارگروه ماده 8  استقرار صنایع به دبیری سازمان حفاظت محیط زیست استان  رسید.

وی تصریح کرد: از آنجایی که احداث طرحهای جمع آوری و تصفیه فاضلاب در شهرهای ساحلی در اولویت قرار دارد، با پیگیری های شرکت مهندسی آب وفاضلاب کشور، حمایتهای دولت جمهوری اسلامی ایران و مسوولان استانی و نمایندگان مجلس، مجوز احداث طرحهای فاضلاب در 5 شهر مازندران  صادر و  طی  بازدیدهای دوره ای کارشناسان این بانک از شهرهای مورد نظر، اقدامات  لازم برای دریافت تسهیلات  از بانک توسعه اسلامی انجام شد.

مدیر عامل آبفاشهری مازندران، با تاکید بر اینکه اجرای طرحهای فاضلاب تحول عظیمی در حفظ محیط زیست و ارتقای بهداشت عمومی ایجاد خواهد کرد،  گفت: کارکنان این شرکت برای رفاه و افزایش سطح سلامت شهروندان تلاش می کنند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.