پنج شنبه، 06 اردیبهشت 97 ساعت 10:06 ق.ظ / Thu, 2018 April 26
به افق ساری
اذان صبح: 03:38
طلوع خورشید: 05:10
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:41
اذان مغرب: 19:01

- شرکت‌ها - دولت برای حفظ محیط زیست به تولیدکنندگان تسهیلات پرداخت می کند

تبلیغات
معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور اعلام داشت:

دولت برای حفظ محیط زیست به تولیدکنندگان تسهیلات پرداخت می کند

تاریخ 22 شهریور 1393 ساعت 11:12:57
کد خبر: 003225
دولت در این رابطه سیاست حمایت از شرکتهای دانش بنیان را مدنظر دارد و از طریق مراکز علمی و دانشگاهی، تحقیقات و طرحهای مربوطه را مورد حمایت قرار می دهد حتی برای بازیافت نخاله، ضایعات و پسماندهای مخرب زیست محیطی تسهیلات بانکی به صاحبان بنگاههای صنعتی و معدنی اختصاص می دهد.
دولت برای حفظ محیط زیست به تولیدکنندگان تسهیلات پرداخت می کند

معصومه ابتکار معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در پاسخ به سئوالات خبرنگار خانه صنعت، معدن وتجارت مازندران در گفتگوی رسانه ای که عصر پنج شنبه برگزار شد در خصوص عدم امکان هزینه کرد واحدهای صنعتی و معدنی، نبود مراکز و پژوهشهای لازم زیست محیطی، عدم انتقال دانش فنی، تکنولوژی، فناوری و تجربیات جهانی به داخل جهت بازیافت و رفع آلودگی های کارخانه ها اظهار داشت؛ دولت در این رابطه سیاست حمایت از شرکتهای دانش بنیان را مدنظر دارد و از طریق مراکز علمی و دانشگاهی، تحقیقات و طرحهای مربوطه را مورد حمایت قرار می دهد حتی برای بازیافت نخاله، ضایعات و پسماندهای مخرب زیست محیطی تسهیلات بانکی به صاحبان بنگاههای صنعتی و معدنی اختصاص می دهد.

وی همچنین تصریح کرد؛ تولیدکنندگان بر حسب وظیفه قانونی و مسوولیت وجدانی و اجتماعی موظف و مکلف هستند که مسائل زیست محیطی را رعایت کنند و قوانین و مقررات مربوطه را پیاده سازی نمایند. خانم ابتکار گفت؛ هر سازمانی وظایف قانونی مشخص و مرتبط با خود را بعهده دارد البته دولت و سازمان حفاظت محیط زیست نیز در حد توان پشتیبان آنها خواهد بود.

در ادامه معاون سازمان حفاظت محیط زیست کشور از بررسی و اتخاذ تصمیم ها و مصوبه های جدید علاوه بر مصوبات قبلی در این باره خبر داد که بزودی به هیات دولت ارسال خواهد شد. سپس مهردادی رییس سازمان حفاظت محیط زیست مازندران در این ارتباط خاطر نشان کرد؛ ما بدنبال سختگیریهای خاص و ایجاد موانع برای تولیدکنندگان نیستیم اما بر حسب تکالیف قانونی، مشاوره ها و اقدامات قانونی را به انجام می رسانیم و در صورت وجود اخبار واصله مجبور به پیگیری هستیم و حتی بعضاً مواردی را نیز از طریق مراجع قانونی و قضایی دنبال می کنیم.

 

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.