شنبه، 01 اردیبهشت 97 ساعت 08:22 ق.ظ / Sat, 2018 April 21
به افق ساری
اذان صبح: 03:45
طلوع خورشید: 05:17
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:37
اذان مغرب: 18:56

- شرکت‌ها - گامی دیگر در جهت خودکفایی: مبدل کولر ژنراتور واحدگازی نیروگاه نکا در داخل کشور ساخته شد

تبلیغات

گامی دیگر در جهت خودکفایی: مبدل کولر ژنراتور واحدگازی نیروگاه نکا در داخل کشور ساخته شد

تاریخ 30 آذر 1396 ساعت 17:58:53
منبع: نیروگاه نکا
کد خبر: 032451
 با پیگیری­های اداره ساخت داخل نیروگاه شهیدسلیمی نکا و همت تولیدکنندگان داخلی، مبدل کولر ژنراتور واحد گازی این نیروگاه در داخل کشور ساخته شد.
گامی دیگر در جهت خودکفایی:  مبدل کولر  ژنراتور واحدگازی نیروگاه نکا در داخل کشور ساخته شد

گامی دیگر در جهت خودکفایی:

مبدل کولر  ژنراتور واحدگازی نیروگاه نکا در داخل کشور ساخته شد

      با پیگیری­های اداره ساخت داخل نیروگاه شهیدسلیمی نکا و همت تولیدکنندگان داخلی، مبدل کولر ژنراتور واحد گازی این نیروگاه در داخل کشور ساخته شد.

      به گزارش اداره ساخت داخل شرکت، علیرغم ظرافت در طراحی و روش ساخت و نیز فقدان تجربه در زمینه ساخت این مبدل­ها در داخل کشور، سرانجام درخت باورمندی و اعتماد به توانمندی سازندگان داخلی در زمینه تولید قطعات حساس نیروگاهی به ثمر نشست و سازندگان متعهد و توانمند وطنی تحت نظارت مستمر کارشناسان نیروگاه نکا موفق به طراحی و ساخت نمونه اولیه این مبدل­ها به روش مهندسی معکوس شدند که در نتیجه پس از گذراندن مراحل مختلف آزمایشات عملکردی و اخذ تأییدیه ارزیابی کیفیت از گروه­های مهندسی و تعمیرات، 2 عدد از این مبدل­ها ساخته و در واحد یک گازی این نیروگاه نصب و 2 عدد دیگر در حال ساخت می باشد.

      خاطرنشان می­شود این مبدل­ها با یک چهارم قیمت مشابه خارجی آن خریداری شده و به ازاء خرید هر مبدل 2 میلیارد و سیصدمیلیون ریال صرفه ­جویی حاصل شده است.

      بنابراین نیروگاه نکا با مدیریت ساخت این قطعه در سال تولید و اشتغال، ضمن برداشتن گامی دیگر در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، حمایت از تولید و اشتغال داخلی و نیز کاهش وابستگی صنعت برق به سازندگان خارجی، از خروج 9 میلیارد و دویست میلیون ریال سرمایه ملی از کشور جلوگیری نموده است.

      این گزارش همچنین به مزیت و موفقیت چشمگیر دیگری در ساخت این مبدل­ها اشاره دارد و می­افزاید، کارشناسان نیروگاه بمنظور بهبود عملکرد و ارتقاء بازدهی این مبدل­ها اصلاحاتی در طراحی و ساخت نمونه اصلی آن بوجود آوردند که در نتیجه موجب ارتقاء حداقل 5 درصدی عملکرد و راندمان این دستگاه نسبت به نمونه خارجی و رفع حدود 10 مگاوات محدودیت تولید در فصول سرد سال شده است.

      هر یک از واحدهای گازی نیروگاه نکا دارای 4 عدد مبدل کولر جهت خنک کاری ژنراتور می­باشند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.