یک شنبه، 27 اسفند 96 ساعت 01:15 ب.ظ / Sun, 2018 March 18
به افق ساری
اذان صبح: 04:40
طلوع خورشید: 06:05
اذان ظهر: 12:06
غروب خورشید: 18:07
اذان مغرب: 18:26

- شرکت‌ها - برگزاری مانور مقابله با آتش سوزی مخازن سوخت در نیروگاه نکا

تبلیغات

برگزاری مانور مقابله با آتش سوزی مخازن سوخت در نیروگاه نکا

تاریخ 08 بهمن 1396 ساعت 08:28:52
منبع: نیروگاه نکا
کد خبر: 032820
بمنظور افزایش آمادگی و هماهنگی بین تیم­های عملیاتی و حصول اطمینان از عملکرد مناسب تجهیزات در زمان وقوع حوادث احتمالی، مانور مقابله با آتش­سوزی مخازن سوخت در نیروگاه شهیدسلیمی نکا برگزار شد.
برگزاری مانور مقابله با آتش سوزی مخازن سوخت در نیروگاه نکا

برگزاری مانور مقابله با آتش سوزی مخازن سوخت در نیروگاه نکا

­­­­­­­­­­­­

      بمنظور افزایش آمادگی و هماهنگی بین تیم­های عملیاتی و حصول اطمینان از عملکرد مناسب تجهیزات در زمان وقوع حوادث احتمالی، مانور مقابله با آتش ­سوزی مخازن سوخت در نیروگاه شهیدسلیمی نکا برگزار شد.

      در این فعالیت تمرینی که آتش ­سوزی مخازن سوخت سنگین در زمان عادی و Black out واحدهای بخار، در اطراف مخازن هفتاد هزار متر مکعبی و ساختمان دیزل اضطراری همراه با مصدومیت یکی از کارکنان شبیه­ سازی گردید و با همکاری درمانگاه شرکت صدرا به اجرا در آمد، عملیات اطفاء حریق و انجام کمک­های اولیه و انتقال اصولی مصدوم فرضی به مراکز درمانی طبق برنامه و با موفقیت انجام شد.

      به گزارش کارشناس مسئول ایمنی و بهداشت کار نیروگاه، بخش عملیاتی این مانور در 2 مرحله به اجرا گذاشته شد.

      در مرحله نخست هر یک از گروه­ های آتش­نشانی و امداد و نجات بهداری به محض اطلاع از بروز حریق و مصدومیت یکی از کارکنان، بلافاصله به محل اعزام شدند، اکیپ آتش ­نشانی با استفاده از خودروی آتش­ نشان و بکارگیری خاموش­ کننده آب وکف و سپس از طریق مانیتور خودرو اقدام به اطفاء حریق نمودند، همچنین گروه بهداری نیز پس از انجام کمک­های اولیه نسبت به انتقال مصدوم فرضی به درمانگاه مبادرت و بدلیل نیاز به نیروهای کمکی از بهداری شرکت صدرا درخواست کمک نمود که گروه مذکور نیز با هدایت نیروهای حراست در زمان مقرر در محل حادثه حضور یافت.

      در مرحله دوم، شعله ­ور شدن مجدد آتش در یکی از مخازن سوخت در زمان Black out واحدهای بخار به ایستگاه آتش­نشانی گزارش شد. اکیپ آتش­نشانی سریعاً به محل مراجعه و با هماهنگی پرسنل تأسیسات کمکی، مهندس شیفت و توسط پرسنل الکتریک بهره برداری ، تغذیه اضطراری دیزل ژنراتور MW5/1شماره 2 جهت استارت پمپ کف، از طریق قطع لود بریکر پمپ کف سوئیچگیر تخلیه سوخت و اتصال بریکر به پمپ کف جنب ترانس 10CT12، انجام و پمپ مذکور توسط پرسنل ایمنی و آتش نشانی استارت گردید که پس از اطمینان از اطفاء کامل حریق و خاموش کردن پمپ کف، سیستم به حالت عادی برگشت.

      همچنین در این مرحله تمرین های ایجاد آمادگی لازم برای استارت دیزل پمپ آب خام با هدف تامین آب مورد نیاز تانک هوایی و استارت پمپ­های آب دریا و در مدار قرار گرفتن سیستم آب وکف مخازن بطور جداگانه انجام شد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.