شنبه، 26 اسفند 96 ساعت 08:11 ق.ظ / Sat, 2018 March 17
به افق ساری
اذان صبح: 04:42
طلوع خورشید: 06:06
اذان ظهر: 12:06
غروب خورشید: 18:07
اذان مغرب: 18:25

- شرکت‌ها - دو طرح آب شیرین کن و جمع آوری و تصفیه فاضلاب در شهرهای گلوگاه و بهشهر افتتاح شد

تبلیغات
با حضور مدیرعامل شرکت مهندسی آب وفاضلاب کشور:

دو طرح آب شیرین کن و جمع آوری و تصفیه فاضلاب در شهرهای گلوگاه و بهشهر افتتاح شد

تاریخ 02 اسفند 1396 ساعت 16:41:37
منبع: روابط عمومی آبفای شهری مازندران
کد خبر: 033129
با حضور مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی، معاون عمرانی استاندار مازندران، مدیرعامل آبفاشهری و مدیران صنعت آب و برق استان، فرمانداران و ائمه جمعه شهرستانهای گلوگاه و بهشهر، خانواده معظم شهدا و جمعی دیگر از مسوولان شهرستانی، دو طرح آب شیرین کن گلوگاه و جمع آوری و تصفیه فاضلاب مسکن مهر امام خمینی(ره) بهشهر به بهره برداری رسید.
دو طرح آب شیرین کن و جمع آوری و تصفیه فاضلاب در شهرهای گلوگاه و بهشهر افتتاح شد

به گزارش شرکت آبفاشهری مازندران، مدیرعامل شرکت مهندسی  آب وفاضلاب کشور در این مراسم، با بیان اینکه دولت تدبیر و امید در سال 92، موضوع آب را یکی از موضوعات مهم در دستور کار خود قرار داد، گفت: آب سالم چالش های زیست محیطی را نیز کاهش می دهد.

مهندس جانباز، ضمن اشاره به اینکه دولت تلاش دارد آب شرب سالم که یکی از ضروریات نیاز مردم است ، را در اختیار آنان قرار دهد افزود: آب به عنوان رکن اصلی زیرساخت در توسعه مناطق نقش دارد بنابراین به منظور تامین آب شرب در مناطق مختلف، برای پروژه های متعدد آبرسانی ردیف اعتباری اخذ شد.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، در بخش دیگری از سخنانش، بر لزوم استفاده از آبهای سطحی در مصارف مختلف تاکیدو  تصریح کرد: با طرحهایی که در دست اجراست در آینده نزدیک بخش عمده ای از مصارف مختلف از طریق آبهای سطحی تامین می شود.

مهندس جانباز، برخورداری روستاییان از آب شرب سالم را یکی دیگر از دغدغه ها عنوان و تصریح کرد: بهره مندی آب روستایی نسبت به  20 سال گذشته ارتقای چشمگیری یافته است.

وی، ادامه داد: در همین راستا به اذن مقام معظم رهبری، بیش از 1500 میلیارد تومان اعتبار به پروژه های آبرسانی روستایی اختصاص یافت.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، با بیان اینکه در بخش فاضلاب نیز  اولویت اجرای این طرحها به مناطق ساحلی شمال و بخشی به سواحل جنوب کشور اختصاص یافت، افزود: از تمامی ظرفیتها در اختیار دولت برای تکمیل طرحهای فاضلاب استفاده می کنیم.

مهندس جانباز، ادامه داد: در حال حاضر حدود 290 شهر  در کشور  تحت پوشش طرحهای فاضلاب قرار دارند .

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، با اشاره اجرای طرح تامین آب شرب شهر گلوگاه  از طریق آب شیرین کن، گفت: با افتتاح این طرح، مشکل مردم گلوگاه برطرف شد و مشترکین این شهر از آبی گوارا بهره مند می شوند.

معاون عمرانی استانداری مازندران نیز در سخنانی، ضمن قدردانی از شرکت آب و فاضلاب شهری استان در اجرای طرح آب شیرین کن  در شهر گلوگاه، اظهار داشت:  دولت تلاش دارد خدماتی در خور و شایسته مردم ارایه نماید.

دکتر نبیان، به عقب ماندگی استان مازندران در بهره مندی از طرحهای فاضلاب نسبت به میانگین کشوری اشاره و اذعان داشت: با دریافت تسهیلات از بانک توسعه اسلامی و اجرای طرح فاضلاب در  5 شهر استان و نیز اجرای این طرحها در شهرهای شرقی استان ، میزان برخورداری مشترکین از طرحهای فاضلاب افزایش می یابد.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در این مراسم، با بیان اینکه 80 درصد آب مصرفی  به فاضلاب تبدیل می شود، گفت: با تصفیه فاضلاب و بازچرخانی پساب بخش عمده آب مورد نیاز کشاورزی و صنایع تامین می شود.

دکتر شاعری،  ازآغاز عملیات اجرایی  طرحهای جمع آوری و تصفیه فاضلاب از اسفند ماه امسال در شهرهای بهشهر، نکا و گلوگاه خبر داد و افزود: طرحهای فاضلاب مطالبه جدی مردم است که در ایجاد اشتغال و ارتقای بهداشت این منطقه نقش بسزایی دارد.

وی، از مدیران و دست اندرکاران خواست برای اتمام به موقع طرحها،  برنامه جامع پیش بینی کنند و با مدیریتی جهادی  و تصمیم گیری جدی کارها را پیش ببرند.

مدیرعامل آبفاشهری مازندران نیز در سخنانی،  با اشاره به کاهش سفره های آب زیر زمینی، بر لزوم استفاده از آبهای سطحی به عنوان منابع پایدار تامین آب تاکید و تصریح کرد: در همین راستا در شهرهای ساری، بابل و رامسر 1200 لیتر در ثانیه از آبهای سطحی استفاده می شود.

مهندس ذاکری، کیفیت آب آشامیدنی را خط قرمز وزارت نیرو عنوان و تصریح کرد: با توجه به وجود خشکسالی، ذخایر سفره های آب زیرزمینی کاهش یافته و کیفیت آب به سمت شوری، وجود آهن و نیترات پیش می رود که سعی داریم با اجرای طرحهای مختلف کیفیت آب را ارتقا دهیم.

مدیرعامل آبفاشهری مازندران، در بخش دیگری از سخنانش، یکی از وظایف این شرکت را جمع آوری و تصفیه فاضلاب دانست و گفت: درحال حاضر 13 درصد جمعیت استان از طرحهای فاضلاب برخوردار هستند که برای افزایش این میزان پیش بینی های لازم اخذ و درحال انجام است.

مهندس ذاکری، ادامه داد: در اسفند ماه کلنگ اجرای طرحهای فاضلاب در شهرهای بهشهر، نکا و گلوگاه با اعتبار 250 میلیارد تومان به زمین زده می شود.

وی، از پیش بینی اعتبارلازم برای اجرای طرح فاضلاب در شهرهای نور، ایزدشهر، رویان و فریدونکنار در بودجه 97 خبر داد و گفت: امیدواریم با پیگیری های صورت گرفته این طرحها به سرانجام برسد.

مدیرعامل آبفاشهری مازندران، به محدودیت منابع مالی و اعتبارات دولتی اشاره و تصریح کرد: برای تامین منابع مالی بایدبه سمت فاینانسهای جاری برویم .

مهندس ذاکری  ادامه داد: برای اجرای طرحهای فاضلاب شهرهای  نوشهرو چالوس، بابل، بابلسر و ساری 25 میلیارد تومان از فاینانس جاری بهره مند شدیم.

وی، اظهار داشت: برای اجرای طرحهای فاضلاب در 5 شهر مازندران از 281 میلیون یورو تسهیلات بانک توسعه اسلامی استفاده می شود.

مهندس ذاکری، به اجرای طرح آب شیرین کن در شهر گلوگاه اشاره و تصریح کرد: این طرح به منظور ارتقای کیفی آب شرب و بهره گیری از سرمایه گذاری بخش خصوصی با فرایند اسمز معکوس(RO)  و ظرفیت شیرین سازی آب  5450 متر مکعب در شبانه روز  با هزینه 42 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

وی، طرح جمع آوری و تصفیه فاضلاب مسکن مهر امام خمینی(ره) بهشهر را یکی ازخواسته های مردم این شهرک دانست و تصریح کرد: مدول اول تصفیه خانه با ظرفیت 200 مترمکعب در شبانه روز به بهره برداری رسید.

مدیرعامل آبفاشهری مازندران،  افزود: در این طرح 2540 متر شبکه جمع آوری فاضلاب در اقطار 315 تا 200 میلی متری، 42 منهول بتنی و ایستگاه پمپاژ به ظرفیت 5 لیتر در ثانیه احداث شد.

مهندس ذاکری، فرایند تصفیه فاضلاب در این تصفیه خانه را لجن فعال با قابلیت حذف نیتروژن عنوان کرد و گفت: برای اجرای این طرح 2 میلیارد و 200 میلیون ریال اعتبار صرف شد.

گفتنی است در مجموع 6500 خانوار از مزایای این  دو طرح برخوردار می شوند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.