آدینه، 04 اسفند 96 ساعت 07:44 ب.ظ / Fri, 2018 February 23
به افق ساری
اذان صبح: 05:12
طلوع خورشید: 06:37
اذان ظهر: 12:11
غروب خورشید: 17:46
اذان مغرب: 18:05

- شرکت‌ها - تقسیم استان به 9 منطقه در طرح جامع تامین آب شرب با ایجاد مجتمع آبرسانی شهری و روستایی

تبلیغات
فروزان:

تقسیم استان به 9 منطقه در طرح جامع تامین آب شرب با ایجاد مجتمع آبرسانی شهری و روستایی

تاریخ 22 تیر 1393 ساعت 12:07:51
کد خبر: 000927
در طرح جامع آب شرب استان که نیاز آب شرب در افق 1425 و 1440 پیش بینی شده است  استان به 9 زون یا منطقه تقسیم شده و انشاءا... با ایجاد مجتمع های آبرسانی شهری و روستایی تأمین آب مورد نیاز مردم از لحاظ کمی و کیفی ارتقاء خواهد یافت.
تقسیم استان به 9 منطقه  در طرح جامع تامین آب شرب با ایجاد مجتمع آبرسانی شهری و روستایی

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران مهندس  محمد رضا فروزان معاون طرح وتوسعه شرکت آب منطقه ای مازندران با بیان این مطلب گفت : گرچه در سال اخیر طرح های بسیار خوبی در زمینه تأمین آب شرب در شهرهای مختلف استان از جمله انتقال آب چشمه های گلناب دره به شهر های سوادکوه ( زیراب و شیرگاه ) ، انتقال آب چشمه کردوگ و اسپی او به شهرهای چالوس و نوشهر ، اجرای کامل آبرسانی به شهرهای قائم شهر ، کیاکلا ، جویبار ، بهنمیر ، شهرهای گروه الف ، آمل ، کتالم ، رامسر، سادات شهر ، نور و دیگر شهرهای استان که شامل  حفر چاه ها  واحداث خطوط جمع آوری و انتقال و احداث مخازن مورد نیاز انجام شد ولی به دلیل اتکا بیش از 95 درصدی آب شرب استان به منابع آب زیر زمینی به لحاظ کمی و کیفی با کمبود هایی در این بخش مواجه هستیم و در فصول گرما و ایام تعطیلات به دلیل تراکم بالای جمعیت این مشکلات دو چندان می شود .

وی با اشاره به تهیه طرح جامع آب شرب استان برای کلیه شهرهای و روستاهای استان گفت : رویکرد شرکت آب منطقه ای مازندران جهت تأمین آب شرب  در سال های اخیر تغییر کرده و به مرور انشاء ا... اتکا استان از آب زیر زمینی کاهش و به سمت آب سطحی یعنی تأمین آب شرب از طریق سدها تغییر می کند که در این زمینه هم اکنون سه طرح مهم شامل تأمین آب شرب شهرهای رامسر کتالم و سادات شهر از سد میجران ، تأمین آب شرب شهرهای گروه الف مازندران ( بابل ، بابلسر ، فریدونکنار ، امیر کلا و روستاها و شهرکهای مسیر ) از سد البرز و تأمین آب شرب شهر ساری از سدی شهید رجایی در دست اجرا است که این طرح ها بین 25 الی 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

وی افزود : در طرح جامع آب شرب استان که نیاز آب شرب در افق 1425 و 1440 پیش بینی شده است  استان به 9 زون یا منطقه تقسیم شده و انشاءا... با ایجاد مجتمع های آبرسانی شهری و روستایی تأمین آب مورد نیاز مردم از لحاظ کمی و کیفی ارتقاء خواهد یافت .

معاون طرح وتوسعه شرکت آب منطقه ای مازندران در پایان با تأکید بر ضرورت رعایت الگوی مصرف از سوی مردم،  نگاه فرا منطقه ای به طرح های آبرسانی استان را امر اجتناب ناپذیر بر شمرد و گفت : سیستم تامین ، انتقال و توزیع باید متناسب با جمعیت ثابت و متحرک استان برنامه ریزی شود که  انشاء ا... با پشتیبانی که از سوی مسئولین ملی و استانی در این بخش صورت می گیرد تمام نیاز استان که در طرح جامع آب شرب استان  بدقت رصد شده است  عملیاتی می گردد .

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.