پنج شنبه، 06 اردیبهشت 97 ساعت 08:31 ق.ظ / Thu, 2018 April 26
به افق ساری
اذان صبح: 03:38
طلوع خورشید: 05:10
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:41
اذان مغرب: 19:01

- فرمانداری - پیام تبریک فرماندار چالوس به مناسبت عید سعید غدیر خم

تبلیغات

پیام تبریک فرماندار چالوس به مناسبت عید سعید غدیر خم

تاریخ 08 مهر 1394 ساعت 09:46:47
منبع: روابط عمومی فرمانداری شهرستان چالوس
کد خبر: 018943
در فرهنگ مسلمانان ، هیجدهم ذیحجه روز عید سعید غدیر خم ، از سوی رسول گرامی اسلام ، برترین عید امت لقب گرفته است و حضرت فاطمه علیهاسلام نیز در حدیثی ، غدیر خم را اتمام حجت خداوند با مسلمانان برشمرده است تا مردم در برگزیدن جانشین رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و سلم به انحراف نیفتند .  
پیام تبریک فرماندار چالوس به مناسبت عید سعید غدیر خم

رسول خدا صلی الله علیه و آله در سال دهم هجرت به حج رفت و احکام آن را به مردم آموزش داد و به هنگام بازگشت از مکه ، در استراحتگاه جُحفه در غدیر خم ، به امر خدا مردم را گرد هم آورد و در آن مجمع سترگ ، امام علی علیه السلام را به جانشینی خود به آنان شناساند و فرمود « من کنت مولاه فعلی مولاه » : هر کس من مولای اویم ، علی مولای اوست .

جانشینی علی علیه السلام نه در تنها در غدیر بلکه سال ها پیش از دهم هجرت نیز در مکه و در جمع خاندان هاشم انجام گرفته بود و به همین جهت است که غدیر تنها به عنوان یک رویداد تاریخی تلقی نمی شود و غدیر تنها نام یک سرزمین نیست  ؛ یک تفکر است ،نشانه و رمزی است که از تداوم خط نبوت حضرت محمد(ص) در ولایت حضرت علی(ع) حکایت می کند .

غدیر نقطه تلاقی کاروان رسالت با طلایه داران امامت است ، چشمه ای است که تا پایان هستی می جوشد ، کوثری است که فنا نمی پذیرد ، افقی است بی کرانه و خورشیدی است عالمتاب ؛ روز ولایت است و امامت ، روز حقانیت و اخوت و نعمت و شکر گزاری است ، روز عهد و پیمان و تجدید میثاق و ولایت پذیری است و روز اکملت لکم دینکم و اتممت علیکم نعمتی .

اینجانب با تبریک بمناسبت این عید فرخنده به همه مسلمانان ، خصوصا شیعیان جهان ، هموطنان ، هم استانی ها و همشهریان عزیز ، امیدوارم همگان با بهره گیری از آرمان های بلند بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در پرتو منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی و برنامه های دولت محترم تدبیر سربلند و سرافراز باشند .

محمد ناصر زندی

فرماندار شهرستان چالوس

دهم ذیحجه 1436 ه . ق مطابق با 8 مهرماه 1394

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.