آدینه، 31 فروردین 97 ساعت 10:38 ب.ظ / Fri, 2018 April 20
به افق ساری
اذان صبح: 03:47
طلوع خورشید: 05:18
اذان ظهر: 11:57
غروب خورشید: 18:36
اذان مغرب: 18:55

- فرمانداری - پیام تبریک فرماندار چالوس بمناسبت ولادت حضرت فاطمه(س) ، روز زن و روز مادر

تبلیغات

پیام تبریک فرماندار چالوس بمناسبت ولادت حضرت فاطمه(س) ، روز زن و روز مادر

تاریخ 10 فروردین 1395 ساعت 10:20:21
منبع: روابط عمومی فرمانداری شهرستان چالوس
کد خبر: 023225
پیام تبریک فرماندار چالوس بمناسبت ولادت حضرت فاطمه(س) ، روز زن و روز مادر
پیام تبریک فرماندار چالوس بمناسبت ولادت حضرت فاطمه(س) ، روز زن و روز مادر

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری چالوس محمد ناصر زندی با صادرنمودن پیامی ولادت حضرت فاطمه(س) ، روز زن و روز مادر و همچنین میلاد امام خمینی(ره) را تبریک و تهنیت گفت که این پیام به این شرح است :

پیامبرصلی الله علیه وآله و سلم می فرماید :

« مَن أَحَبَّ فاطِمَةَ ابنَتی فَهُوَ فِی الجَنَّةِ مَعی»

« هر کس دخترم فاطمه را دوست داشته باشد ، در بهشت با من همراه خواهد بود »

بحار الأنوار ، ج ۲۷ ، ص ۱۱۶

 

 

بشارت باد بر اهالی زمینی که سیب سرخ بهشتی در آن ، جوانه زده است . آن کسی که با  نامش ریشه شر خشکیده شد و نور بر گونه پیروان طریقه رستگاری عیان شد ،

آن کسی که مقدمه پیوند رسالت و امامت شد و از وجود پاکش اسلام معنا پیدا کرد ؛ چرا که اگر نبود فاطمه ، ترویج و گسترش دینی به نام اسلام وجود نداشت و هم اکنون عقیده ها و باورهایمان به قهقرا می رفت و از این رو است که خداوند می فرماید : ای پیامبر ، شما را بخاطر علی ؛ علی را بخاطر شما ولی هر دوی شما را بخاطر وجود فاطمه خلق کردم .

۲۰ جمادی الثانی ولادت آن بانویی است که به یمن وجود او ، این روز ، روز زن و روز بزرگداشت مقام مادر نام گرفت . پدر بزرگوار ایشان پیامبر خاتم الانبیا حضرت محمد(ص) ، مادر گرامیش حضرت خدیجه(س) و همسرش امیرالمومنین علی(ع)  است و از مهمترین القاب آن حضرت ریحانه ، عالیه ، زهره ، حوریه ، منصوره ، رضیه ، فاضله ، حبیبه ، طیبه ، عذرا و ..... می باشد .

از مهمترین عواملی که موجب اهمیت نقش و جایگاه خانم فاطمه زهرا(س) شده است میتوان به این موضوعات اشاره کرد : او ام الائمه است و در بسیاری از شرایط طاقت فرسای پیغمبر خدا در مسیر سخت گسترش و احیای دین اسلام یاور و یاور رسول خدا بود .

حضرت فاطمه الزهرا(س) به عنوان نمونه ترین زن در همه زمینه ها الگوی مناسب و شایسته ای است تا امروزه دختران ، زنان و مادران جامعه اسلامی با تاسی از سیره خدایی و روش و راه بی منتهای دخت گرامى رسول خدا(ص) ، این مهم را سرمشق خود سازند و به حجاب و عفاف اهمیت خاص داده و در رسیدن به کمال معنوی و عصمت فاطمی بکوشند و اینگونه دختران و زنان قابل تقدیر خواهند بود .

اینجانب ضمن تبریک و تهنیت بمناسبت فرارسیدن زادروز ولادت حضرت فاطمه(س) ، روز زن و روز مادر و همچنین تولد امام راحل امام  خمینی(ره) ، به همه مسلمانان ، خاصه بانوان ، مادران و دختران شایسته سرزمین اسلامی ایران ، آرزومندم همگان بتوانیم با سرمشق پذیری از ذات مقدس و الهی اهلبیت علیهم السلام در زندگی خود ، از این راه بس نورانی خارج نشویم .

 

محمد ناصر زندی

فرماندار شهرستان چالوس

بهار 1395

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.