پنج شنبه، 06 اردیبهشت 97 ساعت 05:43 ب.ظ / Thu, 2018 April 26
به افق ساری
اذان صبح: 03:38
طلوع خورشید: 05:10
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:41
اذان مغرب: 19:01

- فرمانداری - اولین جلسه شورای اداری شهرستان کلاردشت با حضور دکتر یونسی برگزار شد

تبلیغات

اولین جلسه شورای اداری شهرستان کلاردشت با حضور دکتر یونسی برگزار شد

تاریخ 22 فروردین 1395 ساعت 08:23:46
منبع: روابط عمومی فرمانداری کلاردشت
کد خبر: 023416
اولین جلسه شورای اداری شهرستان کلاردشت با حضور دکتر یونسی برگزار شد
اولین جلسه شورای اداری شهرستان کلاردشت با حضور دکتر یونسی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری :

اولین جلسه شورای اداری شهرستان کلاردشت با حضور دکتر یونسی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران ، دکتر قاسم احمدی نماینده مردم شریف شهرستانهای نوشهر ، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی ، ایوب صالحی فرماندار ، حجت الاسلام و المسلمین مقیسه امام جمعه و روسای ادارات در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید .

فرماندار کلاردشت ضمن عرض خیر مقدم به اعضای حاضر در جلسه اظهار داشت : وظیفه ما در مقابل مردم این است که با آنان کریمانه برخورد کنیم و تکریم ارباب رجوع داشته باشیم ، فردی که در روبروی ما قرار گرفته برادر دینی ما است  در خلقت نیز با ما یکی است و هیچ برتری نسبت به آن نداریم .  در سال جدید که با شعار حکیمانه و هوشمندانه مقام معظم رهبری به سال اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل نام گذاری شده است مهم ترین برنامه ما باید این باشد که آن را عملیاتی کنیم .

ایوب صالحی در این جلسه خواستار بازپس گیری 150 هکتار از زمین های واگذار شده به پروژه آزاد راه تهران - شمال شد و گفت: در سالهای اخیر 150 هکتار زمین به پروژه احداث بزرگراه تهران - شمال واگذار شده است که این 150 هکتار زمین، از بهترین زمین های بکر منطقه محسوب می شود و مردم شهرستان نیز خواهان بازپس گیری این زمین ها هستند.
فرماندار کلاردشت همچنین به بازگرداندن هشت هکتار زمین چمن مکارود کلاردشت نیز که برای 3 ماه اجاره داده شد ولی نزدیک به سی سال است که در اختیار تیپ 65 است تاکید کرد.
صالحی همچنین خواستار بازنگری کارشناسی مرتع مازیچال و الحاق ان به شهرستان کلاردشت شد.

امام جمعه کلاردشت در این جلسه  استقرار بنیاد شهید را  بعلت بالا بودن سن پدر و مادرهای شهدا و مشکلاتی که در رفت و آمد آنان وجود دارد را بسیار ضروری دانست و خواستار استقرار اداراتی همچون اداره اوقاف  ، ادراه فرهنگ و ارشاداسلامی ، پزشکی قانونی  شد .

قاسم احمدی نماینده مردم شریف شهرستانهای نوشهر ، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی  در  نخستین جلسه شورای اداری شهرستان کلاردشت اظهار داشت : بر اساس تقسیمات کشوری که در سال 81 به دور از کار کارشناسی انجام گرفت این مرتع طبیعی که از قدیم جزو کلاردشت بود از این شهر جدا شد و به شهرستان تنکابن الحاق شد که باید این تصمیم بازنگری شود..
وی با اشاره به تبدیل مرتع مازیچال به آبادی در چند سال اخیر گفت: این روند تغییر، یک خیانت برای منطقه محسوب می شود و با جدیت با این تغییر برخورد شود.
احمدی تصریح کرد: در سال 85 براساس آمار، جمعیت مازیچال صفر بود و به عنوان یک مرتع برای رفت و آمد دامداران استفاده می شد که به یکباره به صورت غیر واقعی جمعیت آن در سال 90، 172 نفر برآورد شد.
نماینده مردم چالوس ؛ نوشهر و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: علاوه بر بازگرداندن این منطقه از تنکابن به شهرستان کلاردشت باید با هرگونه ساخت و ساز در این مرتع نیز برخورد صورت گیرد.
احمدی خاطرنشان کرد: باید از سوی سازمان جنگل ها، محیط زیست، بنیاد مسکن و سایر دستگاههای متولی با هر گونه ساخت و ساز در این منطقه برخورد صورت گیرد و بناهای ان نیز قلع و قمع شود.
وی در ادامه با اشاره به عدم استقرار برخی ادارات در شهرستان کلاردشت خواستار استقرار هرچه زودتر ادارات بنیاد مسکن، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، راه و شهرسازی و بهداشت ودرمان در این شهرستان شد.

 

دکتر یونسی ضمن تبریک سال جدید ،فصل بهار را فصل سرسبزی و اعتدال عنوان کرد و اظهار داشت : دولت در حوزه خارجی توانست رضایت مردم را جلب کند و تهدید هایی که از سوی دشمن متوجه کشور عزیزمان بود را دور کند و آنها را به پای میز مذاکره بیاورد که این امر نشان از قدرت و اقتدار ایران اسلامی دارد و در حوزه داخلی نیز با حضور پرشور مردم در انتخابات توانست سربلند باشد .  وی افزود : اقتصاد در روستاها بهترین گزینه برای اقتصاد مقاومتی است که شرکتهای تعاونی در آنها باید شکل بگیرد و کمیته ای تشکیل شود که در آن از صاحبنظران استفاده شود و با شکوفایی صنعت فرش دست بافت   میتوان در اقتصاد مقاومتی نقش داشت .

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران  در این جلسه گفت: موضوع مرتع مازیچال در غرب مازندران بدور از هرگونه جانبداری در جلسه تقسیماتی کشور مورد بررسی قرار می گیرد.
دکتر یونسی  در جلسه شورای اداری شهرستان کلاردشت اظهار امیدواری کرد که این مسئله با بهره گیری ازنظر کارشناسان در جلسه تقسیمات کشور مطرح شود.
وی در ادامه بر لزوم استقرار هرچه زودتر ادارات در شهرستان کلاردشت تاکید کرد و اظهار داشت: برای رفع مشکلات مردم و توسعه شهرستان روند استقرار ادارات باید با توجه به در نظر گرفتن فضا لازم از سوی فرمانداری انجام شود.
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران همچنین اولویت کاری امسال را موضوع اقتصادی عنوان کرد و گفت: با تشکیل قرارگاه اقتصاد مقاومتی در استان، تمامی راهکارها و مسایل در این راستا بررسی می شود تا شاهد رونق اقتصاد با افزایش بهره وری و خلاقیت در توجه به تولیدات داخلی باشیم.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.