دو شنبه، 30 بهمن 96 ساعت 03:24 ق.ظ / Mon, 2018 February 19
به افق ساری
اذان صبح: 05:17
طلوع خورشید: 06:41
اذان ظهر: 12:12
غروب خورشید: 17:42
اذان مغرب: 18:01

- فرمانداری - توضیح یک خبر درباره فرمانداری نکا

تبلیغات

توضیح یک خبر درباره فرمانداری نکا

تاریخ 25 اسفند 1395 ساعت 07:06:36
منبع: روابط عمومی فرمانداری نکا
کد خبر: 029077
درپی درج خبری در برخی از سایتها  به نقل از فرماندار محترم نکا با عنوان« فرماندار نکا : اعتبارات 57 پروژه در نکا تخصیص نیافت !» و همچنین سوء استفاده و  نگاه جناحی برخی رسانه ها نکاتی در خصوص تکمیل خبر مذکور ضروری است
توضیح یک خبر درباره فرمانداری نکا

فرماندار نکا در جلسه شورای اداری مورخه 22/12/95 با بیان اینکه از 111 پروژه عمرانی که از محل منابع دو درصد نفت و تملک استانی تبادل موافقت نامه نموده اند ، تاکنون 44 پرو‍ژه تخصیص یافته و از مدیران خواست تلاش و پیگیری بیشتر برای جذب کامل آن را داشته و در آن جلسه تاکید نمود به تمام مدیران اعلام می کنم ، ارزشیابی آنان بر اساس عملکردشان در جذب اعتبار به موقع و اجرا نمودن این پروژه هاست ، زیرا منافع شهرستان مقدم و اولی بر تمام امور است.

متاسفانه برخی از سایتها با برداشت نادرست از این موضوع، و وارونه جلوه دادن ، آن را ضعف مدیریت ارشد شهرستان قلمداد نموده که نکات ذیل بعنوان توضیحات جهت تنویر افکار عمومی اعلام می گردد:

1-    مورد اشاره شده یکی از بندهای ردیف بودجه سال جاری شهرستان است و این اعتبارات تا پایان تیر 1396  قابل جذب است. فرماندار محترم بر اساس وظیفه مدیریتی خود در شورای اداری،  نقاط ضعف احتمالی در توسعه شهرستان را دائماً به مدیران گوشزد کرده ، تا دستگاهها در ماههای باقیمانده تا جذب کامل اعتبار به تکاپو بیافتند و از طریق وزارتخانه های و سازمانهای مربوطه بتوانند همه موافقتنامه ها را اجرایی و اعتبار آن را جذب نمایند .

2-     شهرستان نکا در اعتبارات تملک دارایی و منابع دو درصد نفتی نه ماه امسال 51 درصد جذب داشت که این رقم از متوسط استان که 44 درصد بوده  بیشتر است . و این نشان از جدیت و موفقیت بیشتر مدیران این شهرستان دارد. البته چون معمولا بیشتر اعتبارات عمرانی در ماههای آخر سال مالی(تیر ماه) تخصیص می یابد این آمار  اکنون چندان قابل استناد نیست. قطعا در ماههای باقیمانده میزان جذب اعتبارات همه شهرستانها از جمله نکا چشمگیر خواهد بود.

3-   لازم به ذکر است علاوه بر 15 میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبارات شهرستانی مصوب سال مالی 95 شهرستان نکا با تلاش و پیگیری مسئولان و مدیران و فرماندار محترم 12 میلیارد تومان از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری، حوادثی و سایر تبصره ها را هم به این شهرستان اختصاص یافت. ضمن اینکه در این سال پروژه های کلان ملی همچون سد گلورد و... بزودی شاهد آبگیری آن  خواهیم بود. و نیز در سال جاری در غالب بسته رونق اقتصادی بنگاههای صنعتی و کشاورزی شهرستان حدود 30 میلیارد تومان تسهیلات دریافت کردند. و نیز در اثر یخبندان و خسارتهای وارده ،  به باغداران مرکبات شهرستان حدود 1 میلیارد  و 200 میلیون تومان بصورت بلاعوض و 7 میلیارد  500 میلیون تومان بصورت وام کم بهره در حال پرداخت است.

ضمن تشکر از اصحاب رسانه ، نشریات، سایت‌ها و پایگاههای خبری ، به آندسته از رسانه های خبری که در صدد جلوه دادن غیرمنصفانه و غیر واقعی عملکرد دولت تدبیر و امید هستند توصیه می شود، با توجه به اینکه در آستانه انتخابات مهم شوراهای اسلامی شهر و روستا و ریاست جمهوری قرار داریم، آثار بجا مانده از زحمات دولتمردان که در رشد و توسعه استان و شهرستان تلاش مجدانه انجام می دهند از پرداختن به حاشیه‌ها پرهیز نمایند و امید و نشاط را در دل مردم به ارمغان آورند.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان نکا

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.