شنبه، 01 اردیبهشت 97 ساعت 02:03 ب.ظ / Sat, 2018 April 21
به افق ساری
اذان صبح: 03:45
طلوع خورشید: 05:17
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:37
اذان مغرب: 18:56

- فرمانداری - یک فرصت طلایی برای ورود سرمایه گذاری در شهرستان نکا

تبلیغات
احمدی:

یک فرصت طلایی برای ورود سرمایه گذاری در شهرستان نکا

تاریخ 21 تیر 1396 ساعت 07:26:13
منبع: روابط عمومی فرمانداری نکا
کد خبر: 030451
فرماندار نکا ، در گفتگو با برنامه مستند مهمان نوازان کهن جهت پخش در شبکه جهانی و بین المللی جام جم ، بیان داشت: شهرستان نکا دارای ظرفیتی گسترده و منحصر بفرد در حوزه گردشگری است و همین امر این شهرستان را به گنجینه ای منحصر به فرد از استعداد در استان و کشور تبدیل کرده است.
یک فرصت طلایی برای ورود سرمایه گذاری در شهرستان نکا

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نکا، احمدی فرماندار شهرستان نکا ، در گفتگو با برنامه مستند مهمان نوازان کهن به تهیه کنندگی محمدابراهیم حاجی زاده جهت پخش در شبکه جهانی و بین المللی جام جم ، بیان داشت: شهرستان نکا بهشت گمشده ایران ، برای جذب گردشگر گمنام است و ضرورت دارد که این منطقه شناسانده شود.

فرماندار نکا با اشاره به تنوع آب و هوایی در این شهرستان افزود: تنوع آب و هوایی بالا، محصولات بی نظیر کشاورزی از نظر مرغوبیت، منظره‌های دیدنی و بکر همه باعث جذابیت منطقه برای جذب گردشگر است.

احمدی تصریح کرد: شهرستان نکا دارای ظرفیتی گسترده و منحصر بفرد در حوزه گردشگری و اجتماعی است و همین امر این شهرستان را به گنجینه ای منحصر به فرد از استعداد در استان و کشور تبدیل کرده است.

این مسول تصریح کرد: برخورداری از چشمه‌سارهای زیبا در دل جنگل‌های بکر، آبشارهای بی‌نظیر، جنگل قرمرض، وجود چشمه‌سارها و آب‌های معدنی در کنار ساحل زیبا و برخورداری از راه‌های مختلف تردد برای مسافران در بخش شوسه، هوایی و راه‌آهن از این شهرستان به عنوان کریدوری برای مسافران و گردشگران ساخته است که نیازمند شناساندن این ظرفیت‌ها به مسافران و گردشگران است.

احمدی با بیان اینکه شهرستان نکا از ظرفیت های بسیار مناسبی برخوردار است افزود: این شهرستان با داشتن ظرفیت ها و پتانسیل هایی همچون کارخانه سیمان، کارخانه سیلو، نیروگاه شهید سلیمی، همجواری با بندر امیر آباد و فرودگاه دشت ناز ، زمینه پذیرش فعالان اقتصادی و حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی را فراهم می آورد.

فرماندار نکا با اشاره به فضای سرمایه گذاری در نکا برای ورود سرمایه گذاران فراهم است اظهار داشت: ظرفیتها و قابلیت های فراوانی جهت سرمایه گذاری وجود دارد که یک فرصت طلایی برای ورود سرمایه گذاری در شهرستان نکا می باشد.

احمدی از نکا به عنوان یکی از شهرستان های موفق مازندران در تولید محصولات باغی یاد کرد و افزود : نکا رتبه چهارم استان را در زمینه کشاورزی دارد و بر اساس آمارهای رسمی 50 درصد گیاهان دارویی ، 50 درصد هلو و شلیل و 20 درصد غلات استان در این شهرستان تولید می شود .

این مسول ، نکا را مهدگیاهان دارویی دانست و اظهار کرد: سرمایه‌گذاران در اجرای کشت گیاهان دارویی در نکا حمایت می‌شوند ، کشت گیاهان دارویی با توجه به هزینه پایین و درآمد بالا، از جمله راهکارهای مناسب برای افزایش درآمد در روستاهای شهرستان نکا است که با حمایت از سرمایه‌گذاران در این بخش، امیدواریم توسعه همه‌جانبه اتفاق بیفتد.

نماینده عالی دولت در این شهرستان با اشاره به کشت ۵۰ درصد از گیاهان دارویی درمناطق کوهستانی شهرستان تصریح کرد: خوشبختانه با توجه به شرایط آب و هوایی مساعد و برخورداری از خاک حاصلخیز و همچنین همت بلند مردم منطقه ۵۰ درصد از گیاهان دارویی در روستاهای بالادست شهرستان نکا کشت می‌شود که همین امر سبب رتبه اول شهرستان در بحث گیاهان دارویی شد.

فرماندار نکا با اشاره به تولید مرکبات در این شهرستان گفت: شهرستان نکا دارای موقعیت خوبی در تولید مرکبات در مازندران است و سالانه با برداشت این مرکبات، بخشی از این تولیدات، در داخل استان مصرف و بخشی نیز به استان‌های همجوار صادر می‌شود.

احمدی ادامه داد: پروژه‌های عمرانی متعدد در حوزه کشاورزی شامل آبیاری قطره‌ای و تحت‌فشار، مکانیزاسیون، شن‌ریزی و بازسازی جاده‌های بین مزارع ازجمله تأکیدات وتوجهات دولت و وزارت جهاد کشاورزی، که خوشبختانه تاکنون توانسته به‌خوبی توسعه در بخش کشاورزی را رقم زند و توسعه نوین شبکه‌های فشار آب ازجمله مهم‌ترین هدف در بخش کشاورزی است، چراکه آب به‌عنوان مهم‌ترین عامل تولید در برنامه‌های کشاورزی محسوب می‌شود.

این مسول افزود : 50 درصد هلو و شلیل استان در نکا تولید می‌شود، هم‌چنین 25 درصد گندم، 20 درصد جو، 10 درصد گوشت و 5 درصد تولید برنج استان در نکا به‌عمل می‌آید.

فرماندار نکا خاطر نشان کرد: با توسعه سطح زیر کشت این میوه و جذب سرمایه گذاران با ایجاد کارخانجات صنایع تبدیلی می توان از این توانمندی و پتانسیل بهره و استفاده کافی را برد و باغداران هم در جهت ارائه این محصولات با مشکلات مواجه نباشند.

وی اظهار داشت: دولت تمام توان خود را برای توسعه همه جانبه گذاشته است و لذا مسئولین شهرستانی نیز باید همراه و همگام با ما درجهت رشد و شکوفایی همه جانبه تلاش کنند.

نماینده عالی دولت در این شهرستان اشاره به آبگیری سد گلورد نکا بیان داشت: با آبگیری این سد، شهرستان نکا در مسیر توسعه و شکوفایی تغییر جهت داد و با بهره برداری از این سد بزرگ علاوه بر تامین آب آشامیدنی شهرستان‌های نکا، بهشهر و گلوگاه و روستا‌های واقع در دشت، آب زراعی 25 هزار هکتار زمین در پایین دست نیز تامین می شود ، همچنین ایجاد فضای تفریحی و کنترل سیلاب ، توسعه گردشگری، جذب سرمایه‌گذار و رونق صنعت توریسم در منطقه از جمله مزایای دیگر آبگیری سد گلورد می باشد.

فرماندار نکا در ادامه به راههای مواصلاتی در این شهرستان اشاره و گفت: با توجه به همه تلاش های انجام شده در طول دولت تدبیر و امید برای رفع مشکلات و محرومیت زدایی از بخش هزارجریب نکا، همچنان در بهسازی و آسفالت این جاده ها از طریق دو یکیج ، آسفالت 70 کیلومتر راه روستایی نکا در دستور کار قرار گرفت.

احمدی با اشاره به مدت زمان عمر مدیریت خود در شهرستان نکا، افزود: به‌عنوان فرماندار، خدمتگزار مردم شریف نکا ، تلاش شده تا عملکرد این فرمانداری بیشتر در راستای توسعه بخش‌های مختلف صنعت از جمله گردشگری، کشاورزی و عمران باشد که در این زمینه نیز اقدامات مختلفی انجام شد.

فرماندار نکا در پایان با بیان اینکه از بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در منطقه حمایت می کنیم ادامه داد: مجموعه مدیریت و ظرفیت های این شهرستان برای جذب سرمایه گذاران در حوزه های مختلف اقتصادی مهیا است و از سرمایه گذاران استقبال می کنیم ، امیدواریم افراد با توان مالی مناسب و بالا از این فرصت به منظور سرمایه گذاری، توسعه منطقه و اشتغال جوانان و رفع بیکاری بعنوان معضل شهرستان استفاده کنند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.