دو شنبه، 03 اردیبهشت 97 ساعت 02:19 ب.ظ / Mon, 2018 April 23
به افق ساری
اذان صبح: 03:42
طلوع خورشید: 05:14
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:39
اذان مغرب: 18:58

- فرمانداری - برگزاری کارگاه آموزشی عفاف و حجاب ویژه کارکنان و مدیران مهدکودک و مراکز غیر دولتی

تبلیغات

برگزاری کارگاه آموزشی عفاف و حجاب ویژه کارکنان و مدیران مهدکودک و مراکز غیر دولتی

تاریخ 22 تیر 1396 ساعت 07:10:10
منبع: روابط عمومی فرمانداری نکا
کد خبر: 030468
فرماندار نکا عنوان کرد: هنجار عفت، حجاب است، عفت به عنوان ارزش پایه اصلی بسیاری از رفتارها بوده که حجاب یکی از آنها است و موضوع عفاف و حجاب امروز به عنوان یک دغدغه مطرح است
برگزاری کارگاه آموزشی عفاف و حجاب ویژه کارکنان و مدیران مهدکودک و مراکز غیر دولتی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نکا، به همت دفتر امور بانوان فرمانداری نکا و اداره بهزیستی این شهرستان، کارگاه آموزشی عفاف و حجاب ویژه کارکنان و مدیران مهدکودک و مراکز غیر دولتی ، در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

فرماندار نکا در این کارگاه آموزشی طی سخنانی بیان داشت: ارزش و هنجار ستون خیمه فرهنگ اسلامی را تشکیل می دهند، هرچیزی که خوب و مطلوب جامعه بوده ارزش و الگوهای عملی رفتار های اجتماعی نیز هنجار نامیده می شود.

احمدی افزود: هنجار عفت، حجاب است، عفت به عنوان ارزش پایه اصلی بسیاری از رفتارها بوده که حجاب یکی از آنها است.

نماینده عالی دولت در این شهرستان گفت: ضرورت توجه ویژه نهادهای اجتماعی و فرهنگی به آثار نبود عفت و پاکدامنی برای حفظ عفت باید بدانیم منشأ آن از کجاست، نبود ذهنی عفیف و پاکدامن سبب شده تا حجاب آن نیز براساس ارزش های عفیفانه انتخاب نشود.

این مسول ادامه داد: دستگاه ها و نهادهای اجتماعی و فرهنگی اعم از ارشاد و تبلیغات اسلامی، دانشگاه ها و آموزش و پرورش و...  باید به آثار مخرب نبود عفت و پاکدامنی در سطح جامعه بیشتر بپردازنند.

فرماندار نکا با اشاره به ضرورت تغییر دیدگاه ها و نگاه ها به موضوع عفاف و حجاب، بیان داشت: حجاب امری ملی، کاری تمام نشدنی و پدیده ای است که همه ملت برای رسیدن به پاکدامنی باید از مسیر حجاب عبور کنند و چیزی نبوده که دولت به تنهایی در آن ورود کند بلکه نیاز به عزم همگانی است.

احمدی افزود: ما هنوز درک درستی از این موضوع نداریم و به همین دلیل نیاز به تغییر دیدگاه ها و نگاه در زمینه عفاف و حجاب احساس می شود.

این مسول اظهار کرد: موضوع عفاف و حجاب امروز به عنوان یک دغدغه مطرح است، خدشه دار کردن چهره نظام، اخلال در امر امنیت اخلاقی و اجتماعی، بروز و ظهور کج روی و ناهنجاری، عرف شکنی و اختلافات خانوادگی تنها بخشی از آثار سوء بدحجابی در سطح جامعه است.

احمدی، عفاف و حجاب را یک موضوع فرهنگی و دغدغه مراجع، علما و مسئولان کشور دانست و گفت: از سیره نبی مکرم اسلام متوجه می شویم که چه نظرات مترقیانه و والایی در ارتباط با کرامت انسان و حفظ حقوق آن به عنوان یک شهروند جامعه اسلامی داشته اند.

نماینده عالی دولت در این شهرستان تاکید کرد : عفاف و حجاب نیز در زمره حقوق شهروندی قرار می گیرد. عفاف و حجاب تنها مختص خانمها نیست بلکه آقایان نیز باید نحوه ی پوشش ، رفتار و حرکات خود را بخصوص در محیط کار مطابق با موازین عرف و شرع ،مراعات نمایند .

فرماندار نکا گفت: عدم رعایت قانون باعث تضییع حقوق مردم می شود و ناهمگونی را بوجود می آورد لذا باید قوانین کشور بطور دقیق رعایت شود . و عفاف و حجاب نیز یکی از همین دست قوانین است .

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.