دو شنبه، 03 اردیبهشت 97 ساعت 02:14 ب.ظ / Mon, 2018 April 23
به افق ساری
اذان صبح: 03:42
طلوع خورشید: 05:14
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:39
اذان مغرب: 18:58

- فرمانداری - اولیا و مربیان، همواره در تکوین تعلیم و تربیت فرزندان در تعامل هستند

تبلیغات
احمدی:

اولیا و مربیان، همواره در تکوین تعلیم و تربیت فرزندان در تعامل هستند

تاریخ 01 آبان 1396 ساعت 08:29:10
منبع: روابط عمومی فرمانداری شهرستان نکا
کد خبر: 031693
فرماندار نکا: در سایه پیوند اولیاء و مربیان باید به جلب مشارکت و همکاری صمیمانه پدران و مادران بپردازیم و از توانایی های فکری و علمی و تخصصی آنان برای تربیت هر چه بهتر فرزندانمان بهره مند شویم.
اولیا و مربیان، همواره در تکوین تعلیم و تربیت فرزندان در تعامل هستند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نکا، فرماندار نکا در جلسه اولیاء و مربیان، بیان داشت:هفته پیوند اولیاء و مربیان بهترین و مناسب ترین فرصت برای فراهم کردن زمینه های تحقق همکاری و همدلی میان خانه و مدرسه است .

نماینده عالی دولت در این شهرستان افزود: در سایه پیوند اولیاء و مربیان باید به جلب مشارکت و همکاری صمیمانه پدران و مادران بپردازیم و از توانایی های فکری و علمی و تخصصی آنان برای تربیت هر چه بهتر فرزندانمان بهره مند شویم.

این مسول تصریح کرد: در سایه پیوند اولیاء و مربیان پیوند میان دو نهاد خانه و مدرسه مستحکم تر شده و از مشکلات دستگاه تعلیم و تربیت به میزان چشم گیری کاسته می شود.

احمدی ، تربیت را  امر خطیر و مهم دانست و گفت: با توجه به اهمیت بسزایی که مدرسه در شکل گیری شخصیّت اجتماعی کودکان و نوجوانان دارد،احساس مسئولیت و توجه اولیای عزیز لازم است و مشارکت مستمر اولیاء و مربیان است که به تربیت فرزندان شایسته و متعهد خواهد انجامید.

فرماندار نکا ادامه داد: آشنا کردن والدین دانش آموزان با قوانین و مقررات آموزش و پرورش بویژه آیین نامه انجمن اولیا و مربیان، یافتن بهترین راهکارها برای تقویت رابطه خانه و مدرسه،ایجاد حساسیت در اولیاء و مربیان نسبت به اهمیت تربیت و معرفت دینی دانش آموزان،ترویج و تقویت فرهنگ مشارکت جویی در اولیای دانش آموزان و تبیین جایگاه انجمن اولیا و مربیان در نظام تعلیم و تربیت و ایجاد سبک زندگی اسلامی ایرانی از مهم ترین اهداف در راستای تعلیم و تربیت است.

رئیس شورای آموزش و پرورش این شهرستان گفت: امر تعلیم و تربیت، مشارکت جدّی و همه جانبه را می طلبد که در یک سوی آن اولیا، یعنی نخستین آموزگارانِ فرزندان در خانه هستند و در سوی دیگر مربیان، یعنی آموزگارانِ دانش آموزان در مدرسه قرار دارند.

احمدی عنوان داشت: اولیا و مربیان، همواره در تکوین تعلیم و تربیت فرزندان در تعامل هستند؛ بدین صورت که حاصل تربیت فرزندان در خانواده ها، به عنوان پیش نیاز و خمیرمایه شروع کار معلمان در مدارس است و حاصل کار مربیان در مدارس، تربیت عضوی مفید و آشنا به وظایف برای نهاد خانواده و اجتماع است.

فرماندار نکا تاکید کرد: این تعامل و داد و ستد خانه و مدرسه یا اولیا و مربیان، تعاملی پیوسته و همیشگی است و محصول آن، تربیت نسلی پویا، با نشاط، دانش پژوه و با کفایت است که نقش مؤثری در سازندگی و خودکفایی کشور بر عهده خواهند داشت.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.