آدینه، 04 اسفند 96 ساعت 03:54 ق.ظ / Fri, 2018 February 23
به افق ساری
اذان صبح: 05:12
طلوع خورشید: 06:37
اذان ظهر: 12:11
غروب خورشید: 17:46
اذان مغرب: 18:05

- فرمانداری - فرهنگ‌سازی پدافند غیرعامل در جامعه باید نهادینه شود.

تبلیغات
احمدی:

فرهنگ‌سازی پدافند غیرعامل در جامعه باید نهادینه شود.

تاریخ 07 آبان 1396 ساعت 07:42:06
منبع: روابط عمومی فرمانداری شهرستان نکا
کد خبر: 031771
فرماندار نکا: هفته پدافند غیر عامل فرصت مغتنمی است که با اجرای برنامه‌های مفید، متنوع و فراگیر در عرصه‌های عمومی و تخصصی نسبت به معرفی دستاوردهای حوزه پدافند غیر عامل و گفتمان سازی عمومی و نهادینه کردن آن در جامعه اقدام شود.
فرهنگ‌سازی پدافند غیرعامل در جامعه باید نهادینه شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نکا، فرماندار نکا، در مراسم نواخته شدن زنگ پدافند غیرعامل در نکا، بیان داشت: پدافند غیرعامل به معنای رعایت اصول ایمنی در برابر تهدیدها و حوادث طبیعی و غیر طبیعی درهمه حوزه ها می باشد.

نماینده عالی دولت در این شهرستان تصریح کرد: برای ترویج و فرهنگ سازی این اصول، نقش آموزش و پرورش، مدارس و معلمان بسیار پر رنگ است زیرا بهترین زمان برای فرهنگ سازی و آموزش مسائل عمومی به افراد جامعه، در مدارس است.

این مسول گفت: ما باید همواره در برابر تهدایدات، بحران ها و بلایای طبیعی آمادگی لازم را داشته باشیم.  هرچه آگاهی های ما بالاتر برود خسارت ها کمتر و تلفات به حداقل می رسد.

احمدی افزود: فرهنگ‌سازی پدافند غیرعامل در بین مدیران و آحاد جامعه باید نهادینه شود.

فرماندار نکا با اشاره به هفته پدافند غیرعامل گفت: از ششم تا یازدهم آبان به نام هفته پدافند غیر عامل نامگذاری شده، و این نامگذاری و روزشمار در تقویم نشان‌دهنده ارزش و اهمیت پدافند غیرعامل در کشور است.

احمدی افزود: هفته پدافند غیر عامل فرصت مغتنمی است که با اجرای برنامه‌های مفید، متنوع و فراگیر در عرصه‌های عمومی و تخصصی نسبت به معرفی دستاوردهای حوزه پدافند غیر عامل و گفتمان سازی عمومی و نهادینه کردن آن در جامعه اقدام شود.

 این مسول ادامه داد: امروز  ششم آبان ماه همزمان با سراسر کشور زنگ پدافند غیرعامل در مدارس شهرستان به صدا در می آید.  ادارات شهرستان نیز  با برنامه ریزی و ارسال برنامه کاری خود به فرمانداری آمادگی لازم را برای اجراء برنامه‌های این هفته را نیز داشته باشند.

رئیس شورای تامین این شهرستان اظهار داشت: در راستای تحقق فرامین مقام معظم رهبری و دولت درباره اهمیت اجرای برنامه های پدافند غیرعامل، ادارات شهرستان پدافند غیرعامل را در اولویت کاری خود قرار دهند، و با برنامه‌ریزی و مدیریت می‌توان ضمن جلوگیری و کم کردن خسارات در مواقع بحران‌زا و حوادث غیر مترقبه مردم و همشهریان را از مزایای پدافند غیرعامل آگاه کرد.

احمدی گفت: امروزه کشور ما یکی از مقتدرترین کشورهای جهان است، ما به جهانیان ثابت کردیم که در همه زمینه ها چه نظامی و چه جنگ نرم آمادگی دفاع از میهن اسلامی‌مان را داریم. و بسیاری از کشورهای عربی و اروپائی تاب و تحمل تحریم‌های آمریکا را ندارند، اما ما با اقتدار با توکل بر خدا و ارشادات رهبر فرزانه انقلاب و تدابیر دولت در مقابل این تحریم‌ها ایستادیم و بر عزت و افتخارات ایران اسلامی افزوده شد.

فرماندار نکا تاکید کرد: اجرای مانور پدافند غیر عامل در سطح شهرستان، برگزاری کارگاه‌های آموزشی، نواختن زنگ پدافند غیرعامل در مدارس، اجرای مانور نجات و امداد در مدارس و آشنایی دانش‌آموزان با پدافند غیرعامل، برگزاری نمایشگاه عکس و پوستر و اطلاع‌رسانی و تبلیغات محیطی از مهمترین برنامه‌های اجرایی در هفته پدافند غیر عامل شهرستان نکا است که از همه عزیزان می خواهیم در این برنامه ها حضور فعال داشته باشند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.