آدینه، 04 اسفند 96 ساعت 03:43 ق.ظ / Fri, 2018 February 23
به افق ساری
اذان صبح: 05:12
طلوع خورشید: 06:37
اذان ظهر: 12:11
غروب خورشید: 17:46
اذان مغرب: 18:05

- فرمانداری - اصل وحدت و گسترش محبت در پرتو معنویت است

تبلیغات
احمدی:

اصل وحدت و گسترش محبت در پرتو معنویت است

تاریخ 16 آذر 1396 ساعت 07:18:57
منبع: روابط عمومی فرمانداری شهرستان نکا
کد خبر: 032261
فرماندار نکا : حضرت محمد (ص) نماد وحدت امت اسلامی و شریف ترین انسان خلقت و جهان هستی است که با افکار بلند خود سبب وحدت و عزت مسلمان سرتاسر جهان شدند.
اصل وحدت و گسترش محبت در پرتو معنویت است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نکا، جشن میلاد حضرت محمد (ص) و ولادت حضرت امام جعفر صادق (ع)، در سالن امیرالمومنین شهرستان نکا برگزار شد.

فرماندار نکا در این مراسم ضمن تبریک میلاد با سعادت پیامبر اعظم ، حضرت محمد (ص) رسول صلح و بیداری و آغاز هفته وحدت و ولادت حضرت امام جعفر صادق (ع) موسس مذهب جعفری و همچنین روز دانشجو. بیان داشت : به یمن میلاد مسعود نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) و میلاد امام جعفر صادق (ع) این هفته، هفته وحدت نامگذاری شده و پیامبر اسلام، پیامبر وحدت و همدلی بودند ویکی از ویژگی‌های بسیار مثبتی که جامعه‌شناسان در تحلیل اسلام بیان کردند این است که اسلام دین انسجام و یکپارچگی است.

نماینده عالی دولت در این شهرستان اظهار داشت: اصل وحدت و گسترش محبت در پرتو معنویت است. همانطور که پیامبر اسلام(ص) در ابتدای بعثت خود خصومت‌های آن دوران را به محبت و برادری تبدیل کرد وظیفه ما مسلمانان نیز در همین راستا هست که در عصر جدید با الگوگرفتن از آن پیامبر بزرگ (ص) در شرایط دشوار روز، تفرقه و دشمنی ها را به مهرورزی و دوستی بدل سازیم.

این مسول ادامه داد: اگر دنبال سعادتمندی و رستگاری هستیم باید خصوصیات اخلاقی و رفتاری آن حضرت را که بهترین سبک زندگی برای انسان است سرلوحه اعمال خود قراردهیم.

احمدی با اشاره به ولادت بنیانگذار فقه جعفری و تشیع افزود: ما پیرو مذهب امام صادق(ع) هستیم، مذهبی که مبانی آن زمانی که همه مذاهب فقهی در حال شکل گیری بودند پی ریزی شد که جایگاه آن نزد خداوند بسیار رفیع است.

فرماندار نکا گفت: حضرت محمد (ص) نماد وحدت امت اسلامی و شریف ترین انسان خلقت و جهان هستی است که با افکار بلند خود سبب وحدت و عزت مسلمان سرتاسر جهان شدند.

این مسول ، پیروان راستین و واقعی پیامبر(ص) را کسانی دانست که در ترویج صلح و دوستی حرکت کرده و تلاش می کنند.

نماینده عالی دولت در این شهرستان افزود: میلاد پیامبر اکرم (ص) و هفته وحدت فرصتی مغتنم برای نمایش وحدت مسلمانان و بر افراشتن پرچم اسلام در جهان است.

احمدی تصریح کرد: قرآن کریم پیامبر (ص) را به عنوان اسوه معرفی می‌کند، وجود آن حضرت مایه فخر مسلمانان، الگو و سرمشق است و باید تلاش کنیم سبک زندگی پیامبر را در خود پیاده کنیم.

فرماندار نکا، وحدت را رمز اصلی پیروزی انقلاب و عامل اصلی تداوم آن دانست و گفت: هدف دشمنان از تفرقه میان مسلمانان تسلط بر کشورهای اسلامی است.

این مسول ادامه داد: با توجه به وجود مشترکات بین مسلمان شیعه و سنی از جمله خدا، قرآن، پیامبر و قبله واحد، دشمنان اسلام از وحدت بین مسلمانان واهمه دارند؛ بنابراین می‌کوشند از طرق مختلف و با طراحی برنامه های گوناگون بین مسلمانان اختلاف و تفرقه ایجاد کنند تا شاید از این طریق به اهداف شوم خود دست یابند، مانند آنچه که امروز در سوریه شاهد آن هستیم و در این جاست که باید مسلمان جهان هوشیار باشند و وحدت کلمه و یکپارچگی خود را حفظ کرده و مانع از تحقق اهداف پلید دشمنان اسلام شوند.

احمدی با اشاره به کلام امام راحل (ره) تاکید داشتند : تازمانی که ما وحدت داشته باشیم، دشمن قادر به نفوذ و ایجاد تفرقه نخواهد بود و امروز دشمنان با ترس و هراسی که از گسترش دین اسلام در دنیا داشتند در صدد ایجاد نفاق در بین مسلمانان هستند و وحدت مسلمانان را نشانه گرفته‌اند.

نماینده عالی دولت در این شهرستان عنوان کرد: خداراشاکریم که جمهوری اسلامی ایران، بدور از تفرقه، وحدت و انسجام درونی‌اش را حفظ کرده، و تلاش می‌کند یکپارچگی و وحدت مسلمانان را حفظ کند و مردم مطیع امر ولی فقیه هستند و با رهنمودهای مقام معظم رهبری و امام راحل (ره) ودستورات قرآن کریم این وحدت وهمدلی را حفظ کردند.

فرماندار نکا ادامه داد: نقش بی بدیل ولایت فقیه در گذر از کوران توطئه های مختلف در طول انقلاب اسلامی و رمز موفقیت انقلاب اسلامی ،پایبندی مردم ایران به اسلام وانقلاب و ولایت فقیه، به دور از جناح بندی های سیاسی است. مادامیکه پیرو و گوش به فرمان ولایت فقیه باشیم به مملکت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران آسیبی نخواهد رسید.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.