چهار شنبه، 05 اردیبهشت 97 ساعت 10:57 ب.ظ / Wed, 2018 April 25
به افق ساری
اذان صبح: 03:39
طلوع خورشید: 05:12
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:40
اذان مغرب: 19:00

- فرمانداری - نشست اهالی هنر نکا با متولی هنر استان مازندران

تبلیغات

نشست اهالی هنر نکا با متولی هنر استان مازندران

تاریخ 01 دی 1396 ساعت 08:40:30
منبع: روابط عمومی فرمانداری شهرستان نکا
کد خبر: 032449
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: دنیای فرهنگ و هنر دنیای وسیع و ناشناخته است که توجه به این حوزه می‌تواند در توانمندسازی زیرساخت‌های فرهنگی کشور تأثیرگذار باشد.
نشست اهالی هنر نکا با متولی هنر استان مازندران

دیدار و نشست صمیمی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و معاونان با اهالی فرهنگ و هنر نکا هم راهی برای شناخت دقیق مشکلات و نارسایی‌ها و تلاش برای رفع این معضلات با همفکری و تعامل است تا با کمک هم برای رسیدن به چشم‌انداز در نظر گرفته شده برای حوزه فرهنگ و هنر برسیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در حضوری یک روزه، پای صحبت‌ها و درد دل‎‌های اهالی فرهنگ و هنر و هنرمندان شهرستان نکا قرار گرفت و مشکلات موجود در این شهر در حوزه فرهنگ و هنر را مورد بررسی و پیگیری قرار داد.

احد جاودانی برگزاری این نشست را در ادامه برنامه تریبون آزاد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در سال‌های گذشته عنوان کرد که اکنون در قابل نشست صمیمی و بیان دغدغه‌های در دستور کار قرار دارد.

وی با اعلام اینکه حوزه فرهنگ و هنر با مشکلات مختلف و عدیده‌ای روبرو است، گفت: تلاش برای رفع این مشکلات در گرو تعامل بیشتر با هنرمندان، بیان دغدغه‌ها به مسؤولان و پیگیری برای رفع آن است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران اظهار کرد: توسعه فرهنگی در گرو انجام عملکرد مناسب فرهنگی و ایجاد جنب و جوش در این حوزه است که امیدواریم هنرمندان در ارائه عملکردها و آثار خود به جامعه تلاش بیشتری انجام دهند.

جاودانی با تأکید بر تعامل مناسب اهالی فرهنگ و هنر با مسؤولان و به‌ویژه شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر افزود: شهرداری و شورای اسلامی شهر دارای ظرفیت‌های مناسبی هستند و برای ایجاد تعامل بیشتر با هنرمندان هستند که امیدواریم در بخش فرهنگی ورود کنند.

وی با اشاره به اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد، متولی فرهنگ، هنر و رسانه کشور است، یادآور شد: در تخصیص اعتبارات در حوزه فرهنگی، کمترین بودجه به فرهنگ و ارشاد اسلامی اختصاص می‌یابد و ۱۳ درصد بودجه فرهنگی جوابگوی خیل عظیم کارها و عملکردهای این حوزه نیست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اعلام اینکه بودجه ناچیز حوزه فرهنگ در بین ۵۴ دستگاه و وزارتخانه فرهنگی و بنیاد در کشور تقسیم می‌شود، خاطرنشان کرد: این بودجه ناچیز و اندک جوابگوی هنرمندان و کار فرهنگی نیست.

جاداونی ادامه داد: انتظار داریم شهرداری و شورای اسلامی شهر در شهرهای مختلف استان مازندران در بخش فرهنگی ورود کرده و کمک‌کار این بخش و حوزه باشند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نکا نیز در این جلسه با اعلام اینکه کار فرهنگی نیازمند تلاش، همت و پشتکار است، افزود: تلاش برای استفاده از توان فکری و هنری همه هنرمندان در شهرستان نکا با قوت انجام شده است و برای پیشبرد امور از نظرات اهالی فرهنگ و هنر استفاده می‌شود.

مهدی روحی با تأکید بر کیفی‌سازی برنامه‌ها و عملکردها، اظهار کرد: توسعه و پایداری هر سازمان، نهاد و گروهی در گرو تعامل و کیفی‌سازی است و بدون کیفی‌سازی در برنامه‌ها نمی توان انتظار عملکرد مناسب داشت.

این مسؤول دنیای امروز را دنیای رقابت و اطلاعات دانست که باید براساس دقت، صحت و سلامت در ارائه عملکردها و کار هنری و فرهنگی تلاش کرد و اطلاعات و هنری ماندگار به جامعه تحویل داد.

روحی گفت: هنرمندان با انگیزه و توانمندی در شهرستان نکا فعال و نیازمند حمایت هستند که امیدواریم با حمایت‌های استانی برای توانمندسازی بیشتر این عزیزان و توسعه فرهنگ و هنر گام برداریم.

در این نشست صمیمی در اختیار دادن فضایی مناسب و مجزا برای تمرین اهالی تئاتر و نمایش و انجمن‌های مختلف، توجه به بیمه هنرمندان و رسانه، تلاش برای راه‌اندازی نگارخانه، نظارت بر فعالیت موسسات فرهنگی و هنری از مهمترین نیازها و کمبودهای اهالی فرهنگ، هنر و رسانه در شهرستان نکا عنوان شد که نیازمند توجه بیشتر مسؤولان و دغدغه‌مندان حوزه فرهنگ و هنر است.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.