سه شنبه، 01 اسفند 96 ساعت 10:54 ق.ظ / Tue, 2018 February 20
به افق ساری
اذان صبح: 05:16
طلوع خورشید: 06:40
اذان ظهر: 12:11
غروب خورشید: 17:43
اذان مغرب: 18:02

- فرمانداری - باقری از برگزاری دومین اجلاسیه شهرستانی نماز در نکا خبر داد.

تبلیغات

باقری از برگزاری دومین اجلاسیه شهرستانی نماز در نکا خبر داد.

تاریخ 11 بهمن 1396 ساعت 07:33:23
منبع: روابط عمومی فرمانداری شهرستان نکا
کد خبر: 032855
دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان نکا از برگزاری دومین اجلاسیه شهرستانی نماز در نکا خبر داد و گفت: این همایش بزرگ در آستانه دهه فجر در شهرستان نکا برگزار می‌شود.
باقری از برگزاری دومین اجلاسیه شهرستانی نماز در نکا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نکا، مصطفی باقری اظهار کرد: این همایش و اجلاسیه با موضوع ترویج نماز با بهره‌گیری از ابزار فضای مجازی روز پنج‌شنبه 12 بهمن ماه در نکا برگزار می‌شود.

وی افزود: اکنون که دشمنان با استفاده از تمام توان و برنامه‌ریزی‌های مختلف  اقدام به تخریب اسلام و مسلمانان در فضای مجازی می‌کنند، ما هم وظیفه داریم تا در قبال آنان و مقابله با دشمنان، دستاوردها و ارزش‌های خود را به درستی تبلیغ کنیم.

دبیر ستاد اقامه نماز نکا گفت: نماز  براساس آنچه در آموزه‌های دینی فراگرفته‌ایم ستون دین ما است و لذا ترویج نماز در جامعه از وظایف مهمی است که بر عهده ما نهاده شده است و باید با برنامه‌ریزی مناسب افراد را استوارتر از قبل در برگزاری این فریضه الهی تشویق کنیم.

باقری بیان کرد: دشمنان سعی دارند تا با عناوین و برنامه‌های مختلف، حضور جوانان و نوجوانان را در صف‌های نماز جماعت و همچنین اقامه نماز کاهش دهند که این مسأله زنگ خطر بزرگی برای همه ما، خانواده و جامعه است و باید مراقب باشیم.

وی ادامه داد: کاهش گرایش جوانان به اقامه نماز، می‌تواند زمینه‌ساز مشکلات فراوان و متعدد در جامعه باشد که باید با قوت برای تقویت و رشد اقامه نماز در جامعه گام برداریم.

باقری افزود: ستاد اقامه نماز شهرستان نکا در طول سال برنامه‌های مختلف فرهنگی را برای ترویج نماز در بین دانش‌آموزان، جوانان و نوجوانان و همچنین نهادینه کردن نماز جماعت در ادارات در دست اقدام دارد که با برنامه‌ریزی صحیح برگزار می‌شود.

دبیر ستاد اقامه نماز نکا گفت: با توجه به نهادینه کردن اقامه نماز جماعت در ادارات، این مهم با قوت در سطح شهرستان نکا در دست انجام است و با رصد دوره‌ای از تمام ادارات، این برنامه براساس هماهنگی انجام شده اجرایی می‌شود.

باقری همچنین در مورد برنامه‌ریزی برای گسترش فرهنگ نماز در سطح شهرستان و در بین جوانان اظهار کرد: با توجه به اینکه در فضاهای مجازی تلاش فراوانی برای کم‌رنگ کردن نماز و بی اهمیت جلوه دادن آن در دست انجام است، توسعه فرهنگ اقامه نماز در فضای مجازی از دغدغه‌های مهم ما است.

وی افزود: در این بین از فضاسازی و تبلیغات در سطح شهر هم غافل نشدیم و تلاش برای نصب المان نماز در سطح شهرستان، کتیبه‌نویسی، برگزاری مسابقات فرهنگی، همایش و گفتمان‌سازی نماز با قوت در دست انجام است.

دبیر ستاد اقامه نماز نکا بیان کرد: اجرای طرح " خانواده مطهر" به همت بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) از جمله طرح‌های مهمی است که به منظور آشنایی کودکان با نماز در دست انجام است و امیدواریم با استفاده از این طرح و با رویکرد شیوه‌های دعوت فرزندان به نماز در بین مهدهای کودک و زنان سرپرست خانوار در ترویج اقامه نماز اثرگذار عمل شود.

باقری با اشاره به تلاش یاوران نماز در سطح شهرستان گفت: این فعالیت‌ها هم از دیگر عملکردهایی است که سهم به سزایی در نهادینه کردن اقامه نماز دارند و در حال حاضر، هفت یاور نماز و پنج عضو افتخاری با ستاد اقامه نماز نکا همکاری دارند که با افزایش این تعداد به 30 نفر، ترویج و تبیین اقامه نماز با قوت بیشتری پیگیری می‌شود.

دومین اجلاسیه شهرستانی نماز با موضوع ترویج نماز با بهره‌گیری از ابزار فضای مجازی روز پنج‌شنبه 12 بهمن ماه ساعت 10 صبح در پژوهش‌سرای ابوریحان بیرونی نکا برگزار می‌شود.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.