آدینه، 04 اسفند 96 ساعت 07:54 ب.ظ / Fri, 2018 February 23
به افق ساری
اذان صبح: 05:12
طلوع خورشید: 06:37
اذان ظهر: 12:11
غروب خورشید: 17:46
اذان مغرب: 18:05

- فرمانداری - کلید رفع آسیب های اجتماعی توجه به نماز است.

تبلیغات
احمدی:

کلید رفع آسیب های اجتماعی توجه به نماز است.

تاریخ 15 بهمن 1396 ساعت 07:14:40
منبع: روابط عمومی فرمانداری شهرستان نکا
کد خبر: 032901
فرماندار نکا: انرژی و نیروی لازم برای تکاپو و فعالیت‌های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی در اجتماع و بین مسلمانان ، نماز جماعت است
کلید رفع آسیب های اجتماعی توجه به نماز است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نکا، فرماندار نکا در دومین اجلاسیه شهرستانی نماز، در جمع خادمین و یاوران نماز شهرستان نکا از نماز به منزله پرچم و نماد مکتب اسلامی یاد کرد و همچنین اظهار داشت: برجسته ترین نماد همبستگی نماز جماعت است که اتحاد و همبستگی میان مسلمانان را رقم می زند در واقع انرژی و نیروی لازم برای تکاپو و فعالیت‌های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی در اجتماع را بین مسلمانان علی الخصوص نمازگزاران عرضه می کند.

وی افزود: هیچ انسان با وجدان و متفکری نیست که از ابعاد، اسرار و ظرایف نـماز آگاه باشد ولی از کنار آن ها بی اعتنا رد شود، مگر کسانی کـه بـه خـاطر غفلت و بی خبری توفیق سخن گفتن با خداوند را از خودشان محروم می کنند.

نماینده عالی دولت در این شهرستان گفت: در این برهه از زمان اسلام ناب محمدی از دریچه انقلاب اسلامی به کشورهای مسلمان و بیدار نفوذ و انتشار پیدا کرده است که این امر به خودی خود ثمره خون شهدا است چرا که طی دوره های متعدد با قرار گرفتن در مسیر حق و دینداری درخت تنومند انقلاب را آبیاری کردند.

احمدی با اشاره به مدیریت مساجد در فعالیت های فرهنگی و حضور مثمرالثمر در این پایگاه های فرهنگی تصریح کرد: برای تک تک ما مسلمانان واجب  عینی است حول محور ولایت و رهبری با هدف تقویت پایگاه های فرهنگی مساجد این انقلاب را پشتیبانی کنیم.

وی بیان کرد:کلید هر عملی در آیات کلام الله مجید قرار دارد و در خصوص آسیب های اجتماعی کلید رفع آسیب های اجتماعی و کم شدن جرم و فساد در جامعه طبق آیات شریف قرآن اقامه نماز است که باید دراین راستا از آیات قرآن بهره کافی را ببریم.

نماینده عالی دولت در نکا با اشاره به وضع اقامه نماز در ارگان های شهرستان افزود:وضعیت نماز در ادارات و دستگاه های اجرایی نسبت به سالهای پیش از نظر کیفی رشد چشمگیری داشته و اکنون باید در راستای جذب افراد و کارکنان به نماز جماعت تلاش بیشتری صورت گیرد چرا که یکی از صفات مومن این است که وقتی در جایگاه مدیر و مسئول قرار گرفت به اقامه نماز توجه ویژه و از قدرت و جایگاه خود در جهت ترویج و گسترش نماز استفاده نماید .

فرماندار نکا خاطرنشان کرد: فعالیت های نماز ادارات توسط ستاد اقامه نماز مورد ارزیابی و نظارت قرار می گیرد و نتیجه این ارزیابی ها به استاندار و همچنین ستاد مرکزی اقامه نماز استان انعکاس داده می شود در واقع  این شهرستان با توجه دیرینه مذهبی مردم از لحاظ نماز مشکلی ندارد، بلکه باید زمینه‏ های اقامه نماز بیش‏تری فراهم شود.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.