شنبه، 26 اسفند 96 ساعت 08:11 ق.ظ / Sat, 2018 March 17
به افق ساری
اذان صبح: 04:42
طلوع خورشید: 06:06
اذان ظهر: 12:06
غروب خورشید: 18:07
اذان مغرب: 18:25

- فرمانداری - تلاش مجددانه نیاز فعالیت مدیران در دوران خدمت است،

تبلیغات
احمدی:

تلاش مجددانه نیاز فعالیت مدیران در دوران خدمت است،

تاریخ 12 اسفند 1396 ساعت 07:26:20
منبع: روابط عمومی فرمانداری شهرستان نکا
کد خبر: 033217
فرماندار نکا: برگزاری جلسات شورای اداری به منظور رسیدن به هدف خاصی برای توسعه است و باید به ارائه خروجی های مطلوب در این زمینه توجه بیشتری نشان داد.
تلاش مجددانه نیاز فعالیت مدیران در دوران خدمت است،

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نکا، فرماندار نکا، در جلسه شورای اداری بیان داشت: در ایام پایانی سال هستیم به جهت تأکیدات دین اسلام به احسان و نیکوکاری،می طلبد همه دستگاهها و ارگانها به این امر خداپسندانه توجه ویژه ای داشته باشند تا دل هم میهنان نیازمند عزیزمان در آغاز سال جدید شاد شود.

نماینده عالی دولت در این شهرستان، با اشاره به برنامه ریزی های مناسب در هفته منابع طبیعی و روز درختکاری اظهار داشت: مشارکت مردم در کاشت نهال چه در عرصه جنگلی و چه باغی جهت حفظ محیط زیست و منابع طبیعی حایز اهمیت است.

این مسول با اشاره به اعزام دانش آموزان و دانشجویان به راهیان نور گفت: انتقال ارزش های دفاع مقدس به قشر جوان جامعه از سوی کلیه دستگاه های اجرایی دارای اهمیت است و همکاری همه عزیزان را می طلبد.

احمدی به موضوع ستاد تسهیلات سفر در ایام نوروز عنوان کرد: پیش بینی و برنامه ریزی برای ستاد تسهیلات سفر در ایام نوروز وآمادگی در میزبانی از مسافران نوروزی ، که بنا به اهمیت موضوع همانطور که با ادارات مکاتبه گردیده نسبت به تنظیم برنامه کشیک و دستگاههای خدمات رسان با آمادگی کامل برای خدمات رسانی به مسافران عزیز آماده باشند.

فرماندار نکا گفت: برگزاری جلسات شورای اداری به منظور رسیدن به هدف خاصی برای توسعه است و باید به ارائه خروجی های مطلوب در این زمینه توجه بیشتری نشان داد.

رئیس شورای اداری این شهرستان ادامه داد: تلاش مجددانه نیاز فعالیت مدیران در دوران خدمت است،دوران بخشی نگری سپری شده و باید توسعه و رشد اقتصادی را مردم محور دانست و دستگاهها  باید برای تحقق رونق اقتصادی ،اجتماعی و فرهنگی هماهنگی لازم را  با یکدیگر داشته باشند.

 این مسول گفت: دستگاهها تسهیل گری، هموار سازی مسیر ،حمایت و پشتیبانی از فعالیت های اقتصادی ،فرهنگی در شهرستان را توسعه دهند. توسعه و پیشرفت زمانی رخ خواهد داد که بروکراسی های زاید در روند رسیدگی به امور مردم حذف  شود.

احمدی گفت: همانطور که استاندار در جلسه شورای اداری استان اشاره داشتند، شاه کلید توسعه توجه به سیاست های اقتصاد مقاومتی است .سیاست های اقتصاد مقاومتی  باید با تکیه بر اقتصادی برون زا، مردم محور، دانش بنیان و صادرات گرا  محقق شود.

این مسول عنوان کرد: حمایت ، بستر سازی و تسهیل گری از طرح ها و پروژه های محرک اقتصادی باید در دستور کار دستگاههای اجرایی قرار گیرد و زمینه فعالیت سرمایه گذاران در بخش های مختلف فراهم شود.

فرماندار نکا، با اشاره به مهمترین اتفاقاتی که در سال 96 افتاد عنوان داشت:

 • مسئله انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستاها :

در این امر مهم مردم عزیزمان که صرف نظر نوع انتخاب ، مشارکتی حدکثری داشتند و با سلامت کامل و با دقت کافی برگزار شد و از طرفی از همه اشخاص حقیقی و حقوقی ادارات ، نهادهای امنیتی و انتظامی و اطلاعاتی و قضایی که به ماکمک نمودند تا انتخابات با امنیت کامل انجام شود نهایت تقدیر و تشکر را دارم.

 • وقوع زلزله غرب کشور :

ضمن اعلام تأسف و تأثر از این واقع تلخ ، عرض تسلیت و ابراز همدری به خانواد ه هایی که عزیزان خود را از دست دادند باری دیگر از همه دستگاههای اداری و اجرایی ، هلال احمر ، سپاه پاسداران و ... کمک ریالی و جنسی به هموطنان عزیز داغدیده و آسیب دیده نمودند تشکر می کنم

 • اغتشاسات چند ماه اخیر:

      ما نمی گوییم مردم مشکلات اقتصادی ندارند ، حل مشکلات مردم که ولی نعمت ما هستند وظیفه ماست ، ولی انتقادها ، تقاضا باید از مسیر درست قانونی مطرح و حل شود، شک نیست در این وقایع عوامل بیگانه و برنامه خارجی با هدف ایجاد موج ، تخریب و توطئه علیه ارکان و شخصیت ها مهم در کار بوده است . شهرستان ما خوشبختانه آرام بوده و دچار این توطئه خطرناک نشده است و این هم ما مدیون اعتماد و اعتقاد و وفاداری شهروندان مان به ارکان نظام و مسئولین و همچنین همدلی ، همکاری و توافق رآی تمام مسئولین ادارات و نهاد ها بخصوص اعضای شورای تأمین ، سپاه ، اطلاعات ، نیروی انتظامی ، دادستانی و دادگستری هستیم باز هم از همه ی آنها شکر می کنم ، همانطور که استاندار مازندران اشاره داشتند، در چنین شرایطی ما نیاز به همگرایی ، هم اندیشی و همدلی داریم و باید از واگرایی به شدت دوری نماییم . زیرا بی شک آمریکا ، اسراییل و عوامل مزدور آنان در این اغتشاشات دست داشتند و می خواهند با تحریم های شدید مردم مارا مأیوس کننده و نظام اسلامی ناکار آمد جلوه دهند.

 • راهپمایی 22 بهمن :

موضوع دیگر حماسه حضور و شرکت مردم در راهپیمایی 22 بهمن است ، باید قدر این ملت را دانست چنانچه برای رفاه و آسایش این ملت نجیب و وفادار شب و روز ارائه خدمات دهیم باز هم کم است و جایگاه رفیع و بلند آن ها بیشتر از این است. دیدیم چگونه مردم ما از وفا داری و حمایت خود را به مقام معظم رهبری و نظام مقدس اعلام کردند.

 • افتتاح و بهره برداری پروژه ای عمرانی :

لذا مهمترین عملکرد دولت تدبیر و امید در شهرستان نکا در حوزه های مختلف در دهه فجر سال جاری 63 پروژه عمرانی و اشتغال و سرمایه گذاری به مبلغ 18 میلیارد بوده و اما از دهه فجر سال 95 تا 96 در مجموع 174 پروژه عمرانی و اقتصادی اجرا گردیده که از این تعداد 144 پروژه عمرانی به مبلغ 143  میلیارد و 366 میلیون تومان و 30 طرح اقتصادی به مبلغ 6 میلیارد و 204 میلیون تومان تأمین اعتبار و اجرا گردید. و سد گلورد نکا هم به مبلغ 220 میلیون تومان نیز بعد از 50 سال آبگیری شد.

درحوزه آموزش            تعداد پروژه: 4                 جمع اعتبار: 3 میلیارد 860 میلیون تومان

درحوزه سلامت            تعداد پروژه: 12                جمع اعتبار: 7 میلیارد 898 میلیون تومان

درحوزه کشاورزی       تعداد پروژه: 8                    جمع اعتبار: 4میلیارد  459 میلیون تومان

درحوزه آبرسانی شهری         تعداد پروژه: 2             جمع اعتبار:  1 میلیارد 486 میلیون تومان

حوزه آبرسانی روستایی             تعداد پروژه 6        جمع اعتبار 6 میلیارد و 507میلیون تومان

حوزه منابع آب     تعدا پروژه 1        جمع اعتبار : 150 میلیون تومان

درحوزه راه              تعداد پروژه: 15                       جمع اعتبار: 19 میلیارد 73 میلیون تومان

درحوزه عمران روستایی     تعداد پروژه:29          جمع اعتبار: 6میلیارد 781 میلیون تومان

حوزه بهزیستی و کمیته امداد        تعداد پروژه  18        جمع اعتبار362 میلون تومان

درحوزه گازرسانی         تعداد پروژه: 6      جمع اعتبار: 42 میلیارد و 250 میلیون تومان تومان

درحوزه عمرانی  شهری         تعداد پروژه:5              جمع اعتبار: 2 میلیارد و 80 تومان

درحوزه برق رسانی       تعداد پروژه:  28           جمع اعتبار :  30 میلیارد 940 میلیون تومان

درحوزه ورزش                تعداد پروژه:  4           جمع اعتبار :  2میلیارد و 285 میلیون تومان

درحوزه فرهنگی و هنری         تعداد پروژه:  11      جمع اعتبار :  1 میلیارد و 669 میلیون تومان

نماینده عالی دولت در این شهرستان ، آخرین وضعیت شهرستان از لحاظ اعتباری و پروژه ای مهم بیان داشت:

بیشترین اعتبار بخش ها:

 • مسکن و عمران شهری شامل آب روستایی،بنیاد مسکن و شهرداریها
 • تامین آب شامل آب شهری ، آب منطقه ای و جهاد کشاورزی
 • حمل و نقل جاده ای

پروژه های مهم شهرستان با اعتبار استانی:

 • بهسازی وآسفالت محور بندبن- لائی- دامغان
 • تکمیل سدلاستیکی شهرنکا
 • احداث پل خیابان 30 متری
 • تکمیل شهرک صنعتی نکا

پروژه های مهم شهرستان با اعتبار ملی

 • ساختمان سد گلورد
 • ساختمان شبکه آبیاری و زهکشی گلورد
 • احداث باند دوم نکا به نیروگاه وجاده بهشهر به بندرامیرآباد
 • توسعه باغات در اراضی شیبدار

مهمترین چالش ها در حوزه عمرانی :

 • کافی نبودن تخصیص اعتبارات پروژه های عمرانی شهرستان .
 • فرسودگی شبکه‌های آبرسانی و کمبود آب شرب.
 • ضعف زیرساخت‌های عمران شهری در بخش‌های حمل‌ونقل، فاضلاب‌، دفع زباله و فضای سبز.

اما در حوزه اشتغال و سرمایه گذاری :

  موضوع بیکاری بویژه اشتغال دانش آموختگان، رکود صنایع و مسایل بخش کشاورزی و شیلات از دغدغه های اصلی است و ما هم در شهرستان این دغدغه را داریم ، نباید در مسایل مختلف شهرستان ، راهبردها و راه حل هایی انتخاب شوند که متکی به مقدورات و اعتبارات صرف دولتی باشند بلکه با توان افزایی باید مشکلات بخش های مختلف را حل کرد. و شهرستان نکا هم همانند کل استان دارای ذخایر، منابع، ظرفیت های بسیار و نیروی انسانی مقتدر است که می تواند به کمک دولت و کشور بیاید.

فرماندار نکا ادامه داد: همانطور که استاندار فرمودند استان سیاسی کاری باید متوقف شود و کانون های موازی کاری برچیده گردد، سیاسی کاری موجب انتشار تنش می شود و برای فرصت های سرمایه گذاری دافعه ایجاد می کند و دوام و ثبات مدیریتی را تضعیف می نماید. لذا باید همدلی، نگاه متوازن به توسعه، حرکت و تلاش جهادی، انسجام و انضباط فکری سرلوحه کار همه باشد.

این مسول افزود: همانطور که دولت تمرکز زدایی را در دستور کار خود قرار داده است، باید تمرکز گرایی، بوروکراسی و مکاتبات اداری بی ربط و جلسات بدون خروجی را کنار بگذاریم

احمدی گفت: بیش از 50 درصد جمعیت شهرستان را ساکنین روستایی تشکیل می دهند نباید بگذاریم گسست نسل ها اتفاق بیفتد و روستاییان بدنبال اشتغال در شهرها باشند. لذا بخشداران و همه مدیران در این راستا تکلیف و رسالت مهمی دارند.که تلاش خود معمول نموده تا توسعه عمران و اشتغال روستایی را شتاب بخشند.

فرماندار نکا با اشاره به اعتبارات مناطق کمتر توسعه یافته عنوان کرد:

 • از محلی اعتبارات مناطق کمتر توسعه یافته مبلغ 1 میلیارد 665 میلیون را به تصویب کمیته اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان و استان رسانده و عنقریبا به متقاضیان واجد شرایط واگذار خواهد شد.
 • تاکنون 5 درصد تسهیلات اعتباری توسعه و اشتغال پایدار مناطق روستایی از محل منابع توسعه ملی در بخش کشاورزی ، صنعت و گردشگری برابر 2 میلیارد 540 میلیون ابلاغ شده و طرح توجیه اقتصادی و فنی متقاضیان در کمیته اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان درحال بررسی است
 • از محل اعتبارات بند (د) تبصره 16 قانون بودجه مبلغ 8 میلیارد و 582 میلیون تومان تبلاغ شده مبلغ 6 میلیارد و 76 میایرد توان تخصیص و 100 درصد جذب شده است که در اینجا از مدیران کمیته امداد و بهزیستی که سهمیه تخصیص را جذب نمودند تشکر می کنم.
 • از محل بسته رونق اقتصادی 225 واحد تولیدی با مبلغ اعتباری 163 میلیارد توامان  در خواست تسهیلات داشتند تاکنون 11 واحد برابر با 8 میلیارد تومان تسهیلات دریافت نمودند.

فرماندار نکا، در بحث زباله بیان داشت: زباله در دنیای امروز یک ثروت به شمار می آید، باید با راهبردهای ارزان قیمت تر و اجرای پروژه ،زباله را همانند سیاست گذاری استانی ساماندهی کرد.

 این مسول گفت: باید ضمن اجرای قانون تنفس جنگل، جنگل را مدیریت نماییم، عرصه جنگل یک فرصت است و باید با توسعه زراعت چوب خودمان را از واردات آن بی نیاز کنیم.

 احمدی افزود: اینجانب بعنوان نماینده عالی دولت در شهرستان همانند نماینده عالی دولت در استان اعتقاد  بر تعامل و بهره گیری از ظرفیت علما، نخبگان سیاسی و دانشگاهی، نمایندگان و ظرفیت های دیگر قوا دارم وباید با تشکیل اتاق فکر تشکیلاتی، راهبردها و روش های موثر کاری کارآمد را برای اعتلای شهرستان شناسایی و تدوین نمود.

فرماندار نکا در پایان تذکراتی را تاکید کرد:

تذکرات فرماندار نکا در شورای اداری شهرستان

* به مناسب فرارسیدن سال نوجشن نیکوکاری توسط کمیته امداد برای رفع نیازهای مادی نیازمندان در شهرستان برگزار خواهد شد، از مدیران می خواهم با کمیته امداد در این امر خیر خواهانه همکاری داشته باشند.

* در ایام تعطیلات نوروزی تمام کشیک صبح و عصر برقرار نموده و لیست کشیک را به فرمانداری و میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ارسال نمایند.

* بانک ها دستگاه عابر بانک را بهینه نموده و مسول فنی و کشیک مربوطه را به فرمانداری اعلام نمایند.

* دستگاه خدمات رسان در این ایام آماده باش برای ارائه خدمات در مواقع ضروری باشند.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.