شنبه، 26 اسفند 96 ساعت 08:11 ق.ظ / Sat, 2018 March 17
به افق ساری
اذان صبح: 04:42
طلوع خورشید: 06:06
اذان ظهر: 12:06
غروب خورشید: 18:07
اذان مغرب: 18:25

- فرمانداری - دومین جلسه هماهنگی یادواره شهدای شهرستان نکا به محوریت سردار شهید طوسی

تبلیغات

دومین جلسه هماهنگی یادواره شهدای شهرستان نکا به محوریت سردار شهید طوسی

تاریخ 16 اسفند 1396 ساعت 07:22:07
منبع: روابط عمومی فرمانداری شهرستان نکا
کد خبر: 033264
فرماندار نکا: شهدا بر ما حق بزرگی دارند و ما هرچه برای این شهدا انجام دهیم کم است و باید نام و یادشان همچنان که کوچه و خیابان‌های ما را مزین کرده است برای فرزندان و نسل جدید نامی آشنا برای همیشه تاریخ شود.
دومین جلسه هماهنگی یادواره شهدای شهرستان نکا به محوریت سردار شهید طوسی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نکا ، احمدی فرماندار شهرستان نکا در جلسه برنامه ریزی یادواره سرداران و 430 شهید والامقام ، سردار شهید طوسی را مردی مبارز و خستگی ناپذیر دانست و گفت: با استقامت در برابر سختی ها و مشکلات ایستاد و پا به پای بسیجیان و رزمندگان برای حفظ خاک میهن اسلامی تلاش کرد.

نماینده عالی دولت در این شهرستان گفت: همه به شهدا و خانواده‌های بزرگ آنان بدهکاریم و برگزاری یادواره‌های شهدا راهی برای پاسداشت نام و یادشان و توجه دادن جوانان و نوجوانان جامعه به الگوبرداری از این شهدای ارزشمند و بزرگوار و عمل به وصایای آنان به عنوان چراغ راه زندگی است.

فرماندار نکا افزود: امروز ما هر چه در انقلاب اسلامی داریم به دلیل جهاد و مجاهدت در راه خدا و زیر پرچم ولایت است که باید قدردان ولایت بوده و ثابت قدم باشیم.

وی خاطرنشان کرد: حفظ یاد، نام و ایثار گری آنان وظیفه همه کسانی است که خود را مدیون راه ایثار شهادت می‌دانند.

فرماندار نکا افزود: شهدا بر ما حق بزرگی دارند و ما هرچه برای این شهدا انجام دهیم کم است و باید نام و یادشان همچنان که کوچه و خیابان‌های ما را مزین کرده است برای فرزندان و نسل جدید نامی آشنا برای همیشه تاریخ شود.

این مسؤول با اشاره به برگزاری یادواره شهدا در شهرستان نکا ، گفت: یادواره‌های مختلفی در این شهرستان برگزار شد و هر یک از این یادواره‌ها اثرگذاری به‌ویژه به خود را داشته است و انتظار داریم تا با برگزاری این یادواره‌های محوری با بزرگ‌داشت نام و یاد سرداران هشت سال دفاع مقدس، غیورمردی، ایستادگی و ایثار آنان را برای مردم تداعی کنیم.

احمدی تصریح کرد: با هدف ارج نهادن به مقام والای شهید و شهادت یادواره سرداران و 430 شهید والامقام این شهرستان به محوریت سردارشهید محمدحسن طوسی قائم مقام لشگر 25 کربلا برگزار می گردد.

سردار شهید محمد حسن طوسی در مورخه ی 19/1/1366 در سن 29 سالگی برای همیشه و با اصابت ترکش های خمپاره 60 م.م عراقی ها در شلمچه برای همیشه از زمینیان فاصله گرفت . آن گونه که خود خواسته بود ، ابتدا به فضلیت گمنامی رسید ، پس از سال ها فراق و هجران ، در سال 1374 پیکر پاک و مطهرش روی دستان یارانش قرار گرفت و در فصلی سبز و دشتی زیبا چون شقایق سرخ در خانه دل یارانش کاشته شد.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.