آدینه، 03 فروردین 97 ساعت 03:31 ق.ظ / Fri, 2018 March 23
به افق ساری
اذان صبح: 04:32
طلوع خورشید: 05:57
اذان ظهر: 12:04
غروب خورشید: 18:12
اذان مغرب: 18:30

- فرمانداری - پیام فرماندار نکا به مناسبت ۲۲ اسفند، روز بزرگداشت شهدا

تبلیغات

پیام فرماندار نکا به مناسبت ۲۲ اسفند، روز بزرگداشت شهدا

تاریخ 22 اسفند 1396 ساعت 08:27:26
منبع: روابط عمومی فرمانداری شهرستان نکا
کد خبر: 033351
فرماندار نکا: نام‌گذاری ۲۲ اسفند ماه به عنوان روز بزرگداشت شهدا ، بیان‌گر مقام والای شهدا و تداعی‌گر ارزش و قداست خون شهیدان در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی ایران و نشان از اعتلای فرهنگ ایثار و شهادت و تکریم خانواده های معظم شهدا است.
پیام فرماندار نکا به مناسبت ۲۲ اسفند، روز بزرگداشت شهدا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان نکا، فرماندار نکا به مناسبت ۲۲ اسفند، روز تکریم شهدا و سالروز تاسیس بنیاد شهید پیام تبریکی صادر کرد.

متن پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

روز به روز باید یاد شهدا و تکرار نام شهدا و نکته‌یابی و نکته‌سنجی زندگی شهدا در جامعه ما رواج پیدا کند. (مقام معظم رهبری)

سلام بر ارواح طیبه شهدا، شهیدانی که تا ابد نام و یاد پرافتخارشان بر صفحه ی سپید روزگار و در تاریخ اندیشه ها با عزت ، نقشینه عظمت وشکوه ایران عزیزمان را با قلم سرخ خود نگاشتند. و درود بر خانواده های معظم و معززشان که درس صبر و وفاداری را بهترین وجه تفسیر نمودند.

نام‌گذاری ۲۲ اسفند ماه به عنوان روز بزرگداشت شهدا و سالروز صدور فرمان حضرت امام خمینی (ره)  مبنی بر تاسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی، بیان‌گر مقام والای شهدا و تداعی‌گر ارزش و قداست خون شهیدان در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی ایران و نشان از اعتلای فرهنگ ایثار و شهادت و تکریم خانواده های معظم شهدا است.

حماسه آفرینی های شهیدان عزیز و سرافراز در روزگار سرنوشت ساز انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، ضامن بقاء و حافظ عزت و آزادگی ملت شریف ایران است وخاطره خوش از خود گذشتگی هایشان در ذهن و بر زبان مردم قدرشناس این سرزمین همواره باقی و بالنده خواهد ماند .

بزرگداشت شهدا و تجلیل از مقام شامخ آنها در حقیقت بزرگداشت ایمان، عشق، حماسه، شجاعت و کرامت انسانی و باعث تداوم انقلاب اسلامی است و به راستی که ملت ایران باید به وجود چنین مردانی در دامان خود ببالد و قدرشناس آنان و خانواده های صبورشان باشند، چرا که آسایش، آرامش، عزت و سربلندی امروز ایران اسلامی در عرصه های ملی و بین المللی به برکت خون شهدا، جانفشانی ایثارگران و رهبری مدبّرانه مقام معظم رهبری است. و لذا همه ما وظیفه داریم این میراث گرانقدر فرهنگی و انقلابی را حفظ کرده و به نسل های آینده منتقل کنیم .

قطعا به فرموده امام راحل خانواده شهدا چراغ این ملتند،خانواده هایی که با وجود تمام سختی ها، مشکلات و با صبر و بردباری چراغ معرفت و آبروی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را روشن و پایدار پاسداشت نمودند. و خدمت به خانواده‌های شهدا و جانبازان از بالاترین خدمت‌هاست و نزد خداوند متعال قرب و ارزش بسیار بالایی دارد و شهدا الگویی بسیار موثر در دهه کنونی برای تربیت نسل فعلی هستند.

اهتمام خاص دولت تدبیر و امید به جامعه‌ی عزیز شاهد و ایثارگر در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی، وظیفه و رسالت کارگزاران این دولت را سنگین تر نموده و انتظار از کلیه ی عزیزانی که توفیق خدمتگزاری به خانواده های معظم شهدا را دارند، این است که با جدیت و پشتکار، فرصت خدمتگزاری را مغتنم شمرده و از هیچ گونه تلاشی در راستای ادای دین به جامعه ایثارگر، عزت و رفاه این عزیزان فروگذار ننمایند.

جعفر احمدی – فرماندار شهرستان نکا

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.