پنج شنبه، 06 اردیبهشت 97 ساعت 08:26 ق.ظ / Thu, 2018 April 26
به افق ساری
اذان صبح: 03:38
طلوع خورشید: 05:10
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:41
اذان مغرب: 19:01

- فرمانداری - نکا افتخار دارد بالاترین آمار شهدای مدافع حرم را از آن خود کند

تبلیغات
احمدی:

نکا افتخار دارد بالاترین آمار شهدای مدافع حرم را از آن خود کند

تاریخ 20 فروردین 1397 ساعت 08:23:22
منبع: روابط عمومی فرمانداری شهرستان نکا
کد خبر: 033529
فرماندار نکا: افتخار می کنیم که روز عروج سردار شهید طوسی به آسمان را روز نکا نامیدند. و امید آن داریم که این نامگذاری و برنامه های مرتبط با او و شهیدان ما را به اهداف عالی آنان برساند.
نکا افتخار دارد بالاترین آمار شهدای مدافع حرم را از آن خود کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان نکا، فرماندار نکا در یادواره شهدای شهرستان نکا به محوریت سردار شهید طوسی و شهدای مدافع حرم، بیان داشت: روز بزرگ 18 فروردین روز شهرستان نکا، سالروز عروج مردی از مردان و آزادگان این دیار و از فرزندان برومند این آب و خاک است که میهن اسلامی آزادی و سرافرازی خود را مرهون رشادت او و فرزندان دیگر سرزمین ماست.

این مسول گفت: سردار سرلشکر محمدحسن قاسمی طوسی که لشکر پیروز 25 کربلا در زمان دفاع مقدس و سپاه کربلای استان را به نام او و درایت و شجاعت او می شناسند. و به نام او که از بلندی های کردستان تا مهران و فکه – دهلران تا شلمچه و فاو و اروند خاکش و آبش آشنا و رفیق او بودند.

نماینده عالی دولت در شهرستان نکا ادامه داد: به نام سردار طوسی که علمدار دلاور لشکر اسلام بود، روز شهادت او روز همه شهیدان شهرمان است. روز 432 شهیدی است که جان دادند تا ما بمانیم.

احمدی افزود: افتخار می کنیم که روز عروج او به آسمان را روز نکا نامیدند. و امید آن داریم که این نامگذاری و برنامه های مرتبط با او و شهیدان ما را به اهداف عالی آنان برساند.

فرماندار نکا با اشاره به شهدای مدافع حرم اظهار داشت: در دیگر سوی ماجرای فداکاری جوانان این شهرستان پاسداران جوان و عاشق و لایق مدافع حرم موضوعی است که تاریخ را متوجه خود می کند.

رئیس شورای تامین شهرستان نکا ادامه داد: نکا افتخار دارد بالاترین آمار شهدای مدافع حرم را از آن خود کند تا سند افتخاری باشد برای غیور مردان و شیر زنان و وارثان سردار طوسی – فیروزآبادی-مشتاقی – سالخورده – کمالی ، عشریه و معافی هر کدام سردار طوسی بودند برای ما، و از خدا می خواهیم ما را در انجام وظایفمان نسبت به انقلاب ، شهدا و ولایت آشنا تر و عامل بفرماید.

نماینده عالی دولت در شهرستان نکا افزود: برخودمان برای این روز بزرگ و برای این انسان بزرگ و این شهر بزرگ می بالیم و افتخار می کنیم، نکا شهر نیکان و بزرگان و تاریخی که مشعون از آزادگی و حماسه و حضور و جهاد و وفاداری و پایمردی است.

احمدی عنوان داشت: نکا اگر چه در وسعت جغرافیا به نظر کوچک آید، اما نگین ارزشمندی است که در آیینه این شهرستان مردمی ولایتمدار و دین مدار پیداست.

این مسول گفت: حضور علمای مجاهد و فقیهان ارزشمند و پرچمداران هدایت به سوی سرافرازی  نظیرحضرت آیت الله محمدی لائینی و لیموندهی، بایع کلایی ، صادقی گلوردی و ..... و حضرت آیت الله طبرسی که هیچگاه از حافظه ملت پاک نخواهد شد.

نماینده عالی دولت در این شهرستان گفت: شکوه حضور مردم قهرمان ما برای پیروزی انقلاب که هم پای شهرهای بزرگ قیام یعنی قم ، تبریز ، تهران  مشهد پیش می رفت.

رئیس شورای تامین این شهرستان ادامه داد: این شهر باعظمت از غرب تا جنوب از کردستان تا اروند و خلیج فارس یادگارهای گران بها از مجاهدت فرزندان خود دارد. از بسیجیان ، سپاهیان ، ارتشیان ، نیروهای جهادی تا فرماندهان دلاور و جوانهایی که هر کدامشان استوانه های لشکر همیشه پیروز 25 کربلا بودند و این افتخار نصیب مردم شهرستان نکا گردید .

احمدی افزود: امروز یک رویداد طبیعی نمی تواند باشد ، این یک فرصت ارزشمند است تا در بستر ارزش های اصیل اسلام و انقلاب و باورهای مشترک ،با وحدت کلمه و حاکم کردن ارزش ها به مسیر توسعه ای بیاندیشیم ، شهدا از ما انتظار دارند. همگی زیر بیرق شهدا قرار گیریم و بر مدار آنان حرکت کنیم. از این فرصت استفاده می کنم و این روز بزرگ را گرامی می دارم و آرزو می کنم همه ی مردم شهرستان از ساحل و دشت تا شهر، از شهر تا کوهپایه و هزارجریب در سایه مهر خدای حکیم و لطف امام زمان و زعامت رهبر معظم انقلاب همیشه سربلند باشند.

این مسول تصریح کرد: اما صاحبان اصلی این مراسم بزرگ خاندان با کرامت شهیدان هستند. پدران ، مادران ، همسران ، فرزندان و برادران و خواهران شهدا که اسوه های صبر و مقاومت هستند که عزیزترین کسان خود را تقدیم اسلام کردند.

نماینده عالی دولت در این شهرستان افزود: کجا قابل وصف است ؟ حال مادری که فرزند جوانش از حجله دامادی به حجله شهادت رفت و یا حال پدری که جلوی چشمان او در شلمچه فرزندش دست و پا زد و به شهادت رسید. شهدایی که گاهی فرزند نوزادشان را رها کردند و رفتند و پیکر خونین آن ها به وطن بازگشت، درود بر فرزندان شهدا که گاهی بعضی از آن ها حتی پدرانشان را ندیدند و قبل از به دنیا آمدنشان، پدر به شهادت رسید و چه بسیار برادران و خواهران شهید که داغ برادر شهیدشان دل آنان را شکست.

وی گفت: این خاندان شهدا سرمایه های ما هستند که همه باید قدرشان را بدانیم،  درود بر این عزیزان ، درود بر آزادگان و جانبازان و رزمندگان عزیز و درود ویژه بر شهدای مدافع حرم .

احمدی افزود: شهدا منشأ خیروبرکت هستند و برکات برگزاری یادواره شهدا هم شامل حال مردم است.

نماینده عالی دولت در این شهرستان ادامه داد: اینکه امروز امنیت ، آرامش و آسایش در نظام اسلامی حاکم است چنین وضعیتی برگرفته از خون شهدا است که مردانه برای دفاع از اسلام و تامین امنیت کشور پایداری کردند و ذلت را نپذیرفتند و جانشان را از طبق اخلاص با بصیرت ، معرفت و ایمان به خدا تقدیم این انقلاب و نظام اسلامی نمودند.

فرماندار نکا در پایان گفت: از دست اندرکاران ستاد یادواره، از بسیجیان، هیات رزمندگان ، فرماندهی بسیج، شهردار و اعضای شورای شهر ، روسای دستگاههای اداری و نهادها ،از ستاد نماز جمعه و بویژه از اشرافیت و عنایت امام جمعه محترم صمیمانه قدردانی می کنم. قطع به یقین این تلاش ها و همت ها مورد عنایت شهدا خواهد بود.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.