آدینه، 04 اسفند 96 ساعت 07:43 ب.ظ / Fri, 2018 February 23
به افق ساری
اذان صبح: 05:12
طلوع خورشید: 06:37
اذان ظهر: 12:11
غروب خورشید: 17:46
اذان مغرب: 18:05

- فرمانداری - نشست خبری فرماندار چالوس با اصحاب رسانه بمناسبت هفته پدافند غیر عامل برگزار شد.

تبلیغات

نشست خبری فرماندار چالوس با اصحاب رسانه بمناسبت هفته پدافند غیر عامل برگزار شد.

تاریخ 05 آبان 1393 ساعت 09:53:27
کد خبر: 005207
فرماندار چالوس در این نشست خبری ضمن عرض تسلیت بمناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و ارتحال عالم ربانی حضرت آیت ا... مهدوی کنی گفت : عزاداری ها و برنامه ریزی ها در ماه محرم می بایست به گونه ای باشد که توام با شور و شعور حسینی باشد و اجرای برنامه های محتوایی در مجالس عزاداری حضرت امام حسین (ع) در اولویت قرار گیرد.
نشست خبری فرماندار چالوس با اصحاب رسانه بمناسبت هفته پدافند غیر عامل برگزار شد.

وی با اشاره به بارندگی های اخیر و جاری شدن سیل و آبگرفتگی معابر عمومی و منازل برخی از شهروندان گفت : مجموع عوامل طبیعی و عوامل انسانی زمینه ساز وقوع این امر شده که البته عوامل انسانی ای چون عدم رعایت حریم رودخانه ها و انهار و عدم لایروبی آن ها در سال های گذشته باعث تشدید بحران شده است.

زندی با بیان این که از سوم آبان تا 9 آبان ماه به نام هفته پدافند غیرعامل نامگذاری شده گفت : پدافند عامل که مخصوص زمان جنگ است و دشمن به وسیله افراد آموزش دیده نظامی و با امکانات و ابزار فیزیکی و وسایلی مثل اسلحه و موشک و تانک و هواپیما وارد عمل می شود  اما پدافند غیرعامل به کلیه اقداماتی اطلاق می گردد تا جان انسانها حفظ شود و خسارات وارده به تجهیزات و ساختمانها کاهش یابد، پدافند غیرعامل می‌گویند.

فرماندار چالوس گفت : ضرورت ایجاب می کند که نقاط حساس و زیربنایی از جمله سیستم های مخابراتی ، نیروگاه های هسته ای ، سدها و کلیه اماکن دارای اهمیت از استحکام لازم برخوردار باشند تا بتوانند در مواقع بروز بحران و یا بروز هرگونه تهاجم احتمالی توسط نیروهای متخاصم به کار خود ادامه دهند.

وی افزود : کارگروه‌های دفاعی - امنیتی، بهداشت و سلامت و امداد و نجات، نیرو و انرژی و فناوری، خدمات شهری، مشارکت مردمی و کمیته فرهنگی و آموزشی از جمله کمیته‌های پدافند غیرعامل در شهرستان چالوس است.

نماینده عالی دولت در شهرستان چالوس با تأکید بر ضرورت نظارت بیشتر بر روند ساخت‌وسازها توسط دستگاه های متولی گفت: از جمله مواردی که باید در ساخت و سازها مدنظر قرار گیرد موضوع پدافند غیرعامل است.

فرماندار چالوس با اشاره به سرشماری کشاورزی گفت : شهرستان چالوس تاکنون توانسته رتبه برتر را از نظر میزان عملکرد آمارگیران و کاربران در سطح استان به خود اختصاص دهد.

وی افزود : کشاورزان عزیز به این نکته توجه نمایند که براساس قانون ، اطلاعات فردی که هر کدام از کشاورزان به ماموران سرشماری مرکز آمار ایران ارائه می دهند کاملا محرمانه بوده و اطلاعات جمع آوری شده به صورت کلی برای برنامه ریزی های کشاورزی و اقتصادی کشور مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

فرماندار چالوس با اشاره به کاستی ها و نواقص موجود در زمینه دیواره‌سازی، ریختن لایه سوم آسفالت و هدایت آبهای سطحی در آزاد راه تهران شمال گفت :  شرکت آزادراه تهران شمال متعلق به بنیاد مستضعفان تعلق دارد و به راه و شهرسازی تحویل داده نشده است.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.