آدینه، 04 اسفند 96 ساعت 03:58 ق.ظ / Fri, 2018 February 23
به افق ساری
اذان صبح: 05:12
طلوع خورشید: 06:37
اذان ظهر: 12:11
غروب خورشید: 17:46
اذان مغرب: 18:05

- فرمانداری - تجلیل از بخشدار و شهردار سلمانشهر بعنوان مدیران برتر استان مازندران در حوزه کتاب و کتابخوانی

تبلیغات
همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی انجام گرفت :

تجلیل از بخشدار و شهردار سلمانشهر بعنوان مدیران برتر استان مازندران در حوزه کتاب و کتابخوانی

تاریخ 27 آبان 1393 ساعت 10:15:07
منبع: روابط عمومی فرمانداری عباس آباد
کد خبر: 006291
طی مراسمی با حضورمعاون سیاسی ،امنیتی واجتماعی استانداری مازندران از شمسعلی نورمحمدی بخشدارسلمانشهر  و مجید شعبانژاد شهردار سلمانشهر  به عنوان مدیران برتر استان مازندران در حوزه کتا و کتابخوانی  قدردانی شد.
تجلیل از بخشدار و شهردار سلمانشهر بعنوان مدیران برتر استان مازندران در حوزه کتاب و کتابخوانی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان عباس آباد ، علیرضا یونسی رستمی، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران در آیین تجلیل از کتابداران، کتابخوانان و خادمان کتاب استان، خاطر نشان ساخت: جامعه باید همواره از خادمان و پدید آورندگان کتاب تجلیل و قدردانی نماید.
وی تاریخ مازندران را مشحون از نام فرزانگان، اندیشمندان و خرد ورزان دانست و یاد آور شد: اینان سرمایه های واقعی جامعه ما هستند، جامعه باید قدر و شان حکیمان و پدید آورندگان نامی آثار قلمی را بداند و به وجود آنان افتخار کند.
یونسی با بیان این که متاسفانه کتاب در بسته ی خرید خانواده ها نیست، خاطر نشان ساخت: گرچه میزان مطالعه مفید در مازندران بالاتر از متوسط کشوری است، لیکن؛ این مطلوب نیست و باید برنامه یی برای ارتقا این مهم ارایه شود.
معاون استاندار با اشاره به این که باید با برنامه ریزی درست و اصولی، جامعه را به سمت کتاب و کتاب خوانی ببریم، گفت: باید روح مطالعه، اندیشیدن و تفکر در جامعه دمیده شود و این نیازمند جذب نظرات و دیدگاه های صاحب نظران است.
وی با بیان این که باید روح هدیه کتاب به کتاب خانه ها در جامعه دمیده شود، افزود: می بایست شعار هر مازندرانی یک کتاب را سرلوحه کار قرار دهیم و کتاب هایی مطابق ذائقه ی جامعه تهیه نماییم تا ان شاء الله از این طریق؛ نهضت مطالعه کتاب و کتاب خوانی را به سمت بالندگی رهنمون شویم.
یونسی، بیان داشت: سرمایه عمر هرگز باز نمی گردد و انسان آگاه باید از این سرمایه با کتاب خوانی و مطالعه مستمر و مفید به درستی بهره گیری کند.

معاون استاندار با طرح این سوالات که چرا کتاب در خرید های ما کالای ثابتی نیست و چرا جامعه وقت کمی برای کتاب خوانی صرف می کند؟ یاد آور شد: کتاب نقش اساسی در افزایش آگاهی و اطلاعات ما دارد و نیاز ما به کتاب مهم تر از نیاز های مادی ماست و در سرنوشت ما دخالت اساسی دارد.
وی خاطر نشان کرد: خانواده نقش کلیدی در انس فرزندان با کتاب و درک اهمیت کتاب خوانی دارد و باید در برنامه های خانوادگی، کتابخوانی گنجانده شود.

در پایان این آیین از شمسعلی نورمحمدی و مجید شعبانژاد  از جمع بخشداران و شهرداران استان مازندران بعنوان مدیران برتر استانی در حوزه کتاب و کتابخوانی تجلیل گردید .

 

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.