شنبه، 01 اردیبهشت 97 ساعت 01:54 ب.ظ / Sat, 2018 April 21
به افق ساری
اذان صبح: 03:45
طلوع خورشید: 05:17
اذان ظهر: 11:56
غروب خورشید: 18:37
اذان مغرب: 18:56

- فرمانداری - رونمایی از کتاب فاخری نامه در مرزن آباد

تبلیغات
با حضور فرماندار چالوس

رونمایی از کتاب فاخری نامه در مرزن آباد

تاریخ 25 آذر 1393 ساعت 09:43:04
منبع: روابط عمومی فرمانداری چالوس
کد خبر: 007745
طی مراسمی با حضور فرماندار، نماینده مردم شهرستان های چالوس، نوشهر وکلاردشت در مجلس شورای اسلامی، بخشدار مرکزی، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، رییس سازمان تبلیغات اسلامی و جمعی دیگراز مسوولین شهرستان چالوس و خانواده فاخری، از کتاب فاخری نامه در مرزن آباد رونمایی شد.
رونمایی از کتاب فاخری نامه در مرزن آباد

فرماندار چالوس در این مراسم ضمن عرض تسلیت به  مناسبت ایام سوگواری اباعبدا...الحسین (ع) و اربعین حسینی گفت: با توجه به اتفاقات و حوادثی که در روز عاشورا و بعد از واقعه عاشورا رخ داد می توان گفت مصیبتی بالاتر از مصیبت امام حسین (ع) در طول تاریخ نبوده و نیست.

فرماندار چالوس گفت: همه آن چه را که توسط اولیاء و انبیاء در قول و عمل در گذشته گفته شده بود آن حضرت دارای آن خصوصیات بوده و در واقعه کربلا با قیام خود برای پاسداشت ارزش های اسلام ناب محمدی در عمل همه آن ویژگی ها را به اثبات رساندند.

وی افزود: از جمله دلایل ماندگاری واقعه عاشورا و اهداف آن، انتقال رشادت ها، ایثارگری های امام حسین (ع) واهل بیت ایشان و یاران وفادارشان در قالب مرثیه ها و نوحه ها به نسل های بعدی در طول تاریخ بوده است.

فرماندار چالوس با اشاره به این که عزاداری ها، نوحه خوانی ها و مرثیه سرایی ها از جمله عوامل مهم در انتقال اسلام ناب محمدی از دوران گذشته به عصر حاضر است گفت: امروز ما نیز وظیفه داریم تا نام بزرگان و همه کسانی که در این راستا تلاش کرده اند و در راه اعتلای فرهنگ عاشورا گام برداشته اند زنده نگاه داریم.

زندی در پایان با تقدیر از خانم سمانه فاخری گفت: برای چاپ کتاب فاخری نامه قصد داریم با برگزاری مراسمی بصورت شهرستانی در چالوس به طور شایسته از تلاش ها و زحمات خانم فاخری تقدیر و تشکر به عمل آوریم.

Bookmark and Share
نظر شما
پاسخ به:

Your Name Description

Your Email Description

Your Website Description

Your Comment Description

 

Parent Comment Description

وارد نمودن نام و نام خانوادگی، ایمیل و وب‌سایت اختیاری می‌باشد.